• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
253
Kod mene je Adengo bio 1200 kn litra lani... 300 L vode na pola litre i derii...Ove godine za kukuruz opet Adengo a za žitarice Hussar...
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Kod mene je Adengo bio 1200 kn litra lani... 300 L vode na pola litre i derii...Ove godine za kukuruz opet Adengo a za žitarice Hussar...

Trenutno na zimskoj akciji 909kn/l u litarskom pakiranju.. ako koga zanima gdje točno možete kupiti, javite se u inbox da ne reklamiram ovdje... akcija vjerojatno neće još dugo trajati, lani je bio 770kn/l, ali Bayer je ove godine digao cijene...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Lumax je navodno pao na 80-ak kn za litru, bit će zanimljiva trgovina ove godine, mogao bi se Bayer dobro opeći sa podizanjem cijena.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Huhhuuu, zvuči dobro ali još nisam dobio takvu informaciju. Inače takve stvari jako brzo saznam... imaš neki pouzdan izvor ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ništa nismo dobili sa ti manjim porezom,jel su digli cijenu za razliku manjeg poreza,i sada mene koj sam u sustavu PDV-a ispadne skuplje nego prošle godine,čist promašaj od toga poteza.
Šanana jel nije to malo previše vode na ral ili jutro?Pa ja 300 litara na dva hektara ne potrošim.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Za zemljišne herbicide uvjek više vode. Toliko mi ide s 04 dizama, na drugoj šprici su 02 dize i ta troši 130 l vode na ral, s njom prskamo žita fungicidam i korov u korekciji.


Hurki, takva ti je cijena bila, možda je još uvijek u trgovinama ZEA Bušetina.

Evo jučer čujem, Adengo u Brazdi VT ispod 800 kn na akciji.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Hurki
aj nas pocasti jednom dobrom kombinacijom za kukuruz, recimo da je baza nikosulfuron i dikamba ili po tvojem jos nesto, znaci da je povoljna cijenovno.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Hurki
aj nas pocasti jednom dobrom kombinacijom za kukuruz, recimo da je baza nikosulfuron i dikamba ili po tvojem jos nesto, znaci da je povoljna cijenovno.

Ja sam planirao sebi djelomično koristiti lanjsku kombinaciju u sljedećoj postavi:

Motikan 0,5/ha + Trawell 50g/ha + Harras 1g/ha + trend 0,1l/ha

Neznam još cijene, moram pribaviti cjenike proizvoda da bih mogao reći da je najjeftinije... ono što za ovu kombinaciju mogu garantirati je da će očistiti kompletnu korovnu floru, i dati prostora kukuruzu...

Druga opcija mi je da si kupim Syngenta kukuruz + zaštita, tu bih još nešto love dobio natrag putem bona, pa bi me kombinacija jeftinije izašla.

Čovjek je na cca 100 vrećica kukuruza+zaštite za te površine dobio oko 7500kn natrag od Syngente, vrećica kukuruza ga je koštala (sad ću možda slagati) 250-280kn (sa lanjskim 25% pdvom), a Elumis peak pack je cca 1550kn plaćao.


Ja ga računam da će kukuruz ove godine biti cca 250-260kn (bez količinskog rabata) + elumis peak pack oko 1400kn (4ha prskamo s njim) 350kn/ha (imajte na umu da u sebi ima Mezotrion (zemljišno djelovanje, ima ga u lumaxu) Nikosulfuron (svima već poznati motivell) i Prosulfuron


Ali kao što rekoh, kada vidim sve cjenike, onda ćemo točnije kombinirati da ne bude grešaka, uvijek gledamo omjer cijena/kvaliteta
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Druga opcija mi je da si kupim Syngenta kukuruz + zaštita, tu bih još nešto love dobio natrag putem bona, pa bi me kombinacija jeftinije izašla.

Čovjek je na cca 100 vrećica kukuruza+zaštite za te površine dobio oko 7500kn natrag od Syngente, vrećica kukuruza ga je koštala (sad ću možda slagati) 250-280kn (sa lanjskim 25% pdvom), a Elumis peak pack je cca 1550kn plaćao.


Ja ga računam da će kukuruz ove godine biti cca 250-260kn (bez količinskog rabata) + elumis peak pack oko 1400kn (4ha prskamo s njim) 350kn/ha (imajte na umu da u sebi ima Mezotrion (zemljišno djelovanje, ima ga u lumaxu) Nikosulfuron (svima već poznati motivell) i Prosulfuron


Ali kao što rekoh, kada vidim sve cjenike, onda ćemo točnije kombinirati da ne bude grešaka, uvijek gledamo omjer cijena/kvaliteta

https://www.syngenta.hr/cjenici

Evo cjenika ali ne znam dali su te cijene mjerodavne,tj. mislim da sam u maloprodaji vidio po jeftinijoj cijeni syngenta kukuruze.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
https://www.syngenta.hr/cjenici

Evo cjenika ali ne znam dali su te cijene mjerodavne,tj. mislim da sam u maloprodaji vidio po jeftinijoj cijeni syngenta kukuruze.

Jesu, mjerodavne su. Ali to su ti cijene bez rabata. Čisto trgovačke cijene. Sad ti samo ovisi tko će od trgovaca smanjiti svoj dio, a pomoći seljacima :)
 

jovica989

Novi član
Tu od
16 Velj 2017
Poruka
9
Ja sam planirao sebi djelomično koristiti lanjsku kombinaciju u sljedećoj postavi:

Motikan 0,5/ha + Trawell 50g/ha + Harras 1g/ha + trend 0,1l/ha

Neznam još cijene, moram pribaviti cjenike proizvoda da bih mogao reći da je najjeftinije... ono što za ovu kombinaciju mogu garantirati je da će očistiti kompletnu korovnu floru, i dati prostora kukuruzu...

Druga opcija mi je da si kupim Syngenta kukuruz + zaštita, tu bih još nešto love dobio natrag putem bona, pa bi me kombinacija jeftinije izašla.

Čovjek je na cca 100 vrećica kukuruza+zaštite za te površine dobio oko 7500kn natrag od Syngente, vrećica kukuruza ga je koštala (sad ću možda slagati) 250-280kn (sa lanjskim 25% pdvom), a Elumis peak pack je cca 1550kn plaćao.


Ja ga računam da će kukuruz ove godine biti cca 250-260kn (bez količinskog rabata) + elumis peak pack oko 1400kn (4ha prskamo s njim) 350kn/ha (imajte na umu da u sebi ima Mezotrion (zemljišno djelovanje, ima ga u lumaxu) Nikosulfuron (svima već poznati motivell) i Prosulfuron


Ali kao što rekoh, kada vidim sve cjenike, onda ćemo točnije kombinirati da ne bude grešaka, uvijek gledamo omjer cijena/kvaliteta

Poštovani,
probajte se informirati za otrov imena ADENGO koristi se od kolicine 0,4l/ha
cijena je od cca800-1300kn za litru ovisno od trgovine.
Kporistim ga i ostao sam bez rijeci koliko su polja cista.
jest da ne sijem puno nekih 10ha,ali eto..valja probati.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
0,44 da budemo točni :) Adengo je odličan (barem lani i preklani) , ali... Bayer je digao nešto cijene na uštrb ovog PDV-a, a i nemaju svi lovice za skupe otrove :p a neki su opet pustolovi kao i ja, pa vole svašta probati , pa makar propali :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,445
I ja sam Adengo prošle godine prvi puta koristio,, ne zadovoljan,,nego prezadovoljan i idem s njim i ove godine,,
samo kod nas je dosta jevtiniji,, boca za 5000 m2 je 63km znači nekih 32 eura,, znači dostaje jevtiniji nego kod vas,,( bem mu sunac vidi mogo sam napravit biznis :8):9
 
Posljednje uređivanje:

Ross

Novi član
Tu od
6 Velj 2017
Poruka
23
Ja lani platio litru 100€ tako da ispada jeftiniji..

Poslano sa mog NOA_MOVEse koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,235
Je, lani je bilo lani..
Ja bas danas pitao za njega u poljoapoteci i veli imamo, 1000 kn litra, a prosle godine sam ga placao 800 kn..
 

Ross

Novi član
Tu od
6 Velj 2017
Poruka
23
Po "nabavnoj" ispod ruke,,
i meni ako može jednu litru za te novce,,:icon_thumright:
Ako smatras da je u ducanu sa racunom ispod ruke onda ok..uslikam ove godine racun naravno ako bude po toj cijeni..radi se o poljoapoteci Prvca Trojstveni Markovac Bjelovar

Poslano sa mog NOA_MOVEse koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Znade li netko kija je cijena herbicida TITAN, pakovanje 30g. Ja ga nikako ne mogu naći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh