• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Moraš precizirati, koju "travu" jer vi svašta zovete "trava", kod nas je trava uskolisni korov, a njega se u grahu lako iješiti u svim fazama...npr. Fusilade.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
sav korov u grahu podrazumjevam pod travom a neznam latinske nazive ima najviše osata a ostalim imena neznam najviše je široko lisnih korova poz,
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Tako sam i mislio.., osata, koliko ja znam u grahu nemožeš ničim riješiti, osim motikom. Ostale, jednogodišnje korove možeš riješiti relativno jeftinim herbicidima, dost, stomp, dual gold, afalon, a malo skuplji.. basagran, pulsar i nešto novo..Corum.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Imam 2 parcele kukuruza. Pošpricane isti dan, istom koncentracijom lumaxa. Jedna je čista, a na drugoj korova ko da je posijan.

Pitanje za vas koji imate više iskustva: Kojim sredstvom ići u korekciju? Ima i uskolisnih i širokolisnih korova.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Ja bih tu odabrao Laudis+Equip. Najviše radi safenera koji oni imaju u sebi, da ti kukuruz manje pati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
principal+mustang ili motivel+banvel ili ako nema jos vise od 3 lista onda adengom mozes a ocito da je takav tip zemlje i da je ova kisa isprala lumax.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
principal+mustang ili motivel+banvel ili ako nema jos vise od 3 lista onda adengom mozes a ocito da je takav tip zemlje i da je ova kisa isprala lumax.

Ne bih se složio s tobom kolega, skoro pa garantiram da će doći do reakcije kukuruza na ovakvo prskanje kao što si predložio.
Neznam da li si primjetio, ali kolega je napisao da je prskao već lumaxom.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Prosle godine sam prskao prije nicanja adengom i na jednoj parceli gdje ima dosta rizomskog sirka sam isao u korekciju sa principal/mustang i to cak i u nesto kasnijoj fazi nego se preporuca i mogu reci da je dosta dobro pocistilo sirak i slak kojeg adengo nije rijesio a i prinos je bio ok te nisam primjetio nikakvu reakciju kukuruza.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,538
HITNO dali se smije sa BOXER-om (IMIDAKLOPRID 200g/l) špricati zob protiv leme. Ovo smije mislim da li djeluje na lemu.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ja sam protiv leme u zobi prskao sa insekticidom Direct.ide 1 dcl na jutro zemlje
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
Evo našao u Sloveniji Elumis-Peak Pack po cijeni od 39€ 1kg. Mislim da je to ok cijena i ovaj tjedan to kupujem i sljedeči idem s tim po kukuruzu.
 

risbo79

Novi član
Tu od
21 Svi 2017
Poruka
3
Molim za pomoc oko sljedeceg problema: nedavno sam dosao u posjed manjeg placa, nekih 300m2 koji nije bio u upotrebi nekoliko godina, te je totalno zarastao u korov (zara-kopriva , pirevina i sl.). Postoji li neka mogucnost da se uz upotrebu rucne prskalice i NEKOG totalnog herbicida parcela "ocisti", odnosno da se pomenuti korov unisti DO ZEMLJE?Pokusavam da izbjegnem koristenje bagera i buldozera. Unaprijed hvala na savjetima i odgovorima.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Imam ostatka Elumisa u boci od lanjskog špricanja, proizvodnja početkom 2015.-e ali nigdje nema roka upotrebe. Ako netko zna, lijepo prosim, iz Syngente mi se ne javljaju a taj ostatak mi taman pokriva da ne kupujem novi.

Može Cidokor, Total ili neki drugi totalni herbicid, stavi 10% više nego piše u uputstvu, dobro zalij ali po sunčanom vremenu da isti dan ne padne kiša pošto ovi herbicidi djeluju preko lista i stabljike. Za 2-3 tjedna vidiš učinak.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh