• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Re: Zaštita žitarica od korova u proljeće

Najboje ti se pokazal sekator od bayera ide ga od 100-150ml na hektar a nije loš ni hussar koji je i za uskolisne i širokolisne korove a ide ga 100ml na hektar a nabavljam ih u susjednoj bih pošto sam blizu i mnogo je jeftiniji
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Re: Zaštita žitarica od korova u proljeće

Ja isto idem sa husarom žito uvjek bude čisto i možese mješat sa folijarnim gnojivima.
Uzimam ga u bosni cjena oko 200kn a neznam koliko je kodnas.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Tena je bila jako pristupačna jesenas u Prvči, tako da se zaštita mogla obaviti za 150kn/ha.
Hussar 0.1dcl oko 340kn/ha.
Sekator 0.15cdl oko 170kn/ha

Treba pripazit na vrstu korova koje uništavaju određeni herbicidi.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Dali bi mozda netko znao? Danas sam uzeo total herbicid s kojim mislim ici mjesec dana prije sadnje tikava po oranju,ali me muci to sto mi je prodavacica rekla da nezna tocno koju dozu da stavim na jutro ili ral,za strnista na boci pise oko 8 litara. Dali bi netko mozda znao?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
2 litre na hektar je dovoljno neposredno prije sjetve, a ne mjesec dana ranije, jer za mjesec dana izaći će još korova.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Zavisi kakve korove imaš, ako imaš sirak,slak i piriku iz rizoma(korijena) onda 15 dana prije predsjetvene pripreme(tanjuranje..) ako nemaš onda 5 dana prije to će biti dovoljno za iznikle i u nicanju jednogodišnje korove, loboda ščir, ambrozija...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Danas gledam jedno zimsko oranje i na jednom jedino djelu mi se digla nekakva trava, sve se zeleni, mislim da je kak kod nas to zovu "ščavelj", neznam koji je službeni naziv...

Dali bi to bilo dobro prasnuti sa totalcem sad po oranju, odnosno zanima me koliko se vremenski prije sjetve treba poprskati totalcem da se korov osuši pa onda izvrši priprema, odnosno zanima me dali ako poprskam s totalcem smijeem to dirati, odnosno zatvarati brazdu prije nego li se korov osuši??
 

sync

Novi član
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
13
i ja bih išao s sekatorom ovih dana al me zanima dali smijem miješati s axijalom i u kojem omjeru jer nisam to radio pa vas pitam za savjet
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Koliko sam cuo da totalni herbicid djeluje iskljucivo kontaktno, tako da ne smeta raditi prije sjetve nekakvu "srednju" dozu 15-ak dana prije sjetve. A nakon prskanja ne bi trebalo dirati taj korov isto 14-15 dana jer biljka preko lista treba da "uvuce" otrov do korijena da bi bilo uspjesno, ako je sasjecemo prije vremena onda ona ponovno krece.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Jučer vidio Motivell 1 l, cijena 283 kn. Proizvođać Agrochem, Mislite da je jednako dobar kao onaj kojeg distruibuira Chromos Agro,
Lani prskao s Trawellom i nisam bio zadovoljan, korov-sirak nije uništen s max dozom već tek kad sam pojačao još za 20%.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Jel radio netko sa lancelotom 450 wg, kakva su iskustva i jel uništava svaki korov?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
da sad ne citam cijelu temu, pitanje je ima li ogranicenja za prskanje kukuruza posije sjetve nekih 10 dana, tad mi je povoljnije manje se gazi kukuruz, jer su parcele manje.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Nemaš ograničenja što se tiče vremena 10-15 dana, nego sto se tiče broja listova,kasnije se smanjuje izbor herbicida porastom broja listova kukuruza,samim time je špricanje skuplje
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Jel ima netko iskustva sa zemljišnim herbicidom KOBAN T u kukuruzu? Zanima me kako se pokazao u praksi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ajmo da čujem kakva su iskustva sa zemljišnim herbicidom KOBAN T od Cheminove/AgroChem-a??

Jel ga netko koristio i kako se pokazao??

Dal je potpuna zamjena Radazunu Extra ili je još bolji od njega??

Dal ima djelovanje na več iznikle korove ili se može u njega dodati još Deharban/Dikocid u minimalnoj dozi da se pojača djelovanje??

Navodno se spominje od strane trgovaca da bi bilo poželjno dodati ljepilo/okvašivač ako su korovi več iznikli, ali ja trgovcima ništ ne vjerujem....:)

Doza: 2l /ral ??

Cjenovno ispada tu negdje, još da čujem neka iskustva definitivno to je herbicid koji bi ja uzeo!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Dok LUMAX suzbija uz ostalo ,mračnjak, ja ostajem vjernik u njega.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Općenito gledano ove godine cijene herbicida na bazi nicosulfurona (Motivel) su niže zbog isteka zaštitnog znaka Motivell.
Mene zanima da li kupiti generički Motivell-proizveden je u Belgiji, cijena kod nas 292 kn/l. Znamo za suzbijanje je on.
Isto tako Motivell Duo pack, od Orchema438 kn/ha
Nichos od Chromos Agra 380 kn/l
Ja neplaniram prskanje poslje sjetve prije nicanja jer u mi polja zakorovljena divljim sirkom (država zemlja u zakupu)
 

Najnoviji postovi

Na vrh