• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel si i ti prskao :D Onaj ko još čeka, više će se iznenadit neg mi. Taj Lamdex je potpuno isto što i Karate Zeon. Ide ga od 0,10-0,15 l/ha. Ti si malo pojačao no ne smeta.

Je, moralo se, mislim da bi bila veča šteta ne prskati nego kaj je štata sad to malo pogaženih tragova.


Nego da pitam opčenito. Jel smeta DIKOCID tek iznikloj kukuruzi i onoj koja je tek klicu izgurala iz zemlje i onoj koja je razvila oko 2 lista???
Jel bude velikih posljedica na tome u dozi od 0,5l/ral??

Inače sve je ostalo u fazi dobra 3-4 lista, ali napominjem, brine me ova kasnije iznikla kukuruza, a ima je na nekim mjestima poprilično, nadam se da joj nebude previše naškodilo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Je, moralo se, mislim da bi bila veča šteta ne prskati nego kaj je štata sad to malo pogaženih tragova.


Nego da pitam opčenito. Jel smeta DIKOCID tek iznikloj kukuruzi i onoj koja je tek klicu izgurala iz zemlje i onoj koja je razvila oko 2 lista???
Jel bude velikih posljedica na tome u dozi od 0,5l/ral??

Inače sve je ostalo u fazi dobra 3-4 lista, ali napominjem, brine me ova kasnije iznikla kukuruza, a ima je na nekim mjestima poprilično, nadam se da joj nebude previše naškodilo.



Pise 3-4 Lista,a Doza 1-1,5l/ha. Doza Od Pol Litre Bi Trebal Biti dovljna Za Ral,samo Mozda Nebude Dobro Za Tek Izniklu Kukurzu.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
ma bice dobro,ja sam jedan komad sprico a kukuruz jos nije ni iziso iz zemlje i sve je izislo van,stavljo sam pola litre dikocida,a to sto pise 3-4 lista to je zato jel korov onda izide van a dikocid djeluje samo preko lista a kukuruzu nece naskodit,moze se sa njim spricat isti dan nakon sadnje,sam onda nema niko djelovanje. Zato je najbolje kad kukuruz razvije 2-3 lista odma sa otrovom pomjesat dikocid i netreba se ici poslije samo sa njim,tj.u jednom prohodu se sve rijesi
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
danas odem u polje kukuruza i vidim male bajice po njemu,skeniram to blize vidim skakucu,izgleda da je us,dali bi to trebalo prskat i s koji preparatom,posto vec kukuruz ima 4-5 pera...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dajte mi recite kad se vidi potpuni efekt lumaxa šprical sam u četvrtak ujutro sa 1.5l na 1050 čhv-a i navečer oko 6 je pala kiša, danas sam obišao malo i vidim da širokolisni žute ali perika ništa i dali bude uopće imalo efekta na nju?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Dajte mi recite kad se vidi potpuni efekt lumaxa šprical sam u četvrtak ujutro sa 1.5l na 1050 čhv-a i navečer oko 6 je pala kiša, danas sam obišao malo i vidim da širokolisni žute ali perika ništa i dali bude uopće imalo efekta na nju?
ja sam s njim šprical istovremeno s kišom i mislil sam da će biti smanjen učinak na iznikle korove ali spržio je sve i periku ali za nju nije dovoljno jak..obnovit će se ona..nju ću ići s leđnom špricom oko međe s travelom..za 1/4 rali dođe 70 kn a to mi je dosta da pređem tamo gdje je ima.
Učinak buš videl u ponedjeljak.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Bilo je u temi o najezdi divlji svinja da se može zaštititi zrno od fazana i ptica sa insekticidom Cromogor 40. Isprobano na dva mjesta kod ujaka i mene. Kod mene fazani pojeli 3o % a kod ujaka vrane 100 %. Tak da ostaje jedino mesarol.
 

FIATAGRI

Novi član
Tu od
22 Sij 2010
Poruka
20
jel netko koristio pulsar 40 u stočnom grašku

Ja ga koristim u soji,a na uvratinama jedne njive ima malo graška što je ostalo u sijačici, zasad mu još nije ništa,a prošlo je 10 dana od prskanja.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ja se preračunao i otišlo mi tri litre radazina na manje od rali, trebao sam u drugoj tjerat, jel bi mogao kukuruz na tri lista stradat od prevelike doze?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Ja ga koristim u soji,a na uvratinama jedne njive ima malo graška što je ostalo u sijačici, zasad mu još nije ništa,a prošlo je 10 dana od prskanja.

jel se na travi vidi da je prskano
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Meni kostrava raste na dijelovima, špricao s Radazin extra prije četiri dana, ali ne vidim rezultata.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Ljudi kak se kod vas kreče cijena Trawella i Motikana?
Kod mene u jednom dućanu Trawell-za uskolisne korove jednogodišnje i višegodišnje, 10 paketića po 10 g 530 kn (to je za oko 3 rali), ima kod vas povoljnije?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ja se preračunao i otišlo mi tri litre radazina na manje od rali, trebao sam u drugoj tjerat, jel bi mogao kukuruz na tri lista stradat od prevelike doze?
Sad se već vide rezultati..kukuruz se sigurno počeo sušiti na vrhu listova..zaostat će ali će se večina oporaviti. Ajde poslikaj da vidimo ako nisi u prevelikoj tugi...na greškama se ući. :(clap):
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sad se već vide rezultati..kukuruz se sigurno počeo sušiti na vrhu listova..zaostat će ali će se večina oporaviti. Ajde poslikaj da vidimo ako nisi u prevelikoj tugi...na greškama se ući. :(clap):

Bio sam jučer, ali ništa se nije sušilo, budem sutra vidio, uglavnom na tom dijelu gdje sam pokrio s tri litre ni travke :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal je potrebno dodavati okvašivač kod prskanja s Laudis-om??
 

Najnoviji postovi

Na vrh