• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična instalacija IMT 533/539

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
I nakon 2 mjeseca posao oko dodatne hidraulike je okončan. Funkcionalnost perfektna. Propadanje zadnjih poluga preko dodatnog razvodnika sa teretom većim od 350kg za oko 5 min(za ono što meni treba, više nego zadovoljavajuće), troškovi izrade minimalni, troškovi komponenata i cijevi oko 450€.

18062011469.jpg
http://[/IMG]

18062011468.jpg
http://[/IMG]

18062011467.jpg
http://[/IMG]

18062011466ib.jpg
[/IMG]

18062011465.jpg
http://[/IMG]

18062011464.jpg
http://[/IMG]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NzY7WsNnURA&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I nakon 2 mjeseca posao oko dodatne hidraulike je okončan. Funkcionalnost perfektna. Propadanje zadnjih poluga preko dodatnog razvodnika sa teretom većim od 350kg za oko 5 min(za ono što meni treba, više nego zadovoljavajuće), troškovi izrade minimalni, troškovi komponenata i cijevi oko 450€.
KAd si se već toliko ubio , znao slušati i gledati ..trebao si dignuti poklopac hid. na traktoru u na mjesto klipa s karikama ubaciti pravu gumenu brtvu ...tada ne bi ništa propadalo (ako cil. nije oštečen).
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
svaka čast na urađenom, odlično napravljen posao za kojeg su gotovo svi tvrdili da je gotovo nemoguče, a nije ni pretjerano skupo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
I nakon 2 mjeseca posao oko dodatne hidraulike je okončan. Funkcionalnost perfektna. Propadanje zadnjih poluga preko dodatnog razvodnika sa teretom većim od 350kg za oko 5 min(za ono što meni treba, više nego zadovoljavajuće), troškovi izrade minimalni, troškovi komponenata i cijevi oko 450€.
Nevidim baš najbolje jednu sitnicu sa slika, ali čini mi se da više u opisu poslova tog IMT-a nebude oranje :scratch
Mada mi se čini (onak na brzinu) da bi se i taj problem dal riješiti
 
B

BAGERISTA

Guest
Jako ljepo odrađeno,,i pedantno,,skidam kapu..:prayer::prayer:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
450 evropljana nije tako ni mala cifra u današnja vremena .za te pare radije bi ugradio još jednu pumpu i mmislim da bi izišlo, jeftinije.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
450 evropljana nije tako ni mala cifra u današnja vremena .za te pare radije bi ugradio još jednu pumpu i mmislim da bi izišlo, jeftinije.

pa neznam baš
u čemu bi bila razlika, nebi kupio onaj troputni ventil(ili kak se več zove), ali kupio bi pumpu, razvodnik ,crijeva i ostalo bi otprilike bilo isto
gdje bi pumpu smjestio itd itd
po cijeni je to tu negdje ako ne i skuplje
je da je prednost što bi mogao jaču pumpu uzeti ali i dodatno iskomplicirati stvari

a ako sam dobro shvatio ovaj sada kipa bez dizanja poluga
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nevidim baš najbolje jednu sitnicu sa slika, ali čini mi se da više u opisu poslova tog IMT-a nebude oranje :scratch
Mada mi se čini (onak na brzinu) da bi se i taj problem dal riješiti
Ovaj ventil 3/2 monitran kod mjerača vrača hidrauliku na "staro"
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Taj ventil kuglični trosmjerni sa povratkom slovenskog PDV košta točno 31,6€ ili oko 234kn. Je li se može za te pare naći pumpu? Izrada nosača i ugradnja pumpe, dodatnog rezervoara, puno duže cijevi nadmašuje tu cijenu makar i ona ima svojih prednosti.

copyofcijenarazvodnikai.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Koju sitnicu?
Neke sitnice baš oko tog ventila i par crijeva prema i od razvodnika.
Šteta kaj nisi poslikal kad je sic bil dole, puno ljepše bi se vidlo
Ovaj ventil 3/2 monitran kod mjerača vrača hidrauliku na "staro"
Neznam baš da bi to tak šljakalo
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Je , imaš pravo .... previdel sam neke stvari..trebal bi još jednoga ....

ajd onda i nama objasnite, kad gledam shemu izgleda ok, samo nije rekao da na onom videu kada pokazuje da dodatnim ventilom diže hidraulik, ručica od hidraulika več dignuta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sad ste me totalno izblesavili a ne vidi se baš najbolje .
Uglavnom kod prebaci ovu slavinu ima normalnu hid. na traktoru kao da nema dodatnog razvodnika( tada on nti ne radi) .Odnosno kad je na suprotnom pološaju radi samo preko dodatnih razvodnika .

ilegalac , šemu dobiš kad uhvatim vremena ..možda još i nočas ako je pun mjesec
18062011464.jpg
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
11559391.jpg


pa jel ni ovo ispravna shema:mad:

a ja večeras ne ,nečekam ponoč
sinoč ko vampir, a jutros ko pixka, ništ neide od ruke, neka hvala
idem na kupanje, bacit nešt pod jajca i na spavanje
sutra je velik dan, počinje berba
i ljetni solsticij
i trodnevne pripreme za petak
i...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
MIslim da on ima ovako ..(majku mu i alkoholu)
...i ako je tako ne može koristiti obje kombinacije komandi .
Ova tvoje je isto po meni dobro .. još bolje
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
18062011465.jpg

18062011464.jpg


prva rupa na kocki ide na srednji izvod , a druga na Tkomad i na razvodnik tj, ventil, tako se vidi na slici
znači da je po prvoj shemi spojio , sam ventil stoji naopak
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
nije ni prva ni druga shema, ima dva izlaza na trečem ventilu i ide na povrat kao na tvojoj shemi, a ostalo je valjda ko na mojoj

ali uostalom tu je šef pa neka on kaže koja je shema
 
Na vrh