• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična pumpa

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pitanje za forumaše. Di se u okolici ZG može kupit hidraulična pumpa na kardanski pogon. Ima koja firma, trgovina da prodaju. Kapacitet bi trebao biti 50-80lit/min. (mislim da bi to bilo dosta za pogon omotača :roll:)Tražim po netu ali nać nikako :(

Hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
probaj u som hidraulika, Pintar sesvetski kraljevec, ili hidro spoj vrbovec.
 
F

Fritz

Guest
Ako planiraš novu pumpu onda imaš od Gramipovog utovarivača HU-6, cijena je oko 2700 kn.
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
u sv.ned orginal ide na kardan oko 50 lit mislim da 2000 kn. HIDRAULIKA SORMIKO sveta nedjelja
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ima od Belarusa 820 i sl. pumpa za male novce nova, jedino neznam kakav je prihvat.
Pričao mi jedan serviser da košta nekih 100 E
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@ Fritz - Koji protok ima HU6???
@ Zjockoo - Kakva to pumpa, ide otraga na kardan? Di ih ima je bi znao?
@ yzf ico - Sormiko sam našao i poslal upit kao i SOM hidraulika iz Resnika
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
zjockoo kaže:
Ima od Belarusa 820 i sl. pumpa za male novce nova, jedino neznam kakav je prihvat.
Pričao mi jedan serviser da košta nekih 100 E
u Rumi na vasaru kosta oko 60tak evra ;)
njemu bi falio reduktor ako ide na kradan , minimalno 1:2
isto tako pumpa volana od rusa kosta 25 evra , ja je stavio na moju zabu kopa ko luda
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A treba mi s reduktorom,tj sve manje više imaju reduktor kaj idu na kardan...
 
F

Fritz

Guest
toma84 kaže:
@ Fritz - Koji protok ima HU6???

Pital sam v Gramip koji je protok pa javim dok mi odgovore.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mislim da bi bilo 50-80lit/min bilo dosta. Do sad bilo preko traktora (560) i to moral na veće okretaje da mi vrti donekle, a mislim da bi sad trebalo bit bolje...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam par firmi pa ću se sutra raspitat, mejbi se nađe šta :roll:
 
M

mehanik123

Guest
Ako želite vam sutra javim tačnu cjenu tu se nove prodaju od 250 do 350 eura od oka!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
mehanik123 kaže:
Ako želite vam sutra javim tačnu cjenu tu se nove prodaju od 250 do 350 eura od oka!

Di se nalaze te pumpe, može kakav cijenik i podaci o pumpama
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A 560 ima 16litara, mislim da je to premalo, nešto sam našao, ali tražim i dalje :)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Pozdrav, na hidrauličnom cjepacu imam pumpu tipa :
Parker PGP/PGM511 (sawing/splitting 4.3/19 ccm/cycle)
maximum total capacity 55 l/min
maximum approved pressure sawing / splitting 275 /230 bar.
Sila cijepanja je 15 t, i to mi nije dovoljno, pa sam mislio zamijeniti pupmu sa vecim tlakom, ali po mogucnosti da je isto kopcanje. Gdje naci takvo sto. Da li ima potrebe ici preko 250 bara ili da rjrsenje razim u vecem cilindru sa drugom pumpom veceg protoka. Hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mogo bi , ali ... ako si max. sreče ventili , crijeva pa i sam celindar(odnosno brtve) mkogu do max. 320 bara .
Za to ti treba klipna pumpa .Neka da zamjeniš sa ovom... i da baš sve paše ..vrlo škakljivo pitanje :arrow:

Ostaje problem da li sama konstrukcija nosi tih 20% više sile ..
Ja bi smanjio kut klina na sjekiri i tu dobio na " snagi" kalanja .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
stroj je tajfun RCA 380, ima ga vec na forumu.sad i ja vidim da su maximalni tlakovi zupcasti pumpi 250-275 bara, a ta je vec postavljena. Ostaje da stavim klipnu pumpu 300 bara i više, ili da sve osatvi isto a promijenim cilindar iizgubim nesto na brzini, sto je prihvatljivo, jer vec imam dvije brzine, prazna hod -brzi i spori hod optrecenja:
trenutno imam, 18 cm/s work direction 56 cm/s return
 

Najnoviji postovi

Na vrh