• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična pumpa

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Budem zvao drugi tjedan, malo se raspitao... Ako dosta dođu još ću i odustat od njega :oops: :oops:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm..sve dobro očisti , ispuši crijeva , pazi kod montaže bla,bla,bla ..
Usis nemoj spuštati do dna kante , digni ga 5-10 cm.
Na odušak kante stavi neku spužvu tako da prašine ne ulazi unutra .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Nabavi od Fergusona kućište filtera ulja motora i našarafi isti filter kakav je na motoru. To ti bude najeftinija varijanta.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene ti to malo teže nać. Nema otpada ili rashodovanih traktora... Probat ću pitat u par trgovina pa ako šta naleti povoljno uzet ću. Ima jedan ali veli 400kn, veličijne kao od IMT-a... Meni bi bio dobar i mali od utovarivača stajnjaka :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Pa onda kupi jedan filter i daj nekom da ti istokari prihvat. Za mjeru "skini" onoga s 560 kojega imaš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
ZJ kaže:
Nabavi od Fergusona kućište filtera ulja motora i našarafi isti filter kakav je na motoru. To ti bude najeftinija varijanta.
Naj jeftinija da ali ne i najbolja jer filter motornog ulja i hidrauličnog ulja nisu isti.
Ako nemaš drugu soluciju dobra bude i ta. Mislim da negdje imam hidraulični filter ali neznam od kud si.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma ne mora biti od motora filter, dobar bi bio i mrežasti, tek toliko da nejde prljavština u pumpu... Našao neki, samo mi je prevelik i rekli mi 400kn, tak da mislim da bi našal manji za manje kn.

Iz Karlovca sam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
A kaj je filter motornog ulja premalog protoka ili je prefin?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Neznam ali znam da su to različiti filteri jer su mi je tak rekli ljudi koji prodaju filtere.
Mislim da bi za hidrauliku trebal biti finiji filter radi razvodnog bloka i kojekakvih ventila koji brtve i rade na toleranciju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Aha. Mi na SAME-u imamo filtere poput motornih, samo su veći i dva komada paralelno. Mogel bi se jedan takav primijeniti.
Prihvat je isti kak i na motornom, samo je drugačiji navoj.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
hidro pumpa

imam doma hidraulicnu pumpu prva petoletka,sad me zanima jelzna netko mozda kolik joj je protok?
ima samo ove oznake na njoj: nazivni broj-3115.476.10M
broj-2960
isporuka-81E
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: hidro pumpa

Orsic kaže:
imam doma hidraulicnu pumpu prva petoletka,sad me zanima jelzna netko mozda kolik joj je protok?
ima samo ove oznake na njoj: nazivni broj-3115.476.10M
broj-2960
isporuka-81E
Sutra pogledam u katalog pa ti javim , ako zaboravim podsjeti me 8)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: hidro pumpa

puknuti kaže:
Orsic kaže:
imam doma hidraulicnu pumpu prva petoletka,sad me zanima jelzna netko mozda kolik joj je protok?
ima samo ove oznake na njoj: nazivni broj-3115.476.10M
broj-2960
isporuka-81E
Sutra pogledam u katalog pa ti javim , ako zaboravim podsjeti me 8)
Ravno 16,66ccm-a
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: hidro pumpa

puknuti kaže:
puknuti kaže:
Orsic kaže:
imam doma hidraulicnu pumpu prva petoletka,sad me zanima jelzna netko mozda kolik joj je protok?
ima samo ove oznake na njoj: nazivni broj-3115.476.10M
broj-2960
isporuka-81E
Sutra pogledam u katalog pa ti javim , ako zaboravim podsjeti me 8)
Ravno 16,66ccm-a

Ki i moja u IMT-jcu :blackeye spooora do bola
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Joo krivo čital. Ipak je to 16ccm, doosta više od 16l

Isprika :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh