• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični razvodnik - općenito!

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Pitanje, imam tcm ov diezel viljuskar nosivosti 2.5 tone, morao sam dignut prednji kraj traktora u zrak zbog ljudske nepaznje, i preopteretil sam ga! Sada se vilice same spustaju, dali trebam prepakirati razvodnik ili nesto drugo! Centralni cilindar je u redu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel diže , kažeš da je celindar u redu ako pušta možda sigurnosni stradal .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Baš me zanima kak buš prepakiral razvodnik i s čim na TCM-u?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ja se kladim da ti je okrenulo dihtunge na cilindru i prvo bi to ispital.

test jednostavan; digni do neke visine koja ti odgovara, odpoji lajtung i zablindiraj ga.
Kad si začepio lajtunge opereti vilice - nabacaj nešto gore i prati dal popušta...
ak popušta cilindar je, ak ne onda dalje traži..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ako ideš na ispit koji Zver predlaže, prije otpajanja lajtunga osiguraj da ti ulje ne izleti van.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Hvala na savjetima, ici cu redom ponovno sve provjeravat! Blindirao sam jednu stranu i cilindar je u redu, negdje gubim jer bio pod teretom ili ne isto propušta!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zna netko kako se spaja ovo gov*o?
IMG_20210330_150407.jpg

Rekoše mi u tgovini da se to samo bubne tu sa strane I dobijem 2 izvoda kipe, al' stvar je što sada ništa ne radi 😂😂 Znači poluge su pale kada sam skinuo onaj originalni nastavak i sada kada sam stavio ovo nazad, ništa se ne dešava.
Navodno ručica ima 3 funkcije, 2 izvoda i neutralno gdje bi na neutralnom (Kraljni lijevi/desni položaj) trebala raditi hidraulika, a kada se prebaci na jedan od 2 izvoda treba raditi izvod kipe. E sad, dali to treba još neko prebrikavanje nemam pojma, ugl bitno mi je da dobijem dva izvoda kipe zbog dvoradnog cilindra.

Nisam se nikada bavio sa ovakvim stvarima pa nisam baš vičan tome, ima jedan imbus sa strane na tom razvosniku, to bi trebao biti nekakav regulator valjda brzine/količine po nekoj logici.

Dali možda postoji nekakav slijed odzračivanja hidraulika pošto sam vadio tu cijevčicu koja ima veze sa pumpom, davno sam čitao radionički priručnikpa se ne sjećam točno funkcije.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Problem riješen, nije dobro ta cijevčica sjela. Dela kako treba.
Jedini problem je zašarafiti čvrsto za poklopac mjenjača, nisu baš ostavili mjesta za ikakav alat pa flisuje sa strana...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Postavi imbus šarafe s debljim pločicama.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
To je plan, ali za prvu ruku sam uzeo duže šarafe i navrnio 2 matice da izdignem glave iznad razdjelnika.
Imam imbusa doma, ali baš nemam M12 u dužini koja mi paše, a za 2 šarafa pravit 40km mi baš i nije neka zabava 😅

Ugl. stvar šljaka, investicija od sveukupno 700kn, a meni neprocijenjiva jer ne gubim vrijeme na prekačivanje strojeva, sada je samo pali vozi, svaki brmbrm ima svoju ulogu 😍🥰😂

Inače, ovo je odrađeno za prebacivanje markira na Nodetu.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Koji Imt je u igri,ja sam htio staviti ma 549 ali smeta nosač ručne kočnice. Vidim da je kod tebe na drugom mjestu, doduše ja imam razvodnik sa jednim izvodom,onaj iz Masive.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
IMT 540 stari tip je u pitanju.

Iz Masive? Onaj što ima ručicu kao za slavinu?

Ovo sam uzeo u Sekri, 438kn ali nemaju nijednog crijeva niti išta, a baš nemaju pojma ni kako se spaja. U drugoj trgovini sam kupio crijeva koja inače nabavlja i same razdjelnike sa 1/2/3 izvoda, ali nisu imali trentno na stanju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Koji Imt je u igri,ja sam htio staviti ma 549 ali smeta nosač ručne kočnice. Vidim da je kod tebe na drugom mjestu, doduše ja imam razvodnik sa jednim izvodom,onaj iz Masive.
Ručica se da i prilagoditi da ne smeta
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
IMT 540 stari tip je u pitanju.

Iz Masive? Onaj što ima ručicu kao za slavinu?

Ovo sam uzeo u Sekri, 438kn ali nemaju nijednog crijeva niti išta, a baš nemaju pojma ni kako se spaja. U drugoj trgovini sam kupio crijeva koja inače nabavlja i same razdjelnike sa 1/2/3 izvoda, ali nisu imali trentno na stanju.
Da,taj koji izgleda kao slavina. Kad zatvoriš ulje ide samo u cijev, blokiraju se ruke. Kad sam sve pokušao prilagoditi primijetio sam da je prijašnji vlasnik nešto smuljao oko cjevi koja vodi od pumpe do poklopca,nije se moglo rastaviti. Zbog varenog poklopca hidraulike, nisam forsirao pošto će sezona. Nakon sjetve probam ponovno. Na 539 sam mjenjao gumice na toj cjevčici samo tako, posto su znale pucati kod kipanja berača,ovdje je valjda nešto zaljepljeno.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Nisam našao adekvatnu temu pa pitam ovdje.
Imam na traktoru 2 dvoradna izvoda i nemam onaj povrat.
Ako mi treba 1 dvoradni i 2 jednoradna,da li je to izvedivo?i kako?da li od jednog dvoradnog mogu napraviti 2 jednoradna?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ovisi za što ti treba.
Ako misliš spojiti dva jednoradna cilindra na dvoradni razvodnik radit će na način da jedan se izvlači a drugi uvlači pod teretom i obratno.
Ugradi u postojeću instalaciju 2 jednoradna razvodnika.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
To mi je jasno,al šta mi treba za ugraditi barem 1 jednoradni?
 

Najnoviji postovi

Na vrh