• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični razvodnik - općenito!

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ja na svom volanu ne osjetim da je motanje na jednu stranu sporije, odonosno da je volan laksi, zbog razlike u precniku klipa, ima li to veze,
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Na manjim okretajima se volan sporije mota,jer valjda je pumpa preslabog protoka..Stari cilindar se motao bolje na manjim okretajima,ali je bio i manji..

A kako bi u pravilo moralo stajat veza između spone i cilindra??
Gledao sam na traktorima koji imaju ovakav sistem(Cararro prednji trap),i svugdje spone stoje koso,u odnosu na cilindar,ravno nemogu jer bi se trgalo nekaj kod motanja..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Stoje u koso, ali je debela klipnjača.
Obzirom da cilindar nije prolazni, normalno je da na jednu stranu treba više motati neg' na drugu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja na svom volanu ne osjetim da je motanje na jednu stranu sporije, odonosno da je volan laksi, zbog razlike u precniku klipa, ima li to veze,
ne može on radi toga biti lakši ili teži , može samo u jednu stranu imati više okretaja volana radi razlike u volumenu celindra
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Imam u planu na vitlo sloziti komande preko hidraulike. Dva cilindra sam nabavio pa me sad zanima kakav razvodnik bi trebal. Nasao sam na oglasniku gdje je to covjek sebi uradio pa se nesto vidi i na slikama!
 

Prilozi

  • C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_1.jpg
    C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_1.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 143
  • C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_2.jpg
    C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_2.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 151

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
niš lošega u njima ,
da , može se koristi za jednoradni , druga grana se spoji na povrat
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Hvala na odgovoru, gledao sam nesto i na prethodnim stranama kako je to neko od kolega radio. Posto sam uzeo samoutovanu prikolicu trebaju mi za nju dva izlaza oba jednoradna, za pik ap i rudu. Jedan cu izlaz odraditi da uvek bude jednoradni a drugi bih voleo da moze po potrebi jednoradni i dvoradni jer cu najverovatnije imati prikljucak na kom mi treba ovaj dvoradni. Ne znam koje opterecenje pravi ako se ovaj dvoradni koristi kao jednoradni?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako drugu granu ne spojiš u povrat otvara se sigurnosni ventil , ništa kaj bi moglo bilo kaj naštetiti za takvu povremenu operaciju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod tih razvodnika samo pazi na protok ulja, dakle ako znaš koliki ti protok ima pumpa na traktoru, traži razvodnik s toliko protoka ili više, samo da nije manje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako hočeš imati dvoradni i jednoradni na povrat spoji crijevo i na na njega mušku brzu spojku kad treba dvoradni otkopčaš a kad treba jednoredni ukopčaš i radi tak sem rođi spojil na DF jer su 4 izlaza i svi dvoradni
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Gledajući ove čepove ja bih prije rekao da su ovdje tri jednosmijerna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Treba vaditi klipove ili probati bez čepova, možda je neko čepil jer mu nije trebalo.
Takvi razvodnici su večinom od viličara a oni su imali po dva dvosmjerna (nagib i pomak) i jednosmjerni za dizanje.
Kvaliteta im nema premca.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako su prva dva (s čepovima) za jednoradni cilindar vrlo vjerojatno je treči za dvoradni , samo treba maknuti ventil kaj je na njemu ..opet vrlo vjerojatno da je u srednjem položaju ABT otvoreno
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Odustao sam i od ovog razvodnika, zato sto nije imao one cepove gde bi trebale ici rucice komande a ja nisam zeleo petljati sa sajlama ili polugama da to povezem. Odlucio sam se za jeftiniju varijantu koja mi moze zavrsavati posao. Posto mi ovo treba za samoutovarnu gde imam hidraulicnu rudu i hidro pick up a samo jedan izvod uzeo sam ovu T slavinu da bih samo zatvorio kad mi zatreba ruda, posto se ona redje koristi, a ni za sta drugo mi ne treba vise izlaza..
97d0e6da3d7e73e7e67b7f80332f3f37.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 

no4h4gor

Novi član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
5
Meni treba sličan savjet ko goran007 samo s traktorom 539 i malčerom sa hidrauličnim cilindrom
 
Na vrh