• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični razvodnik - općenito!

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Držao sam ovaj od Rosia u rukama u Gudovcu, ima fino kuglice za blokadu položaja, samo me je to zanimalo, tako da ću ga najvjerojatnije naručiti negdje tokom ljeta.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
mislim da je ovaj kod nas puno skuplji..pa bi naručio ovaj iz slovenije....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma nije ti ni onaj drugi naš, to je također uvozno, samo ga naša firma dila dalje. :)

Za kvalitetu neznam, nisma još imal nekog iskustva s tim preklopnicima.

Znam da u Srbiji postoje 3 vrste, najjeftiniji do najskuplji, navodno da je ovaj najskuplji i najbolje odrađen, ali to također neznam dok ne odem preko, kupim i probam.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
ja sam ga naručil...i trebal bi stići za par dana pa budemo vidli kak bude.. :(giggle):
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Ma nije ti ni onaj drugi naš, to je također uvozno, samo ga naša firma dila dalje. :)/QUOTE]

Ak mislis na firmu METAL,nije istina da dilaju..
Oni sami rade te preklopne ventile,kod njih sam puno i baš sam držao taj ventil u rukama,rade ih puno..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Metalov je dobar ventil sa Rosijem imam loše iskustvo tri put reklamacija i na kraju povrat novaca makar ima kineske ventile ali ali .:(sweat):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kad sam orije 2 godine zvao u taj Metal rekli su da ih ne rade, a znam da sam takve iste vidio uvozne iz Indije ili Turske.
Sad neznam ni sam, a i ne zanimaju me jer im je cjena pretjerana s obzirom da u Srbiji dođe oko 160-200 kn, a i ovi Slovenski nisu preskupi.

ja sam ga naručil...i trebal bi stići za par dana pa budemo vidli kak bude.. :(giggle):
Slikaj kad stigne i javi ili snimi kad ga spojiš i pustiš u rad, živo me zanima dal bude sve ok!
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
ventil je stigao slikice postavim kasnije...
a kad se malo vrijeme popravi ga budem namontiral pa budemo vidjeli kak to radi... :icon_cool:
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
evo imam par slikica. :icon_eyes:
dsc_06771i4qhh.jpg

dsc_067610eqti.jpg

dsc_067517erfr.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
METAL-ov ventil je 500kn+crijevo s priključkom 150kn,ako če koga zanimat..
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
samo kaj METAL-ov ima jedan problem
ova veća rupa je 10 mm , a od metala je 13, i veli majstor da zna biti problema kod toga da se onda posebno tokare podloške da se nadoknadi ta visina
dsc_067818suku.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kolega, jel si dobil i ovo crevo s priključkom ili si to dal raditi naknadno?

Dal si ga probal kak funkcionira kod kipanja??
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
samo je ventil bio,crijevo je naknadno rađeno....
još nije bilo prilike.....
 

lord daxx

Novi član
Tu od
15 Pro 2010
Poruka
14
na koji način si platio te koliko te je na kraju ventil izašao obzirom da je iz Slovenije
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Meni ti razvodnici izgledaju jako skupi.
Nema potrebe za dodatnom pumpom, dodatni razvodnik spajaš u postoječi krug ali pripazi na prilično malu količinu ulja u hidraulici. Jedino ako su ti cilindri dvoradni, onda nema brige.
 
Na vrh