• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični razvodnik - općenito!

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Znači samo da ovo donje crevo prepojim gore na "A2" i to bude to??
Ne, spojiš još jedan lajtung na ova dva priključka kak sam ti nacrtal
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Aaaaaaaa....sad kužim, da se taj tlak koji se bude stvaral prilikom puštanja hedera preusmjeri nazad na povrat!!!!

Ima logike, stvarno ima!!!! Svaka čast

More i bez toga funkcionirati, ali bude stvaral taj tlak i gušio pumpu zato jer je i to dvoradna komanda, jel?

Budem mu to naspomenul i objasnil zakaj treba, pa ako hoće nek si da izraditi nekakvog malog lajtunga, mada neznam ko ga bude takvoga napravil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Tak je, gle kak sam ja to speljal nabrzaka na istom takvom razvodniku.

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Več ga vidim kak bude reagiral dok mu to pokažem...opet sto bogov :D:
Nek proba bez toga, a ak hoće nek si da to napraviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Ne brinite se za roštilj, kad se prase bude vrtilo na ražnju ako bude sve funkcioniralo!
Ovo sam si citiral samo radi uspomene :(hi)::(hi):

Nek tak spoji da bezveze ne uništava pumpu i tera ju u opterečenje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma to se bude garant ovu sezonu tak teralo, pa dok se vidi da baš i ne valja onda se tek bude nekaj poduzimalo, ali onda vjerojatno bude več kasno, takov mi je kolega kaj da mu delam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Ma to se bude garant ovu sezonu tak teralo...
...tak bu i ostalo, i nikad više nebu došlo na red. Vjeruj mi. Kaj se mam ne napravi, nigdar se ne napravi...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Da delam sebi, znam kak bi si složil, sve sam moguće savjete sad pokupil tu od Vas dvojice, trojice!! Jer meni je stalo da to bude kak se spada, e ne da bude sprtljano, odnosno nedovršeno, no neću se previše ni truditi jer moje znanje nije njima interesantno, oni imaju svoje teorije!

Isto tak je bilo danas dok sam spomenul ukute poluga i razloge zašto trebaju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Di je to do toga" kak se spada" .. nema straha od tlaka ako prije spouštanja jednoredne sekcije spusti kuglicu ili kockicu .ovisno kako več planirate .

vaš velečasni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Puknuti, na IMT-u teško da nekaj more biti "kak se spada" ali more i vrlo dobro i uredno funkcionirati!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dečki zanima me kolko može vrediti hidro razvodnik za dvosmjerni celindar, celindar je 180 tona, 400 bara pritiska?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
To nije ništ bolje od onoga s čim smo več upoznati samo je malo jeftinije
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A evo i još jednog noviteta!!!!!
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/ventil-imt-481-oglas-14041958

Samo nigde ne vidim ručicu za preklop (glavni unutarnji cilindar poluga - vanjski krug), pa ako toga nema, možda je ovaj razvodnik montiran na ovu pločicu koja ide direktno na poklopac konstantno u protoku ulja zajedno s glavnom hidrulikom traktora??

Ako bi bilo tako, onda su Slovenci riješili problem dodatne hidrulika za IMT s samo jednom postoječom pumpom, glavnom pumpom hidrulika?!!
Cjenovno je prihvatljivo tih 100€ ako uistinu bi to bilo tako.



MUHA...ma nije nikaj bolje, samo je 2 puta jeftinije. Ovi naši trgovci su tome preklopniku nabili cjenu na 100€ kaj je stvarno preko previše!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,269
Ima kod mene jedan lik te preklopnike na 539 s prednjim utovarivacem i na 558.. sad koliko je platio neznam..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pa da, onakav preklopnik kakvog je željac instaliral na 560 ti kod nas dođe oko 100€, pital sam na više mjesta, željac ga je po švercu našel za 400 kn i to je ok.
Evo sad slovenac ima po 250 kn i to je sasvim ok, nemak ja više u njemu koštati.


Nego, mene ovo interesira, pogledaj pa komentiraj. Imaš i gore u mom postu napisano kaj me muči oko toga.
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/ventil-imt-481-oglas-14041958
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Moja je predpostavka da ona jedna ručica razvodnika služi za preusmjeravanje ulja (i ostaje u položaju koji ti određuje gdje ulje trebaš), a druga služi kao dvosmjerni razvodnik.

Ako bi bilo tako, onda su Slovenci riješili problem dodatne hidrulika za IMT s samo jednom postoječom pumpom, glavnom pumpom hidrulika?!!
To nisu slovenci riješili, mi znamo odavno kak s tom jednom pumpom, problem je kaj treba kotač za oranje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
To je modificirano Pjerovo rješenje, i radi upravo kak je Muha opisal.
Jedino pravo rješenje je dodatna zupčasta pumpa, pogonjena od razvoda motora.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Od Rosija smo kupili 5 različitih ventila sve smo vratili ni jedan nije bil ispravan !!!!! Kolega je sa tim blok ventilom zamalo kipnal kombaj na bok jer nije na vrijeme stigel gasiti traktor pa je korpa zapela pod kombaj jedino kaj je na njima bilo dobro su bile komande (na sajle) Jostika .:mur:
 
Na vrh