• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični razvodnik - općenito!

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobro, zaboravimo na ovaj razvodnik.
Mene od njih samo interesira ovaj mali preklopnik na poklopcu hidrulika za 250 kn, mislim da tu nema kaj biti neispravno ili komplicirano.
A vanjski razvodnik me ne interecira kod njih, em su preskupi, em nevaljaju kak i sami velite.

Od razvodnika gledam ovak nekaj!
http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/hidraulicni-razvodnik-4funkcije-oglas-3876008
Takav mi se sviđa jer ima dva JEDNORADNA izlaza i dva para.

Znači mali preklopnik na poklopcu, da preusmjeri ulje u ovaj razvodnik i imaš izvoda koliko hočeš za sve vučne strojeve, a i za jedan dio nošenih može funkcionirati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,705
Može samo ne dihtati, a sve drugo ok :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako bude curel budemo ga mjenjali dok god ne pošalju jedan ispravan :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Još jedna sitnica kod rada sa tim ventilom ako njegova ručica nije u točnom položaju traktor polako diže poluge i kad ih digne (ako nije kocka do kraja) korištenje staje :icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Necuri nego nema označen točan položaj ručice skužiš sa vremenom kak da je ciljano rađen za IMT-a dok oriđiđi MF-ov ima blokiranje položaja (zaključavanje) kuglicom .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Još jedna sitnica kod rada sa tim ventilom ako njegova ručica nije u točnom položaju traktor polako diže poluge i kad ih digne (ako nije kocka do kraja) korištenje staje :icon_scratch:

El to govoriš za ovaj kaj nudi rosi, ili za onaj kaj si ugradil na 560??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
El to govoriš za ovaj kaj nudi rosi, ili za onaj kaj si ugradil na 560??
Za bilo koji ako su poluge u zraku a karike u celineru traktora dobre (da odmah ne pušta) kod dignitih poluga nema pritiska ako ne digneš kocku ali ako prebacivaš ventil na traktorov hidraulik moraš opet spustiti kocku iskreno mi žal kaj sem to ugrađival trebal sem izbaciti pumpu volana ugraditi pumpu od Indosa i prioritetni ventil (Muhačeva preporuka ) mislil sem staviti viličar na 560 ali ako ga dignem do kraja opet nema pritiska za vilice najvjerovatnije ipak budem slušal Muhača jer ovo je nužno zlo .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Barem ju ti imaš kam ugraditi, a i imaš sve potrebne dijelove za to.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma imam i orginalnu od viličara za pivu al neda mi se safatale me godine makar i ona kaj imam uz pripasivanje bi igrala (nije IMT vrijedan mojeg truda ) :x: HuTek imam samo jedno pozitivno iskustvo tak da neznam .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa kak sad pak to??

Ako se ugradi preklopnik, kockicu nebi uopče trebalo koristiti! Sve se radi samo s kuglicom.

Traktorske poluge su dolje, okreneš ventil na preklopniku, digneš kockicu i mora ulje tjerati u vanjski krug, odnosno razvodnik.

Zakaj sad ti veliš da to tak ne funkcionira??
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Tak kod Massey funkcionira...stariji model,135... kam preusmjeris ventil taj dio radi... a poluge,gdje ih ostavis,tu budu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod MF-a i hidraulik drži IMT loša kopija tak je i taj ventil loša kopija a kaj kad se moramo služiti sa kopijama :(emo):
 

Najnoviji postovi

Na vrh