• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični razvodnik - općenito!

T

Toyo

Guest
neznam ako postoji ova tema, sam gledao i nisam našao

je moguče napraviti na imt 2 ili 4 hidravlična izhoda?
rabil bi jih za markire na sejalnici, plug i kipanje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: hidravlični izhodi na imt

moraš imati dodatnu pumpu na motoru i razvodnik sa lijeve strane sjedišta iz kojeg onda možeš dobiti dva para izvoda + onaj jedan njegov klasični, a ako ti treba i slobodni povrat ulja i to se može riješiti dirakt na čep gdje se ulijeva unlje u getribu.

evo i slika iz knjige, skini ih na računalo da ih vidiš cijele.
slika0818.jpg

slika0819.jpg

slika0821.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: hidravlični izhodi na imt

jeftinija verzija ti je kupiti 2 ili 3 hidroručice (zavisi koliko ih želiš imat parova kiper ventila) s izlazima i ulazima kao za neki utovarivač i pritisak koji ti daje iz getribe spojiš na ručice (ulaz) i s druge strane od izlaza ručica spojiš u getribu povrat ulja.
i ona ti pumpa uključiš na onoj ručici gdi ti postoji tvornička i kroz ručice ti kruži ulje bez opterečenja za pumpu i bilo čeg drugog i kad očeš kapčiti radnju s više operacija spojiš na kiper ventile na te ručice koje si ugradio i s njima radiš a sve se koristi ulje iz getribe samo kuržiu korz ručice. po meni puno bolje riješenje a to ču ja ugraditi na 539 samo s 2 izvoda tj. dvije ručice odnosno 4 kiper ventila i dobiti cirkulaciju i stalnog kruženja ulja kroz ručice i koristiti ručice koje sam ugradio a ovu koja je tvornička na traktoru stano če biti ukopčana da tjera ulja u ručice. kad ču ih koristiti kad neču iskopčam i to je to
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: hidravlični izhodi na imt

@Kiki: al imt prvo digne poluge, što nekad jako smeta pogotovo ako nemožeš stavit ukrućenja jer ti treba i podizanje priključka, tako da jedino pravo riješenje je dodatna pumpa..
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: hidravlični izhodi na imt

ovakav razvodnik ti kosta 600kn novi,pa ako te zanima dam ti broj...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: hidravlični izhodi na imt

petar kaže:
@Kiki: al imt prvo digne poluge, što nekad jako smeta pogotovo ako nemožeš stavit ukrućenja jer ti treba i podizanje priključka, tako da jedino pravo riješenje je dodatna pumpa..

da to im je jedina mana. recimo moj mf 560 ima skoro pa istu getribu kao 560 imt ali ima s desne strane na getribu prišerafljen razvodnik s jednom ručicom koja ide u kabinu i on je spojen direktno na pumpu i za tu tipu koja ima tak mogu samo nadostaviti još jedan takav razvodnik s ručicom na ovog. po meni super riješenje, ali da mana je imt-u kaj nema tak riješeno i nemože pumpa i hidraulika u isto vrijeme raditi. loše riješeno po meni.
u tom slučaju bolje ovo kako je šanana rekao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: hidravlični izhodi na imt

Toyo, koji imaš IMT :?: :?: :?:

neide isto na sve traktore, na 577 je recimo original dodatna pumpa s desne strane motora, a na 560/565 neznam točno gdje bi bila
 
B

Bobo

Guest
Re: hidravlični izhodi na imt

ŠANANA kaže:
Toyo, koji imaš IMT :?: :?: :?:

neide isto na sve traktore, na 577 je recimo original dodatna pumpa s desne strane motora, a na 560/565 neznam točno gdje bi bila

Ta pumpa koju spominjes je pumpa za hidraulik volan, a dodatna pumpa koja napaja hidraulicne izvode preko razvodnika se montira u kuciste diferencijala na primarnu hidraulicnu pumpu i pogon dobiva od nje.

Jako su osjetljive i treba se cesce mjenjati ulje u diferencijalu, a pogotovo ako posudjujes prikljucke od nekoga ili ih nekome posudjujes pa se ulja pomjesaju.
 
S

stevo122

Guest
Re: hidravlični izhodi na imt

koliko kosta pumpa za imt 533 kad ste vec kod hidraulike??
 
T

Toyo

Guest
Re: hidravlični izhodi na imt

stevo122 kaže:
koliko kosta pumpa za imt 533 kad ste vec kod hidraulike??

zašto bi kupio novo?
neznam točno koli košta. mi smo na imt 539 pumpu mjenjali koplet dihtunge i to je koštalo oko 25eura.
 
S

stevo122

Guest
Re: hidravlični izhodi na imt

Toyo kaže:
stevo122 kaže:
koliko kosta pumpa za imt 533 kad ste vec kod hidraulike??

zašto bi kupio novo?
neznam točno koli košta. mi smo na imt 539 pumpu mjenjali koplet dihtunge i to je koštalo oko 25eura.

kada se zagrje onda polako zdize a kad je hladan onda normalno mislim naprijed utavarivaca. jel je to pumpa otisla ili samo diftungi??
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: hidravlični izhodi na imt

A možda je i u mjenjaču ulje loše..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: hidravlični izhodi na imt

stevo122 kaže:
kada se zagrje onda polako zdize a kad je hladan onda normalno mislim naprijed utavarivaca. jel je to pumpa otisla ili samo diftungi
Ako hladan diže topli ne onda je pumpa ,točka
ZA svaki slučaj provjeriti manometrom ;)
 
T

Toyo

Guest
Re: hidravlični izhodi na imt

puknuti kaže:
stevo122 kaže:
kada se zagrje onda polako zdize a kad je hladan onda normalno mislim naprijed utavarivaca. jel je to pumpa otisla ili samo diftungi
Ako hladan diže topli ne onda je pumpa ,točka
ZA svaki slučaj provjeriti manometrom ;)

provjeri s manometrom koliko ti daje pritisak, olje, i dihtunge, i onda budeš vidio
 
M

mladi kosac

Guest
Re: hidravlični izhodi na imt

zanima me gdje se može nabavita ta dodatna pumpa i razvodnik
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Hidraulični razvodnik

Imam problem sa hidrauličnim razvodnikom. Do sada sam imao jedan manji kalač spojeni direktno na traktor i upravljao sam s njim sa ručkom za kipu, ali tako mi je uvijek netko trebao na traktoru pa mi se to ne dopada. Sad sam nabavio razvodnik, crijeva i sve one nastavke za prilagodbu crijeva na razvodnik i cilindar. Danas sve to spojim i pokrenem i čuje se jako zujanje pumpe, skinem crijevo koje ide iz razvodnika, pokrenem pumpu kad iz razvodnika nejde ulje već samo stvara pritisak na ulazu u razvodnik. Sa cilindrom mogu upravljati gore-dole, samo nesmijem ostaviti razvodnik u srednjem položaju.
Da li netko zna o čemu je riječ, što se je moglo dogoditi u samom razvodniku?
Da li je netko to već otvaral pa mi može pomoći. Prije nek sam ga dobio bio je testiran i radio je, a 100% sam siguran da nije ništa upalo u njega!!

Zanima me i je li tko radio što sa zračnim cilindrima, dobio sam jednoga pa bi nešto napravio sa njim da mi ne stoji i skuplja prašinu. Kako izgledaju razvodniki za zračne cilindre i koja im je cijena? Ako se spaja na kompresor da li onda izlaz iz razvodnika ostaje otvoren pa da izlazi zrak iz njega ili??
Ako tko ima kakva iskustva molim da nešto napiše!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mrcina , imaš razvodnik koje je zatvoren u srednjem položaju .
Kroz njega ne može ulje cirkulirati dok cilindar stoji .
Kad bi stavio sliku možda bi vidio da li se može nekaj napraviti , da li ima još koji čep osim onih 4 koje si ti priključio .

Da ,zrecni cilindar se spaja na kopresor , točnije spremnik zraka .
S izgledon razvodnika za zrak se upoznaj preko googla .
Kad cilindar stoji zrak ne ide nigdje , razlika od hidraulike je u tome kaj se zrak ne vrača natrag u spremnik nego ide natrag u atmosferu .
Nevolja je u tome kaj ih ima ziher duplo više vrsta nego hidrouličnih .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh