• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični razvodnik - općenito!

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
S koje strane si spojio potis ?
Probaj skinuti ovaj preostali ćep . Ako ispod njega ima još jedan skini ga pa probaj dali je prolazan .
Isprobati možeš i puhanjem usta na priključak .
Pretpostavljema da spajaš potis/povrat na ova hrđava priključka kod stola .
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
S koje strane si spojio potis ?
Probaj skinuti ovaj preostali ćep . Ako ispod njega ima još jedan skini ga pa probaj dali je prolazan .
Isprobati možeš i puhanjem usta na priključak .
Pretpostavljema da spajaš potis/povrat na ova hrđava priključka kod stola .

Puhanjem sam i isprobaval razvodnik na početku, nije išlo pa sam mislio da će veći pritisak pomoći pa sam ga spojio na cilindar ali ništa s toga.
Da, pumpu spajam na bočne priključke, postoji i strelica za ulaz, naravno dobro sam spojio.
hrđava priključka kod stola.
:finga:
E sad nisu baš hrđavi nego samo nisu novi.:rolfer:
Taj čep budem probao sutra skinuti, ali ne znam ako će mi pomoći jer je razvodnik bio spojen na ova mjesta koja ja koristim sada, a navodno je radio prije nego sam ga ja dobio
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909






Skoknuo sam ga poslikati. Ima još jedan čep koji se vidi na 2. slici.

a jeste sigurno dobro spojili dolaz i povrat, ovaj imbus što se vidi na drugoj slici to je ili nepovratni ventil ili zaštita od prevelikog pritiska, dakle najvjerojatnije ste zamjenili mjesta ulaza i izlaza ulja
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
sory sporo pišem post pa je več na ovo odgovoreno
ali nije mi jasno
kažete da ulje ne izlazi iz razvodnika, i da može ići gore dolje, a jel onda ulje izlazi?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kažete da ulje ne izlazi iz razvodnika, i da može ići gore dolje, a jel onda ulje izlazi?
Imam problem sa hidrauličnim razvodnikom. Do sada sam imao jedan manji kalač spojeni direktno na traktor i upravljao sam s njim sa ručkom za kipu, ali tako mi je uvijek netko trebao na traktoru pa mi se to ne dopada. Sad sam nabavio razvodnik, crijeva i sve one nastavke za prilagodbu crijeva na razvodnik i cilindar. Danas sve to spojim i pokrenem i čuje se jako zujanje pumpe, skinem crijevo koje ide iz razvodnika, pokrenem pumpu kad iz razvodnika nejde ulje već samo stvara pritisak na ulazu u razvodnik. Sa cilindrom mogu upravljati gore-dole, samo nesmijem ostaviti razvodnik u srednjem položaju.
Da li netko zna o čemu je riječ, što se je moglo dogoditi u samom razvodniku?
Da li je netko to već otvaral pa mi može pomoći. Prije nek sam ga dobio bio je testiran i radio je, a 100% sam siguran da nije ništa upalo u njega!!

Zanima me i je li tko radio što sa zračnim cilindrima, dobio sam jednoga pa bi nešto napravio sa njim da mi ne stoji i skuplja prašinu. Kako izgledaju razvodniki za zračne cilindre i koja im je cijena? Ako se spaja na kompresor da li onda izlaz iz razvodnika ostaje otvoren pa da izlazi zrak iz njega ili??
Ako tko ima kakva iskustva molim da nešto napiše!!
Zar ni ti ne čitaš ? I ti si do ušiju u nećijem dekolteu:rolfer::rolfer::partyman:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
pa ako baš analiziramo svaku riječ, opet je nejasno dali ulje uopče izlazi iz razvodnika
jer čovjek piše "kad skine crijevo" ,dakle nije mi jasno dali je on vidio kud ulje ide ili ne ide (kad je skinuo crijeva ) ili su sva crijeva spojena ,
jer kad cilindar ide u drugom smjeru ,mora vratiti ulje prvim crijevom u razvodnik a iz razvodnika u povrat . Jel tak ???:evil:

nisam u dekolteu (još) ali jedem ,pijem ,gledam tv i surfam:finga:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Zračni cilindar







Evo skoknuo sam poslikati i taj zračni cilindar. Dimenzije su 13x13x23, promjer klipa 25mm. Ima i konektor sa tri kontakta koji su valjda za dojavu položaja.
Da li se to može iskoristiti? Da mi je još samo jedan zračni razvodnik pa da taj cilindar spojim na hidro razvodnik od prije i složim da mi cilindar cijelo vrijeme pomiče razvodnik gore-dole (pošto ne smije biti u srednjem položaju). :scratch:supz:

Ne moraš ti meni vjerovat , hiti ga u jezero i kupi novi :lol:
A baš je Trakošćansko jezero 3km od mene.
pa ako baš analiziramo svaku riječ, opet je nejasno dali ulje uopče izlazi iz razvodnika
jer čovjek piše "kad skine crijevo" ,dakle nije mi jasno dali je on vidio kud ulje ide ili ne ide (kad je skinuo crijeva ) ili su sva crijeva spojena ,
jer kad cilindar ide u drugom smjeru ,mora vratiti ulje prvim crijevom u razvodnik a iz razvodnika u povrat . Jel tak ???:evil:
Moja isprika, nisam na početku napisao da sam skinuo samo crijevo koje je na izlazu iz razvodnika, tj. ono koje se vraća na traktor, dok je dovod i cilindar ostao spojen. Uključio sam pumpu i u srednjem položaju na izlazu nije bilo ulja, a dok sam pomaknuo ručicu gore ili dolje na izlaz je teklo ulje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako ilegalac ima pavi da je ono kaj izgleda kao čep sigurnosni ventil onda pogledaj da li slučajno ispod rhrđavih priključaka nema neka blenda koja se skine nekim malim inbus ključem ?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Da li se to može iskoristiti? Da mi je još samo jedan zračni razvodnik pa da taj cilindar spojim na hidro razvodnik od prije i složim da mi cilindar cijelo vrijeme pomiče razvodnik gore-dole (pošto ne smije biti u srednjem položaju). :scratch:supz:

:evil: ma ne
napravite neki sistem klackalice
kad sjekira dođe dolje pomakne razvodnik gore, kad dođe do gore pomakne razvodnik dolje i tako stalno gore dolje, pa razvodnik nikad neče biti u srednjem položaju:rolfer:

samo čuvajte prste
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
e sad je potpuno jasno:prayer:
nemam pojma u čemu je problem

izgleda da poluga (klip) koja upravlja izlazima ne stane baš u srednjem položaju

Ako se ne varam to mogu provjeriti tako da uključim pumpu i onda ručicu razvodnika pomičem pomalo npr. prema gore ili prema dole i ako počinje teči ulje na izlaz, a cilindar miruje onda ta poluga ne stane u srednjem položaju nego je malo zamaknuta?
tako izgleda ali iskreno neznam da li je to to jer po mojem prijevodu je to neka push pull verzija s magnetskim klipom??:scratch
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ako se ne varam to mogu provjeriti tako da uključim pumpu i onda ručicu razvodnika pomičem pomalo npr. prema gore ili prema dole i ako počinje teči ulje na izlaz, a cilindar miruje onda ta poluga ne stane u srednjem položaju nego je malo zamaknuta?

tako izgleda ali iskreno neznam da li je to to jer po mojem prijevodu je to neka push pull verzija s magnetskim klipom??:scratch

tako nekako, baš sam vam to htio i predložit, nikad to nisam rastavljao ali vjerojatno da postoji i neki vijak kojim to možete saštelati (neznam šta se nalazi odozad ispod poklopca)

evo shema kako to izgleda unutra a i ona pokazuje da bi jedino to moglo biti
ili nekakav krš da je ušao u prolaz za srednji položaj
http://i27.tinypic.com/hv4hlg.jpg

a ona ideja za cjepač što sam vam dao nije jako loša:idea:

a taj pneumatski, to mu dođe valjda kao neka dojava položaja, probajte ako radi na zrak i bez njega ,jednostavno ga zaboravite

osim ako ćete praviti cjepač sa GPRS lociranjem položaja sjekire onda vam obavezno treba:finga:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Ako se ne varam to mogu provjeriti tako da uključim pumpu i onda ručicu razvodnika pomičem pomalo npr. prema gore ili prema dole i ako počinje teči ulje na izlaz, a cilindar miruje onda ta poluga ne stane u srednjem položaju nego je malo zamaknuta?
Ništa iz toga, ne funkcionira. Palo mi na pamet da baš razvodnik sa takvim karakteristikama trebam za zračni cilindar pa ga možda i tamo isprobam.
Danas sam isprobavao taj zračni cilindar, bilo je nekaj šprena na njemu i prilikom izlaska klipa šprene su se kretale po kučištu cilindra, znači da ima stvarno neki magnet u sebi. Inače ima hod 6cm, malo ali za nešto ću ga iskoristiti.

Da samo iskoristim priliku pa da pitam da li ima tko možda hidro razvodnik za prodati za dvoradni cilindar??
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Zna li ko reći o čemu se to radi i čemu služi:
Nisam siguran ali prepostavljam da je od nekog viličara

03082011490.jpg

03082011489.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Imam problem sa hidrauličnim razvodnikom. Do sada sam imao jedan manji kalač spojeni direktno na traktor i upravljao sam s njim sa ručkom za kipu, ali tako mi je uvijek netko trebao na traktoru pa mi se to ne dopada. Sad sam nabavio razvodnik, crijeva i sve one nastavke za prilagodbu crijeva na razvodnik i cilindar. Danas sve to spojim i pokrenem i čuje se jako zujanje pumpe, skinem crijevo koje ide iz razvodnika, pokrenem pumpu kad iz razvodnika nejde ulje već samo stvara pritisak na ulazu u razvodnik. Sa cilindrom mogu upravljati gore-dole, samo nesmijem ostaviti razvodnik u srednjem položaju.
Da li netko zna o čemu je riječ, što se je moglo dogoditi u samom razvodniku?
Da li je netko to već otvaral pa mi može pomoći. Prije nek sam ga dobio bio je testiran i radio je, a 100% sam siguran da nije ništa upalo u njega!!

Zanima me i je li tko radio što sa zračnim cilindrima, dobio sam jednoga pa bi nešto napravio sa njim da mi ne stoji i skuplja prašinu. Kako izgledaju razvodniki za zračne cilindre i koja im je cijena? Ako se spaja na kompresor da li onda izlaz iz razvodnika ostaje otvoren pa da izlazi zrak iz njega ili??
Ako tko ima kakva iskustva molim da nešto napiše!!

Imao sam i ja takav problem sa hawe razvodnikom, pa sam odustao od njega, ipak mislim da se moze iskoristiti za zrak ako mu vlaga iz zraka nebude smetala. To sto nema povrata u neutralu za zrak nema veze on je ionako vec komprimiran i nema protok nego ga se uzima po porebi a ne kao sa uljem koje nije stlacivo pa mora kruziti.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Imam nekakav ayvodnik od prve petioletke, skinut sa viljuskara. Kad komandujem rucicama i pri prelasku iz jednog polozaja u drugi preko neutralnog polozaja manomtera skace (dolazi do kratkotrajnog prekida protoka pri prelasku iz jednog hoda u drugi) jeli to normalna pojava, na ovom razvodniku se to desava sa sve tri komande, mislim da to stvar udare na pumpu, ima li razvodnika koji taj prelaz rade bez da trenutno priguse protok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Da to nije razvodnik za closed center hidrauliku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh