• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični razvodnik - općenito!

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
razvodnik ima 3 polaožaja ..ne treba se previše zamarati s međupoložajima
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
da ima tri polozaja, sad neynam jeli normalno kad iz neutrala ide u radni pozaj na momnat prigusi protok, osjetim po zvuku i vidim na manometru porast tlaka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
normalno je ,da ..ali ne možeš postaviti ručku u takav položaj da nabije pritisak tako da propusti sigurnosni tj. na max. druk ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ne nabije on max tlak, nego jednostavno se po mojoj procjeni ne otvori polaz za protok ulja prema cilindru u potpunosti, a povrat se vec zatvori, jesam li u pravu (na momenat smanji protok u tom prelazu klipa razvodnika)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa jesi , raz prvo guši (zatvara) stranu prema povratu i polako otvara stranu prema A ili B ..ovisno u koju stranu pomakneš ručku .
Da nije tako dešavala bi se propadanja u sustavu gdje je raz jedino elemet koji drži " teret " .
Jesi apsolvirao brzine strujanja ?..ne znam na kojoj je to temi
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
sad me zanima postoji li uopce razvodnik koji funkcionise bez da se ovo desava, gdje se primjtnjuje gdje nije potrebno zadezavanju prilikom promjene komande, npr kod cjepaca

mislis na protok, pa rekao si za 40l u min da je 9mm dovoljno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mislis na protok, pa rekao si za 40l u min da je 9mm dovoljno
Nisam valjda opet bil pijan :mad:
na tom protoku je fi 12 mmm gornja granica brzine ... mada ,to je kopleksno pitanje ..treba uzeti u obzir duljinu cjevovda , koljena , suženja , proširenja ...itd.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Eto ovako,post ima veze s hidraulikom pa sam ga smjestio ovamo.

Na traktoru imam postavljen utovarivač(nije bitno koji,ali večina zna),i on ima svoj razvodnik koji je kapaciteta 40l u minuti(kapacitet neznam kak bi drugačije napisao možda bolje rječ protok?),a pumpa traktorska je protoka 55l u minuti,i sad me zanima dali je to adekvatan razvodnik postavljen ili on "guši" pumpu sad?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
55 litara je protok na max. broju okretaja..pa zaključi sam
od kuda ti podatak da je raz. 40 litara?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
55 litara je protok na max. broju okretaja..pa zaključi sam
od kuda ti podatak da je raz. 40 litara?
Tako mi reko gospodin kod kojeg je i kupljen utovarivač.
 
A

ajdin

Guest
hidraulicni razvodnik

molio bih vas za jednu pomoc oko hidraulicnog razvodnika,,,u pitanju je traktor imt 539,,,potreban mi je razvodnik da ima jedan ulaz sa kipe naravno,ali da ima dva izlaza i da pomocu rucke mogu preusmjeravati ulje naizmjenicno ili na oba izlaza,,,nije bitno moguce je da postoje i dvije rucke,,,ali da ima ovu funkciju,,,ako postoji nesto ovako ,,molio bih vas da mi postavite sliku ili vec nesto,,,i kolko bar kosta novaca...s postovanjem
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Loptasta-slavina-za-hidrauliku-3-8-trokraka_slika_L_3568079.jpg


Najbolje da ideš kod lokalnog hidrauličara da mu objasniš za što ti to treba...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Sad se predomslio, njemu bi bolje odgovaralo 2 obična ventila spojena paralelno na kipu, može otvoriti jedan, drugi, ili oba dva istovremeno....
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ovo ti je orginal razvodnik za 539,imas jedno crevo fabricko za kipu a mislim da na ovo ide drugo ,skines plocicu i stavis ovo pod sediste,ako sam te dobro razumeo.
sxdlxy.jpg
[/IMG]
34xoz8x.jpg
[/IMG]
 
A

ajdin

Guest
Sad se predomslio, njemu bi bolje odgovaralo 2 obična ventila spojena paralelno na kipu, može otvoriti jedan, drugi, ili oba dva istovremeno....

naravno da bi moglo i to,,,ali me zanima imaju li ventili kao sa ruckicama da se vracaju u prvobitni polozaj,,,,pozzzz
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Reci čemu bi to služilo, pa se ovdje i može nešto skemijati..
 
A

ajdin

Guest
druze u pitanju je prednji utovarivac za imt 539,,,znaci jedan izlaz imam,,,ali mi je potrebno da se dijeli na dvije strane,,,jedna strana bi isla na dva cilindra ista,,,a drugi izlaz bi bio za treci cilindar koji bi kasiku zavracao..da se ne isipa materijal..potrban mi je razvodnik koji ce to da dijeli naizmjenicno ,jedan pa drugi ,,po mogucnosti zajedno oba izlaza,,ali da moze i zatvoriti oba..bezveze mi je ono kod imt utovarivaca mehanicko,,,ja cu na kraju da postavim cilidar sa oprugom,,,kada bude uvucen bit ce nategnuta opruga koja ce istresti sve iz kasike,,,a ova dva cilindra koja dizu komplet konstrukciju ce da se spustaju prirodnim padom ,,odn .tezinom,, zelim da sve napravim i smislim po svom,,,vec sam uradio sebi grn za snijeg i funkcionira idealno,,,lep pozzz
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
druze u pitanju je prednji utovarivac za imt 539,,,znaci jedan izlaz imam,,,ali mi je potrebno da se dijeli na dvije strane,,,jedna strana bi isla na dva cilindra ista,,,a drugi izlaz bi bio za treci cilindar koji bi kasiku zavracao..da se ne isipa materijal..potrban mi je razvodnik koji ce to da dijeli naizmjenicno ,jedan pa drugi ,,po mogucnosti zajedno oba izlaza,,ali da moze i zatvoriti oba..bezveze mi je ono kod imt utovarivaca mehanicko,,,ja cu na kraju da postavim cilidar sa oprugom,,,kada bude uvucen bit ce nategnuta opruga koja ce istresti sve iz kasike,,,a ova dva cilindra koja dizu komplet konstrukciju ce da se spustaju prirodnim padom ,,odn .tezinom,, zelim da sve napravim i smislim po svom,,,vec sam uradio sebi grn za snijeg i funkcionira idealno,,,lep pozzz

tebi treba ovaj testik koji stavis na razvodnik on dize dva klipa to jest kasiku,a drugi izlaz koristis za zatvaranje ili treci klip:?:
images-1.jpg
[/IMG]
 
Na vrh