• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Moj ima hidraulične stabilizatore ali se on svejedno digne u zrak ako jako bočno nešto dižem, a ovo za podlaganje nisam baš skužio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moras ga toliko dignuti na stablizatoru da su kotaci od traktora u zraku..težinu traktora koristiš kao uteg.

Podlagal sam "obične" stablizatore tak da uhvatim pune vile gnoja i okrenem ga max bočno u odnosu na traktor..npr u desno..ljevi stablizator bi se dignil..čak i kotač traktora..podložil bi stablizator drvenom klocnom...onda na drugu stranu
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Ne mogu ga dignuti na stabilizatore kad traktorska hidraulika mi nema pritisak prema dolje, to još moram odraditi i onda ću moći dignuti u zrak zadnje kotače traktora.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Dobra ideja ali da ga dignem do kraja dođe mi u blatobrane tako da mi to otpada, plan je napraviti uporište iz treće točke prema donjim traktorskim polugama. Vidio sam nešto slično da imaju tako na većim utovarivačima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da..imaš problem..
A jel ti samo toplink kratak pa se utovarivač nagne prema traktoru ?
Koji traktor?
Ja imam traktor koji služi samo za to ,bil je plan fiksirati utovarivač na traktor ali nije došlo na red
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Ovak imaju moji traktori složeno 😉
Ak moram po cesti iti onda selim na 445
 

Prilozi

  • 20170905_192630.jpg
    20170905_192630.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 42
  • 20170905_192638.jpg
    20170905_192638.jpg
    29 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20180828_184922.jpg
    IMG_20180828_184922.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 42

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Da..imaš problem..
A jel ti samo toplink kratak pa se utovarivač nagne prema traktoru ?
Koji traktor?
Ja imam traktor koji služi samo za to ,bil je plan fiksirati utovarivač na traktor ali nije došlo na red
Mali ursus je u pitanju, koristim još duži toplonk da se ne nagne k traktoru, metalna crijeva od pomaka mi zapinju u blatobran. Ovo kako ima @Matija_E30 na hanomagu sam mislio služiti.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Ja znam da je bane inovativan..ma glupi pridjevi..bane je po domači majstor i borac ali takvu promjenu ne bi ni ja prihvatio .
Mozda se sad on javi i kaže sa je u oba super 3
kaj je u 4340,neznam,imam ga od novog,pa vjerujem da muha zna,transhidrol
a u 4911 je isto jer smo ga mijenjali pa nam je bio preporučen
Hvala na pridjevu vlč.
Vidi se da imaš dobru memoriju,
Baš sam si jedan dan razmišljao da li češ se vratiti na forum
Ali baš mi je drago,da si opet tu,ako negdje zapnem
A ako bude prilike i piće ćemo ponoviti

Hvala svima,ali htio bih konkretno znati razliku između kopača i utovarivača
Utovarivač u većini slučajeva ne može raditi dvije komande od jednom,nije za duboko kopanje kao kopač,nema potiska prema dole,nema bočnog pomaka,ali ima duži kran,konstrukcijski je slabiji
Da li kopači imaju više pumpi ili jače pumpe,da li na njima ide više komandi odjednom?
Zanima me i ovo blokiranje poluga na traktoru,znam kako bi to na zetoru odradio,ali me muči treća točka jer kad na nju dođe sila onda odradi hidraulika tj podigne malo,pa kako to najlakše riješiti da se ne dešava ako blokiram poluge?

Općenito ako ješ netko zna nekakve razlike između kopača i utovarivača volio bih čuti?
Koje marke od jeftinijih preporučate,koji su um dijelovi najosjetljiviji,na šta paziti prilikom kupnje?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne mogu ga dignuti na stabilizatore kad traktorska hidraulika mi nema pritisak prema dolje, to još moram odraditi i onda ću moći dignuti u zrak zadnje kotače traktora.
Vjerojatno možeš lancima učvrstiti podizne poluge da se ograniči hod prema gore. Npr. vezati poluge za donju kuku ili na neki drugi način. Možda možeš postaviti neke upore od prihvata toplinka na traktoru prema podiznim rukama. Ne znam kak je na tvojem traktoru pa se ispričavam ako sam napisal nekaj kaj je neizvodivo.
 

Lil puppy

Novi član
Tu od
6 Ruj 2020
Poruka
23
Pozdrav ima li neko ovdje utovarivač gramip hu6 i zanima me koliko se da kopati s tim strojem, imaju li cilindri potisak u oba smjera? Npr dali bi mogao iskopati s njim rupu kao na videu iznad
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Imam ga ja i kopam sa njim, naravno da cilindri imaju potisak u oba smjera. Ovo u video iznad je ozbiljniji stroj ali je vjerojatno i takva cijena.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Imam nije gramipov ali je isti ko on.
Da cilindri su dvoradni i imaju potisak prema dolje. Može se iskopati ovakva rupa ali to duže traje nego na videu.
 

Lil puppy

Novi član
Tu od
6 Ruj 2020
Poruka
23
Za mojih možda par kubika iskopa godišnje super, bitno da kopa ali mi treba za stajnjak tako da ce se isplatiti..hvala
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Imam ga ja i kopam sa njim, naravno da cilindri imaju potisak u oba smjera. Ovo u video iznad je ozbiljniji stroj ali je vjerojatno i takva cijena.
cjena bez pumpe i rezrvoara, znaci prikljucak bio na hidrauliku stroja bila 1300 eura, ja dogradio pumpu sa multiplikatorom, ukrute za poluge, filter , rezervoar i dodsao do nekih 2000 eur,
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
To je bila dobra cijena i stvarno stvar za nekaj napraviti, koliko cca ima kila?
 

Najnoviji postovi

Na vrh