• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Imam na 4340 3 izvoda,za dvoradni cilindar + povrat,ali bi skoro rađe na kardan,jer mi se čini da nije baš brza pumpa,a i na malom nemam izvode pa bi trebao sve kupovati,a i ulje bi se onda miješalo
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,711
Pa utovarivač ima svaki svoju pumpu, isto tak i ovi bageri zadnji di sam god gledal dolazi sa svojom pumpom.....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Najbolje da ima svoju pumpu preko kardana.
Samo moraš znati da ako ćeš raditi sa utovarivačem za gnoj tipa Gramip i sl., nemoj očekivat čuda.
Imam to doma i korpu od 30 cm, napravi se posao ali si ograničen sa nekim stvarima, tipa nemaš posmak lijevo desno kako imaju kombinirke otraga, teško je radit dvije operacije istovremeno i tak. Da je lakše radit sa njim nego krampat na ruke, tu nema dileme.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Zetori su na hipenolu..to mi nije baš za takve strojeve
Ovi "noveši" su na transu pa bu nekak progural, a i onaj stariji kaj kolega ima se može prebaciti na trans hidraol
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja znam da je bane inovativan..ma glupi pridjevi..bane je po domači majstor i borac ali takvu promjenu ne bi ni ja prihvatio .
Mozda se sad on javi i kaže sa je u oba super 3
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Isto kaj bi rekel i za Minija koji ima getribu u karteru motora.
Imal sam ga, zanimljivo napravljeno, ali.....
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Tek dok ga imaš, onda ga za svašta i koristiš.. Najbolje sa ima svoju pumpu i komande i obavezno hidraulične stabilizatore i da je fiksiran za traktor pa sa podigne cijeli traktor u zrak, daleko je stabilniji..
Kak veli mane, treba imat strpljenja, i ak radiš sebi možeš puno toga napravit uz minimalni trošak. Ja imam 2 kiblje za rasuti teret, jedne ove vilice za gnoj i jednu kiblu za kopanje 35cm širine..
 

Prilozi

  • IMG_20190304_171504.jpg
    IMG_20190304_171504.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20180925_083211.jpg
    IMG_20180925_083211.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20180505_183947.jpg
    IMG_20180505_183947.jpg
    70.5 KB · Pregleda: 43

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Imam DABAKI BH 6600, ja zadovoljan!
Guglaj!
Nije mi jasno kako bi se ulje miješalo, ako se samo koristi na jednom traktoru?

Za šta koristiš taj rovokopac? Kakav je baš u iskopu? Ono čišćenje ribnjaka, neki temelji, malo uređenje rubova parcela i tako?

Ili ide pre sporo?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,939
Najprije je trebalo maknuti neku staru živicu, onda iskopati kanal za oborinske vode pa kanal i šahti za vodu. Koštalo bi me to oko 1000€ pa sam išao kupiti tog BH6600. Sad razmišljam o jednom cijepaču umjesto korpe jer imam sve!
Ne znam što je to sporo - sjediš i drkaš ručicama
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Ne. Na dabaki shopu u Češkoj. Na akciji 3600 eura + transport.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Ja kopam sa gramio hu-6, za moje potrebe ide čisto solidno, jedini utrošak mi je vrijeme jer ide sporije. Al ako se nekome ne žuri sve se da odraditi, ja sam si s njim otkopao cca 100 kubika na dvorištu, ide polakše al ide lakše nego da lopatam. Pasalo bi mi da imam potisak prema dolje jer bi stvar išla puno bolje, treba se naučiti da treba sa korpom povlačiti prema sebi jer inače se odiže utovarivač u zrak. Sve je stvar prakse, ja koristim korpu 30 cm širine i to mu je taman.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dok si nisam napravil hid. Stablizatore znal sam uhvatiti pune vile mokrog gnoja i onda max bočno pa podložiti stablizatore..onda drugu stranu i tak par put ako je rrebalo..to je malo komplicirano za kopanje ali ti možda da ideju
 

Najnoviji postovi

Na vrh