• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mislim da znate da je ovo crveno dio klipnjače. To je obični ključ 32. Ono malo šta viri iz klipnjače bi trebao biti dio te zubčaste letve. Probao sam rolcangama ali jako je malo mjesta ostalo za uhvatiti. Tu gdje je puklo, puklo je preko neke kao rupice koja je probušena onak malo sa strane. Budem sutra onda pokušao malo izlupati ili malo ugrijati pa ću vidjeti jel bude išlo. Ili budem probao navariti neku maticu.
Muha, cilindar PPT ? Daj me prosvijetli 😂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Ja sam mislil da ti želiš rastaviti cilindar da izvadiš klipnjaču jer bi ti onda bilo lakše odšarafititi dio koji viri iz klipnjače.
Predpostavljam da je taj dio ušarafljen u onaj crveni dio za kojeg predpostavljam da je crveni dio klipnjače...

PPT, Prva Petoletka Trstenik PPT Petoletka DOO
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Neću rastavljati cilindar. Trebam izvaditi dio te zubčaste letve iz klipnjače. Ako se to uopće može. Cilindar nije problem rastaviti ali mislim da je to nepotrebno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Sigurno nije niko delal klipnjaču u komadu s letvom, barem ja takvo uvjerenje imam.
Zavari na puknuti dio komad pa probaj, ali prije varenja razvuči cilindar da ne stradaju brtve.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Znam da trebam razvući. Ionak cilindar curi pa mu nebu ništa 🤣. I ja isto mislim da to nije u komadu rađeno.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok, koje ulje ide u hidraulični utovarivač za stajnjak, hidraol ili transhidrol unutra nema skoro ništa sve je iscurilo, dali može hipenol 90 ili je on pregust ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Ako ima svoju pumpu i svoj rezervar onda hidraol.
Hipenol je pregust
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Da, ima svoju pumpu i svoj rezervar, a koje se ulje toči u pumpu, pumpa ima na sebi vijak za točit i kontrolirat ulje ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Neznam kakva je pumpa ali najvjerojatnije misliš na reduktor koji je u sklopu pumpe.
Ako je tak onda u taj reduktor ide hipenol.
Najsigurnije bu da daš sliku
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
U utovarivač ide hidraol HD46 kak veli @MUHA a u multiplikator koji je najvjerojatnije sa pumpom hipenol.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Da točno to je multiplikator i na njega je prišarafljena pumpa, hvala vam :)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ima netko možda ideju zbog čega bi mogle komande imati odgodu na utovarivaču, znači kad potegnem ručicu čini mi se da mu treba možda dvije sekunde da ulje nekud krene. Pumpa je nova i samo jednom sam malo radio s njom, filter je novi i ulje skoro novo i ima ga dosta. I dosta sve to skupa sporo radi u odnosu na zadnji put kad sam ga koristio, digne al ko da se muči, tlak je 150 bara tak da ne vidim što me muči.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Možda ima zraka unutra, ako utovarivač ima svoje ulje onda sa rezervara skini čep i očisti, čep bi trebo imat rupicu za odušak to je mene zezalo ili je pregusto ulje
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ide kroz čep zrak bez problema, ko da se nešto pokvarilo od zadnji put, jedino još glavni cilindar kad ga spustim ili dignem sam odrađuje par centimetara nutra van i to nekoliko puta dok se ne smiri, ne mogu postaviti video da se vidi problem
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ima li utovarivač možda hidro ublaživače, one hidraulične akumulatore, kako ko zove?
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Jutro. Mozda imas luft u sistemu i treba odzracivati negdje. Ako ti je ulje iscurilo to je mozno.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ide kroz čep zrak bez problema, ko da se nešto pokvarilo od zadnji put, jedino još glavni cilindar kad ga spustim ili dignem sam odrađuje par centimetara nutra van i to nekoliko puta dok se ne smiri, ne mogu postaviti video da se vidi problem
Skini čep od rezervoara i pogledaj kakvo je ulje. Najvjerojatnije ti se pjeni ulje iz nekog razloga. Imam sličan problem koji je najizraženiji kad je hladno.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Vidim da se malo pjeni, al nisam zadovoljan kako radi ni malo. Sporo mi je to i ta odgoda me muči a sa starom pumpom traktor skoro da ju nije osjećao i radio je dobro, sa povećanjem okretaja skoro da i nema neke osjetne razlike u brzini rada. Sad budem prebavio kako bude nek bude a onda se vudem s tim zafrkavao. Probati ću posuditi pumpu da probam da li ima kakve razlike. Jedino ne znam da li bi filter na povratu mogao raditi probleme i blokirati? Nov je ali nikad se ne zna s tim današnjim stvarima. @cloos nije iscurilo ulje, ima ga skoro i previše unutra. A odzračiti pretpostavljam da bu se moralo samo , nema ništa za odzračiti koliko znam. ..
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ako se cilindar još sam pomiče koji centimetar onda imaš zraka u sistemu.
Probaj svaki cilindar skupit do kraja pa držat par sekundi tako ručicu da se pumpa malo "muči" i isto tako u kontra stranu, tj. razvuci ga van do kraja. Na taj način bi iz sistema trebao izbiti zrak. I zbog zraka u sistemu ti se ulje pjeni, a može biti i drugi problem da ti pumpa negdje na dovodu iz rezervara vuče fals zrak, pa ga stalno gura u sistem. Provjeri si crijevo koje ide iz rezervara do pumpe, da nije di puknuto i da li je dovoljno stegnuto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh