• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Kaj mi je onda pametnije uzet, tu od 87cc ili ovu slabiju od 61cc??
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Opterećival bude pumpu i grijal ulje, radi velikih brzina strujanja.
A komande ti budu prebrze...
Na koji post se odnosi taj komentar?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Generalno, na preveliki protok ulja na (pre)malom razvodniku.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
U principu i ova od 61cc bi bila prevelika.
Pitanje je samo jel taj razvodnik 40-tak lit protoka ili 80 kak su mi neki rekli.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Kupljena na kraju pumpa sa multiplikatorom.
Ova kaj je na slici je od 80 lit. Sve spojimo, upalimo i krenemo probat. Snage ima al brzine ne. Sporo diže i pumpa se kroz 5 min već pošteno zagrijala. Zovemo trgovinu i kažemo problem, veli čovjek da donesemo staru da premjeri zupčanike da izračuna protok. Po tom njegovom izračunu ispada da je stara imala oko 25 litara protoka. Da nam drugu pumpu od 35 lit. jer manju nema i probamo sa njom. Sad na ler gasu radi i nema više grijanja pumpe. Tak da mislim da smo konačno riješili problem pumpe.
Jedino smo stavili na nju brze spojnice jer smo bili preradili kopčanje crijeva na traktor, a i da se lakše skine kad se ne radi da ne stoji vani na snijegu i kiši. Možda ju danas sutra prebacim i na kalač pa da vidim kako sa njime radi.
 

Prilozi

  • IMG_20210209_112126.jpg
    IMG_20210209_112126.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 43

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Te utičnice jako muče pumpu, pogotovo ta na ulaznom crijevu, naročito tu veću pumpu, ona nema šanse da radi sa takvom utičnicom na ulaznom crijevu
 
  • Like
Reactions: ZJ

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Mane jesi s ovim crvenim polugama fiksiral donje poluge hidraulike da ti se ne dižu dok se postaviš na stabilizatore?
Digneš zadnji kraj traktora u zrak ili tek toliko da je napeto?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Da te poluge su za automatsku kuku.
@Ranko, pumpa radi odlično, više nema grijanja. Ova na slici je veća i ta je bila prejaka, preveliki protok je imala. Stavljena je druga manja i slabija i ona radi odlično.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Te utičnice jako muče pumpu, pogotovo ta na ulaznom crijevu, naročito tu veću pumpu, ona nema šanse da radi sa takvom utičnicom na ulaznom crijevu
Dobro ti veli @Ranko
Za tlačno crijevi i nije toliki problem, no za usisno crijevo nađi neku spojnicu kao holender i da nema ventil (tj. da je "rupa" u holenderu).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ma sve pet, al kažem radi odlično.
Za veću pumpu treba veći usis to se slažem, ova druga manja radi sad dobro.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Uh. Moja greška. Nisam skužil kam točno idu. A i nisam se susreo nikad s takvom vrstom kuke.
Znači ti onda samo spustiš utovarivač na stabilizatore i radiš.
Što kad se bočno okreneš s velikim teretom.? Ne diže ti jednu stranu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Mane, problem je u prigušenju usisa. Tu ne bi smjelo biti restrikcija, jer pumpa lako savlada tlak, ali teško podtlak (onih uskih prijelaza na spojnici), pa ti to može izazvati kavitaciju i brzo uništenje pumpe, jer je ista "gladna".
Imaš takvih većih spojnica, a i bilo bi dobro da ste postavili muško-ženske na pumpi i crijevima, da se nemru zamijeniti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Stope na utovarivaču su hidraulične i po potrebi ih izvučem kolko treba. Kad bočno okrenem kran pun tereta onda mi diže jednu stranu pogotovo ako je skroz izvučen van. Ako je na velikom traktoru prikopčan onda to nije problem dok na malom moram bit oprezan jer digne traktor.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Mane, problem je u prigušenju usisa. Tu ne bi smjelo biti restrikcija, jer pumpa lako savlada tlak, ali teško podtlak (onih uskih prijelaza na spojnici), pa ti to može izazvati kavitaciju i brzo uništenje pumpe, jer je ista "gladna".
Imaš takvih većih spojnica, a i bilo bi dobro da ste postavili muško-ženske na pumpi i crijevima, da se nemru zamijeniti.
Ispričavam se, sad tek vidim da nisam napisao da je usisno crijevo stavljeno veće. Mislim da je išlo gore 3/4cola.
Znam da pumpa bez ulja ne radi dugo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A jel veća spojnica? Samo crijevo ti ne bu puno pomoglo. Još bi bilo dobro da umjesto koljena na usisu bude luk.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
E zato bi trebao fiksirati donje poluge, da kad spustiš stabilizatore dignrš zadnje kotače bar cm u zrak. I više nećeš imat tih problema
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
To mi je najmanji problem. Imam dobar pristup sa prikolicom i utovarivačom da ne moram skroz zakrenuti kran kod utovara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh