• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ja sam ju radio prošle godine i ove je bila puno u upotrebi, jedino ju treba pojačati u jednom dijelu, budem slikao svoju. Ja sam posudio i radio po originalnoj ali ona je svinuta bila i susjed nije bio zadovoljan s njom, možda i zato jer je on uzeo 40 cm širine a ja sam radio 30
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Kupio? Zašto ne izradio..
Mogu ti neke okvirne mjere dat..
Gramip utovarivač imaš?
 

Prilozi

  • IMG_20190913_192137.jpg
    IMG_20190913_192137.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20190914_092012.jpg
    IMG_20190914_092012.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 24

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ma 30 cm širine je dosta za utovarivač. Pred jedno 20 tak godina sam posudio od kolege takvu korpu i bila je dobra. Napravio sam dosta stvari sa njom, umjesto da ju kupim ili barem napravim drugu po njoj, ja sam ju vratio a on ju prodao nakon nekog vremena.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Korpa ko korpa. A polužje prekopiraš ak je sličan princip kopčanja.
Na korpu samo naprijed staviš federplatu ili hardox. Mada nebi se ni obično željezo potrošilo..
Prsti ne trebaju. Ja se bez problema zarežem u zemlju. A p
Opet mogu i poplanirati.
Jedino me muči luft lijevo-desno, al šta ću. Stari je to stroj 😃
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Nije, iste širine je cijelom dužinom. Za neke stvari možda bi mi bila bolja konusna, ali to kad bude opet vremena za izradu.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Bolje je ak je konusna. Pogotovo ak je vlažnija zemlja. Lakše iscuri van..
Mada lako se prodrma komandom, lufta na bolcnama hvala bogu ima 😃
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ma zna se nabiti zemlje unutra da ju moram očistiti ručno, moj za sad nema previše lufta ali dobiva ga sve više pa se istrese, :)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ovako izgleda moja korpa, ovu cijev sam zavario ispod prihvata za kopčanje i nema nikakvig uvijanja.
 

Prilozi

  • DSC_9025.JPG
    DSC_9025.JPG
    23.3 KB · Pregleda: 28

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Da li je netko skidao cilindar bočni za pomicanje na gramipu? Ima kakva fora ili samo se skinu oni vijci sa zadnje strane i lajtunzi?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Ja nisam mogel izvaditi da samo povučeš cilindar i zubnu letvu van.Moraš skinuti dva šarafa na vrhu stupa i onda podižeš kompletni stup da zubi izađu iz letve cilindra pa tek onda vadiš cilindar.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Hvala, tako sam i učinio. Naručio sam brtve ali mi ne pašu, da li si reparirao cilindar i koliko te je došlo? Sad gledam da mi je skoro jeftinije kupiti novi i zavariti ploču i zubnu letvu nego servisirati ovaj.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,531
Trebaš rastaviti cilindar i po uzorku naručit gumice i manđete. Mislim da sam ja platil 200_300 kn u Hidrospoju
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ok, hvala. Ali za zamjenit na klipnjači treba odrezat letvu dolje? To mi je jedino logično. Hidrospoj mi je malo daleko za iči dva put kod njih,izgleda da na kraju bude ista cijena i kod lokalnih hidrauličara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh