• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulični utovarivač za stajnjak

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Nisam više siguran al mislim da papirnati, uglavnom od nekakvog torpeda je navodno, tako su mi prodali u dućanu ko najsličnijeg. Probat ću izvaditi njega i još danas idem po novo crijevo za ulaz u pumpu jer je počelo malo sliniti staro. Pokušal sam sve cilindre rastegnuti i stisnuti dok se ne javi sigurnosni al nije pomoglo.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ak je filter papirnati onda ti je on problem , jer usporava protok kad se dobro zgrije ulje onda bude normalnije delal.To kaj crijevo slini on nemože vući zrak, jedino ako je prekrčen na tom mjestu pa je smanjen protok.Ako je ravni priključak,Napravi si crijevo sa priključkom 90 stupnjeva ).
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Zamjenio sam crijevo na ulazu u pumpu i za sad malo što sam probao radi dobro, zrak sam izgleda istjerao jer cilindar više ne oscilira i nema odgode na ručkama. To je bilo još jedino crijevo koje nisam zamjenio i sad je slinilo, sad su sva nova, nova pumpa, novo ulje, novi filter, mora da radi a ne zafrkava.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Čestitke na prinovi..👌
Koji je to utovarivač?
Nadam se da ti se nebu vrtjelo ak budeš dugo tovaril 🤣🤣
Bolje je nekako da fiksno sjediš, pa se samo nagneš po potrebi 😎
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Hvala. Atlas ali neznam koji broj. Nisam gledao. Ovakav utovarivač ganjam sigurno minimalno 15 godina. Nikako doći na red. Onaj gramip mi je ove godine skoro nogu potrgao i skoro me prevrnuo tak da mi je dosta toga. Ovaj samo da ima bočne stabilizatore bio bi odličan. Ali valjda bude i ovaj dobar.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Takav stabilizator/dasku imaju bageri točkaši, pa funkcionira..
Jel može s njim dignut sam sebe?
Na mojem atlasu stabilizatori dignu cijeli zadnji kraj traktora u zrak. A ispred prvih kotača stavljam drvene kajle, jer se odskližem od gnojišta
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Diže sam sebe bez problema. Jedino mi taj cilindar malo curi. U desnu stranu ide skoro do ruda. Nisam pokušavao do kraja. Ako korpa stoji iza utovarivača onda je rudo prema gore, kao da diže zadnji kraj traktora. Jel se može korpa okrenuti prema traktoru da je veće opterećenje na traktoru jer ovak ni na tvrdom sa ursusom u mali brijeg nemogu u rikverc.
 

Samo ladno

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
10
Pozdrav, posedujem gramip hu-6, kako treba da stoji pumpa ( ima cep na multiplikatoru da bude gore ili ka dole okrenut) hvala unapred ako neko zna odgovor
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Imam ponudu za utovarivač Riko Ribnica. Na kaj treba paziti, kolko to vrijedi?
 

tasmaniandevil

Novi član
Tu od
12 Kol 2017
Poruka
5
pozdrav
imam gramip hu4 pravim kasiku za kopanje potrebna pomoc oko poluga na kasiki i duzina hidraulicnog cilindra znaci mere cilindra otvorenog zatvorenog i mere rupa na kasici i na polugama sto guraju kasiku mer.png
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Cilindar se koristi isti koji je od vila, samo se montira pomoću kocke na korpu. Mjere ako nađem skicu pošaljem.
 

tasmaniandevil

Novi član
Tu od
12 Kol 2017
Poruka
5
skonto sam i ja naso sliku di je namontiran taj samo da ne nagadjam sa polugama treba izbusit plocevinu 10mm na rupu 30mm i to 6 kom i jos ako promasim bit ce kuku lele ahhahahahaha
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,988
Razmišljam o kupnji hidraulične ruke za kopanje ili hidrauličnog utovarivača kojeg bi koristio za kopanje
Ne treba mi puno ali bi ga volio imati
Hidraulični utovarivači su jeftiniji imaju duži "kran"ali su konstrukcijski slabiji i vjerojatno sporiji
Znači koristilo bi se za kopanje i utovar zemlje i eventualno kakvog drva(mogu i metrice)
Pa me zanimaju vaša mišljenja i iskustva šta odabrati(plusevi i minusi jednih i drugih)
Ne treba mi nešto profi,ali da opet može odraditi bez kvarova
Koje marke preporučate za neku solidnu cijenu?
Traktor za pogon bi bio zetor 4911 ili 4340
 

Najnoviji postovi

Na vrh