• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

Skyline

Novi član
Tu od
11 Velj 2020
Poruka
14
U pravu si Muha da se okreće za nekih max 90 stupnjeva i tako konstantno radi.
 

Skyline

Novi član
Tu od
11 Velj 2020
Poruka
14
Pozdrav, slagao sam hidrauliku na traktoru i ne radi mi baš najbolje pa molim savijet gdje sam pogriješio.
Velika poluga za hidruliku mi sporo diže za razliku od male koja brzo diže i nemam sporo spuštanje.
Uštimavao sam kao Petar na joutube osim šta sam stavio luft na vilicama 5mm. Znači cilindar je išao u zatvorenu poziciju te sam onaj okrugli ekcentar okrenuo u smijeru kazaljke na satu, da se samo malo naslanja na vilicu!
Hvala
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
imaš na kvadrantu ispod velike ručice graničnik,moraš i njega podesiti
moguće da dok si steza maticu da ti se malo zakrenija ekscentar
viljuška od te velike ručice i valjčić na kvadrantu se znaju dosta potrošiti

nađi na netu IMT bilten za hidrauliku
radionički priručnik od imt 540/542
ili još bolje od imt 558/560 tu je još bolje objašnjena hidraulika
pa prouči
ima nekih caka al nije neka nauka
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Dobar dan imam problem sa hidraulikom ako je netko vec imao slicni slucaj da mi pojasni sta se odvilo. Naime od sada mi radi samo fina hidraulika znaci rucka di je kuglica.A kvadrat ne smijem dirnut. Naime ako ga i jedan centimetar podignem gore hidraulika dize ruke bez prestanka do kraja sve dok ne pocne gusit traktor.znaci samo kad stoje kockice skroz dole hidraulika miruje.Da li se nesto strasno poj**alo haha ?
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Skuzio sam sta je bilo.. dve tocke nisu di su inace 2 tocke na kockicama nego se sve pomaklo tako da su dve tocke skroz pri kraju dole blizu granicnika.. Sad da se ne steluje na maticama iza kod federa sam mislio samo onaj granicnik odrezat i imao biih dosta prostora za stelat dubinu oranja ili skinut rucicu pa na prazno vratiti gore 3 prsta pa nazad je stavit isti efekat bi bio.. Sta vi mislite ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ja mislim da treba postelati posto postoji mogučnost za to.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Al me jebe od kabine i blatobrana nemogu uopce dobro vidit niti pric kroz desni otvor kamoli otpustit ekscentar pa drzat polugu i srafat jos
 

Dragic

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
4
Pozdrav svima.Imam pitanje što se tiče hidraulične pumpe.Kakva je razlika u snazi i dal paše od 542 na 539😀
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Pozdrav svima.Imam pitanje što se tiče hidraulične pumpe.Kakva je razlika u snazi i dal paše od 542 na 539😀
Ma iste su pumpe jedino nisam siguran dal svaki 539 ima filter hidraulike jer 533 nema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ista su kučišta pumpi ali je razlika u promjeru klipova koji pumpaju ulje. Po mom razmišljanju snaga tog hidraulika je ista, a razlika je samo u brzini.
Uglavnom paše.
 

Dragic

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
4
To je čudno; vjerojatno nije njegova pumpa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Oni prvi 533 su imali filter hidraulike, ovi kasnije više ne.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Pozdrav!
Imam pitanje u vezi hidraulike na 533.
Kako se podesava hidrsulika da mi polako spusti prikljucak na zemlju,konkretno malcer. Trenutno kad spustim rucku od hidraulika ( ona sa aluminijskom kuglicom)
prikljucak padne slobodnim padom ako je naglo spustim sto se zna u brzini desiti.
Znaci zanima me dali se moze namjestiti da kad spustim tu rucku da prikljucak polako padne i kako?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Konkretno na traktoru ne može nikako jedino da na crevu namontiraš neku prigušnicu ili neku slavinu sa kojom ćeš smanjiti protok ulja
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Gledao sam malo po yt videa Mala škola mehanizacije s Grbićem i tamo je on štelao tu ručku na položaj Fast (gornji položaj) i Slow (donji položaj).
Koliko vidim to je ono što meni treba, znači da poluge hidraulika ne padaju brzo već sporo.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
U praksi dok ti spustiš ručicu na Slow malčer je već tresnuo o zemlju
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Da dođeš do slow moraš priječi preko fast . Ali to je i tak namijenjeno za brzinu reagiranja na kockici.
Veli ono skroz beskorisno uputstvo za rukovanje da ukoliko se ručica iz područja za kontrolu visine naglo prebaci u područje za kontrolu brzine reagiranja -prikjučak tresne na zemlju.
Znači da je sve ok,a ti pripazi malo.
Tak piše😀
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Nisam to nikad koristio pa mi je to sve i bilo čudno jer teret priključka zbog gravitacije u fast području očito odmah spušta priključak, ukoliko nema priključka onda se može prebaciti u slow područje jer nema pritiska pa onda nastavlja sporo spuštanje.
Jedino da kod malčiranja ručicu postavim u slow područje pa da mi spušta i diže polako ako je to moguće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh