• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Trebaš samo gumeno crijevo s spojnicom za kipanje, kao na 3. slici u oglasu. Znat će u trgovini gdje ćeš kupovati, točno što ide uz njega
 

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
Molio bih vas savjet u vezi imt533 delux hidraulike. Reparirao sam hidraulični pumpu jer nije htjela dizati teže priključke. Kada sam obavio remont pumpe i vratio sve na svoje mjesto hidraulika radi super i podiže teže priključke na minimum gasu ali se trese cijeli traktor... Ne poluge nego cijeli traktor. Da li je to možda jer fali ulja? Ulio sam novo ulje transhidrol, ali na mjerači je ispod minimuma. Znaci ima 20ak litara po mom. Ili je možda problem u nećemo drugom? Molim vas savjet jer sam već lud...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako ima 20 litara do ulja nije.

A kad traktor radi na mjestu s otpuštenom pedalom kvačila i kad dostigne hidraulik zadanu visinu (naprimjer sredina), dali onda mirno radi ili imaš i onda vibracije?
 

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
Kada su spuštene poluge traktor ne trese, tek kada po maknem ručicu na kvadrantu. Kad sam reparirao pumpu, jedan klizni kamen (mesingani dio u pumpi) je malo teže legao na vratilo i činio mi se malo elipsast, malo sam ga pobrusio i onda je bilo ok. da li može to biti uzrok? Treba li se pumpa moć vratit na ruku ili mora ić teško?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Pumpa kad je sastavljena se teško vrti rukom ali se mora dati okrenuti.
Čim si ti kamene brusil to nemože biti dobro ali meni to nikak nije jasno zašto imaš takve simptome jer pumpa se vrti stalno.

Te vibracije koje se javljaju imaš i kad su poluge prazne , nema tereta na njima?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
A kad je teret na njima diže normalno, ne poskakiva teret na polugama?
 

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
Ne poskakuje teret na polugama i diže bez problema na minimum gasu nego jednostavno cijeli traktor trese dok ne dođe u najviši položaj. Ako ga postavim na određenu visinu hidraulika ne popušta nego stoji ali traktor trese. Jedino kada dođe u najviši položaj prestaje

Kada je bila stara pumpa je sve radilo ok samo nije bilo u njoj dovoljno snage za podizati kada bi bio npr kalač od 400kg zakopčan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Neznam.
Nisam nikad imal takav slučaj i ne pada mi na pamet nikakva ideja kaj bi moglo biti. Ali me tvoj problem zainteresiral.

Ako ti nebi bil problem napraviti video tvog problema pa mi možda kaj bude jasnije. Video s teretom i bez tereta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Može, jedva čekam pa da probamo rješiti problem.
 

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
Ne mogu uploadat snimak, tresu ruke hidraulika! I kada skinem priključak. Ulja ima i sada samo ne znam gdje pušta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Znači ipak tresu ruke, tak sam si i mislil.
Moraš ponovno pumpu van. Ili imaš lom na njoj (zbog onog pripasivanja kliznog kamena) ili ti ne radi jedan od ventiliča.
 

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
Može, jedva čekam pa da probamo rješiti problem.
Pozdrav, danas sam gledao i tresu ruke hidraulika kada je i prazan... Provjerio sam gumice na ve
Znači ipak tresu ruke, tak sam si i mislil.
Moraš ponovno pumpu van. Ili imaš lom na njoj (zbog onog pripasivanja kliznog kamena) ili ti ne radi jedan od ventiliča.
Ok, imam drugi klizni kamen pa ću ga montirati danas. Možete li mi reći kako mogu vidjeti koji ventilić ne radi eventualno? Što me čudi s obzirom da sam kupio cijeli novi set za reparaciju pumpe. I da li može bit problem u nepovratnom ventil pošto je jedino on ostao nepromijenjen jer su mi 2 puta slali i poslali sa krivim navojem..?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Da bi provjeril ventiliče najsigurnije ih je otvoriti gore na segeru i provjeriti okom dosjede.
To kaj si kupil novi set ništa ne mjenja na stvari. Možda je kome upala kakva smet pa je eto baš tebe taj komplet dopal.
Nepovratni ventil na toj pumpi je samo na ventiličima u koje ja sumnjam. Ti vjerovatno misliš na sigurnosni ventil jer se tam navoj može razlikovati (col i milimetar). Do sigurnosnog ventila taj kvar nije ali bi ti preporučil da obavezno staviš novog. Reci im da ti pošalju i redukciju koja se umeče da bi novi sigurnosni pasal.
 

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
Da da sigurnosni sam mislio... Ok znači stavit novi klizni kamen, redukciju ću nabavit danas u firmi i provjeriti ventiliće. Danas idem to odmah napraviti pa se javim. Hvala vam puno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
Pozdrav, riješen problem vibracije ruku hidraulika! Problem je bio u indijskom kliznom kamenu, nekvalitetno obrađeni i odstupanja u mjeri. Samo sam stavio stare orginal i već se na ruku dalo osjetiti kako pumpa lijepo vrti. Sada sve super radi, samo nek potraje. Hvala na savjetima!
 

Daniel757

Novi član
Tu od
8 Ruj 2019
Poruka
1
Naravno da možeš to sam ugraditi, Napiši u Google "preklopni ventil IMT" i izbacit će ti puno toga. Sad vidiš gdje je ta pločica, s predne desne strane hidraulika, ona se skine. Drže je 2 vijka M12. Umjesto nje dođe taj ventil. Na njega montiraš cijev za kipanje. I ručno preusmjeravaš kamo želiš da ide ulje, dal da diže poluge ili kipu prikolice,. Preporučljivo je promjeniti gumice na cijevi po kojoj ide ulje gore, Isčupaš je nakon skidanja tog malog poklopca. Lako je sve to, vidjet ćeš. primjer:

IMT 480 hidraulični ventil - razvodnik

Pozdrav, ugradio sam razvodnik hidraulike na IMT 542. Imam problem, kada krenem dizati prikolicu digne ju do pola i odmah ju pusti. Ulje sam provjerio, curi na onaj cep s desne strane. Sta bi mogao biti problem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh