• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako ima filter (bilo ih je i bez njega) on je na pumpi i da bi ga očistil trebaš skidati poklopac sa suprotne strane.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
zasto kod imt-a konkretno kod 539 hidraulik nemirno drzi poluge na visini...neovisno na kojoj visini.. kao da drhti
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
postoji tema za takva pitanja
jel se to dešava kad nije ništa zakačeno ili npr. u oranju i slično?
navjerojatnije da neki od ventila na pumpi počeja puštati
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Može biti dosta toga ali nije neriješivo. Najprije treba pogledati gumice na cijevi koja vodi ulje sa pumpe na poklopac. To je onaj mali poklopčić sa dva vijka odmah na prednjoj desnoj strani poklopca hidraulike.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nije IMT ali MF 590 sličan sistem hidraulika kao kod 577..

Znači mjenjali smo karike na klipu koji podiže hidrauliku,na glavnoj pumpi izmijenili karike,i još neke gumice usput i sad sam se nadao da če traktor dulje držat priključak u zraku kad ga ugasim ali ništa..Prije je čak dulje držao nego sada...

Gdje bi bila greška toga svega ??..
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
pozdrav svima...
evo kratko pitanje.znaci nemam na traktoru izvod hidraulike za prikolicu,te kojekakve prelaze itd..
nego kad se poluge hidraulike na neki nacin blokiraju ,onda pocinje kipati prikolicu toliko znam..
(iako malo znam o tome :)),,
pa sad me jednostavno zanima kad to upre u toplink,da li je to ok..ili nesto steti/lomi...?
ima li opasnosti itd...
ako je ok,napravio bih si nesto jednostavnije nekakvu kopcu na poteznicu-toplink...
hvala unaprijed



 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
pozdrav svima...
evo kratko pitanje.znaci nemam na traktoru izvod hidraulike za prikolicu,te kojekakve prelaze itd..
nego kad se poluge hidraulike na neki nacin blokiraju ,onda pocinje kipati prikolicu toliko znam..
(iako malo znam o tome :)),,
pa sad me jednostavno zanima kad to upre u toplink,da li je to ok..ili nesto steti/lomi...?
ima li opasnosti itd...
ako je ok,napravio bih si nesto jednostavnije nekakvu kopcu na poteznicu-toplink...
hvala unaprijed



Ne bih ti to baš preporučio
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Nemora da upre jednostavno se poluge dignu do kraja i počinje kipati. Ako hoćeš blokirati napravi uporu na centralnom bolcnu dugačkom i spoji ga sa poprečnom polugom.
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
da,,ali kod mene se dignu poluge do kraja ali nece da kipa...ne znam ,,,
a na koji bolcn mislis molim te reci...
jel ovde gdje se kopca toplink na traktoru?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Za sigurno kipanje na IMT-u obavezno ugradi preklopni ventil, umjesto malog poklopca. Sve će biti jednostavnjie i brže. Hidraulika na njima je jednostavno tako zamišljena, Ti ili s kockicom (koja više otvara ventil) ili s kuglicom (manje otvara) šalješ ulje gore u poklopac, sve dok se putem kotačića ne izjednači odabrana visina dizanja, s stvarnom visinom poluga. Ulje ide gdje je lakše, dal u cilindar za podizanje hidraulika, ili u vanjski cilindar. Ugradnjom preklopnog ventila, rasteretit ćeš podizni mehanizam traktora. Čudi me što taj ventil nisu serijski ugrađivali.
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Kolega Steyr01..hvala ti na odgovoru. .
samo kod nas nema majstora za traktore bas...
da li bi mogao to sam ugraditi,kakva je procedura mozes li pojasniti,ako imas volje..lp
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Naravno da možeš to sam ugraditi, Napiši u Google "preklopni ventil IMT" i izbacit će ti puno toga. Sad vidiš gdje je ta pločica, s predne desne strane hidraulika, ona se skine. Drže je 2 vijka M12. Umjesto nje dođe taj ventil. Na njega montiraš cijev za kipanje. I ručno preusmjeravaš kamo želiš da ide ulje, dal da diže poluge ili kipu prikolice,. Preporučljivo je promjeniti gumice na cijevi po kojoj ide ulje gore, Isčupaš je nakon skidanja tog malog poklopca. Lako je sve to, vidjet ćeš. primjer:

IMT 480 hidraulični ventil - razvodnik
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ništa, Tvornički je IMT dolazio s automatskom poteznicom, koja je podigla kuku i zakopčala jednoosovinsku prikolicu, i nešto prije najviše točke dizanja poluge blokirala, i na taj način se vršilo kipanje. Velim, s tim ventilom ćeš riješiti taj problem.
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
probat cu nabaviti taj ventil i sta mi jos treba,da si napravim to...valjda cu naci sve odgovarajuce
.
ako gdje zapnem,javim se :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh