• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 539 podrhtavanje hidraulika

Pumpa hidraulike zeza imaš puno tema o tkz hidraulici na IMT-ima .
 

tihi07

Novi član
Tu od
27 Ruj 2016
Poruka
3
Re: IMT 539 podrhtavanje hidraulika

ja sam novi u tom svemu, kupio sam traktor početkom ove godine, dosada je bilo sve ok.
nakon jučerašnjeg oranja to se danas počelo događati.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
947
Re: IMT 539 podrhtavanje hidraulika

>Imam ja jedno pitanje...

>Kupio sam sigurnosni ventil koji je drugačiji, tj. duži od originalnog...

Da li paše, tj. da li ga je sigurno ugraditi ili ne?

Na slici su stari i novi. Stari je kraći

viewer.php
[/URL][/IMG]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 539 podrhtavanje hidraulika

tihi07 , dobro je pitatii- ljepo je znati ..ali očiti problem je pumpa ..da bi se došlo do pumpe mora se dignuti poklopac hidraulike , ako nisi spreman to sam čeprkati bezvezna su daljnja objašnjenja ..a usput ima još metar stvari za provjeriti i podesiti ...


ROADRUNNER ..zašto mjenjaš sigurnosni ventil?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
947
Re: IMT 539 podrhtavanje hidraulika

Probio je jer mi je ocito hidraulika previsoko dizala. Ili su mom imt533 tanjurace bile preteske odjednom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 539 podrhtavanje hidraulika

sigurnosni ventil ima kak bi rekli auto reset , tojest kad propusti i kad tlak padne on se zatvori i dalje obavlja funkciju kao do sad .


ako baš želiš zamjeniti nema veze ako je novi duži ...btw mani tvoj izgleda kao da se otkinuo dio ...možda postoji" kratki" ali ja takvog nisam vidio (a nisam ih vidio puno)
 

tihi07

Novi član
Tu od
27 Ruj 2016
Poruka
3
Re: IMT 539 podrhtavanje hidraulika

puknuti, hvala na odovoru.

kužim ja to sve,poznato mi je kako funkcionira hidraulik na IMT-u
uspio sam riješiti problem zablokirane rućica B i C za fino namještanje.

s glavnom ručicom spustio hidraulik skroz dole i sa malim ga podigo do kraja, u tom trenu se čulo kako sigurnosni ventil propušta i kad sam vratio u normalan položaj hidraulik radi normalno. nagađam da je najvjerovatnije razvodni ventil ostao negdje između pa je zezo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 539 podrhtavanje hidraulika

kaže masjto MUHA da je to kratko kaj se samo popravi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: IMT 539 podrhtavanje hidraulika

puknuti, hvala na odovoru.

kužim ja to sve,poznato mi je kako funkcionira hidraulik na IMT-u
uspio sam riješiti problem zablokirane rućica B i C za fino namještanje.

s glavnom ručicom spustio hidraulik skroz dole i sa malim ga podigo do kraja, u tom trenu se čulo kako sigurnosni ventil propušta i kad sam vratio u normalan položaj hidraulik radi normalno. nagađam da je najvjerovatnije razvodni ventil ostao negdje između pa je zezo.
Razvodni ne, sigurnosni možda jer s njega čul kad je cilindar digel do kraja.
Daj Bog da s riješil, ali ja baš i ne vjerujem da se popravilo samo od sebe.
 

Domi

Novi član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
1
Imam problem sa imt 560 oko hidraulike, novi sam u grupi i treba mi hitna pomoc , znaci bio sam u polju sa tanjuracama i hidraulika je normalno radila odjednom mi je preszao dizat(zapravo hidraulika se pocela dizat ali kad su se trebale dic tanjurace nisu se digle) i culo se krcanje kod voznje traktora kao da se nesto drobi ili preslace, odkopcao sam tanjurace i probao na prazno i hidraulika se digla a kad sam htio spustit stalo je na pola i moglo se samo dic opet a ne spustut do kraja a krcanje u voznji se i dalje culo... Koji je problem???? Hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Izvana, bojim se pomoči,nema. To drobljenje koje čuješ mi ne miriše na dobro.
Najbolje skinuti poklopac pa vidjeti gdje je zapelo.
 

krunox07

Novi član
Tu od
20 Ožu 2018
Poruka
2
Može li se na 542 izvuči osovina hidraulika s čahurama ili se mora skidati poklopac?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Komplet osovina ne, smetaju blatobrani. A i ako ju izvučeš više ju ne možeš vratiti nazad bez skidanja poklopca.
Za zamjeniti gumice dovoljno ju je 5-10 cm pomaknuti u stranu pa postupak ponoviti sa druge strane.
 

acozimt560

Novi član
Tu od
2 Velj 2019
Poruka
4
pozz da li ko zna u cemu je problem kod traktora imt 560 . kada podignem kockaste rucice na hidraulici pocnu poluge da tresu gore dole da se dizu , znaci moram skroz dole spustiti te kockaste rucice i samo sa glavnom rucicom mogu stimati dubinu oranja ili tanjiranja.. ja koristim glavnu unutarnjz rucicu za sve one spoljasnje ne koristim uopste
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Izvana ne možeš ništa napraviti, ja mislim da se nekaj ispod poklopca na polužju otkopčalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
jebiga, ja nisam mađioničar pa da vidim kaj je online.
 

acozimt560

Novi član
Tu od
2 Velj 2019
Poruka
4
pa znam . zato sam i pitao onak koji je imao slicne ili iste probleme zna a onaj ko nije ne moze ni znati . moze biti samo madjionicar:icon_fU:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
pa znam . zato sam i pitao onak koji je imao slicne ili iste probleme zna a onaj ko nije ne moze ni znati . moze biti samo madjionicar:icon_fU:
Ajmo onda ovak, da vidimo jel magija pomaže u tvom slučaju.


Skini poklopac s desne strane 6 šarafa ključ 19 i zaviri unutra pa baci oko kaj se događa s ove dvije poluge kad povučeš kockice i kaj se događa s tim polugama kad počne sam spuštati.


 

acozimt560

Novi član
Tu od
2 Velj 2019
Poruka
4
hvala prijatelju uradicu to pa cu ti javiti . posto se bas nesto puno ne razumijem u mehaniku mozes li mi reci gdje se nalazi filter ulja hidraulike i da li se moze zamjeniti bez skidanja poklopca i svega ostalog
 

Najnoviji postovi

Na vrh