• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

Zagy01

Novi član
Tu od
4 Stu 2013
Poruka
7
IMT 539 pumpa hidraulike - savjet molim

Ovako...
Imam IMT 539 na kojem mi je hidraulika problem.
Zbog raspadanja ležaja na konusnom zupčaniku diferencijala u getribi se stvorila veća količina špene koja je stvarno jako uništila hidraulički sistem traktora.
E sada molim savijet - nova hidraulička pumpa ili reperatura stare?
Set za reparaturu je oko 100e a nova pumpa nešto više od 200e.

Nemam pojma što raditi - koliko će mi netko uzet za posao i koliko je to kvalitetno a ujedno i koliko su kvalitetne nove pumpe? :eek:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 539 pumpa hidraulike - savjet molim

Ako su u setu svi dijelovi jeftinije uzet set a kvaliteta je danas na sreču :(sweat):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: IMT 539 pumpa hidraulike - savjet molim

Ja sam na 542 uzeo set za reparaturu pumpe hidraulike i sve radi super za sad u setu je bilo sve osim kucista i osovine al to mi se cini da nikad ni ne ode!!
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
Evo nakon dužeg vremena da se javim i zahvalim Muhi i ostalim forumašima na pomoći oko instalacije hidraulike na traktoru IMT 549 za priključak pomičnog malčera.
Rješio sam to još u 4 mjesecu i za moje potrebe sve funkcionira, jedino šta mi moraju biti podignute oba dvije ručice na traktoru (znači i kockica i ručica za podizanje hidraulike traktora).
Evo kako sam spojio (slike možda nisu prejasne, a ima takvih uredaka i u prijašnjim postovima, ali možda ipak nekom i ovo pomogne)

20150509_095449.jpg

Razvodnik za IMT koji se nalazi ispod sica.
Bilo je potrebno premjestiti ručnu kočnicu jer original dolazi točno preko razvodnika.
Sa IMT razvodnika vod ide prema upravljačkom razvodniku

20150509_095436.jpg


Ovaj razvodnik je sa 3 upravljčke ručice. Dvije dvoradne idu na brze spojke.

20150509_095524.jpg


Treća (za jednoradni cilindar) ide na vod kipera traktora i snjom se podiže hidraulika traktora

20150519_174249.jpg



Povrat ide na čep za kontrolu nivoa ulja traktora.

20150509_095538.jpg


Tu sam ubacio jedan T priključak, tako da kod provjere i nadoljievenja ulja ne moram skidati cijev već samo maknem čep.
A evo i slike priključenog malčera
20150708_122841.jpg

20150708_122809.jpg


Pozdrav i još jednom hvala svima!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Znači, sistem kao na Pjerinom traktoru.
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
Tako je. Kad sam vidio ono šta si ti napravio i kako to funkcionira, tada sam se odlučio za takav tip malčera. To sam čak i ranije pisao kad sam imao nekoliko upita o toj instalaciji.
Jedino šta mi je majstor kod kojeg sam radi cijevi rekao da ne treba mi ona tokarena ploča (ispod sica) i vanjski razvodnik, već da mogu stavit original IMT razvodnik i komandu za podizanje hidraulike traktora spojit sa kanal kipera.
 

Patika

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
24
Imam problem,na traktor sam stavio ovu kocku,preklopni ventil,kornjaču kako ko zove,a svrha je bila rad s kljunovima berača,ali ništa se ne događa kad podignem kuglicu
ne reagira dok ne podignem kockice.
U čem je problem????
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa i treba reagirat kad se kockice podignu..
Kuglicu ni ne treba dizat,kiper radi pomoču kockica..
 

Patika

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
24
Nismo se razumjeli,preko kornjače ide ulje,direktno u cilindre kljunova
Ali dok ne podignem kockice ne ragira,na drugom traktoru mi radi cim kuglicu počmem dizat ragira..:s:
kiper nije spojen...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Pa kad su ti podignute poluge, kuglica ni nebi smjela reagirati, jer njezina funkcija dizanja tada prestaje.
 
Posljednje uređivanje:

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Ja imam problem sa teleskopskim cilindrom sa 4 izlazna klipa prvi drugi rade oke a treci zapinje I cetvrti je oke!pri povratu svi se vrate a taj 3klip ostane vani dali ko zna sta bi to moglo biti?cilindar je dugo vremena stajao I nije koristio bio prepusten vremenskim uslovima dali ima neko rjesenje sta bi se tu moglo napraviti!!!prikolica je rucni rad
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Rastavi ga, pa ti bu sve jasno.
Ilije savinut ili je zahrđal ili se nekaj dogodilo s manžetom.
 

nikolagm

Novi član
Tu od
5 Kol 2014
Poruka
12
Poz.Imam problem sa hidraulikom na Imt 533 hidraulik pocinje veci teret da dize tek na vecem gasu i nema dovoljnu visinu dizanja kao ranije.Da li neko zna koi bi tu uzrok mogo biti. Unapred hvala.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mogao bi biti generalni remont hid.Ustvari nebi mogao biti vec mora biti generalni remont ako hoces da radi kao prije..
 

tihi07

Novi član
Tu od
27 Ruj 2016
Poruka
3
IMT 539 podrhtavanje hidraulika

dobar dan,

imam pitanje

prilikom podizivanja hidraulika na 539 jako podrhtava i kada ga podignem na ženjenu visinu nastavi podrhtavati više ili manje ovisno o dodanom gasu.
možete li mi pomoću u čemu je problem.

hvala :confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh