• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
IMT ima premali protok hidraulične pumpe (16, 18 litara/min), i to im je najveći nedostatak da bi mogli raditi s ozbiljnim strojevima, a zadača hidraulike je odavno prestala biti samo dizanje i spuštanje poluga, i kipanje, tj. čekanje pola minute da se kipa podigne na prikolici npr.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Možda ti zaštekala brza spojka meni je znala na beraču pa sam vozil podignuti bunker do kljućeva i karnistera .Muhač ruska hidraulika je puno puno bolja a moj IMT- jac je samo tri dana imal dodar hidraulik po meni obično smeče danas :(emo): Kad je MF napravil ( a čak i ja se tad nisem rodil ) to je bila revolucija i dobili su jako puno nagrada da bi kasnije i MF odustal od njega imam ga i puno puta se sjetim mame onome tko ga uglazbil u IMT-a .Naravno dobra hidraulika za 10 " plugove ali kipanje okretači plugovi balirka i sl je za njega problem viličar prošlo je njegovo vrijeme i hvala bogu .

Da je zastarel to priznam, ali da nevalja to ne prihvaćam.
Uostalom, zato i je osvojil 4 mjesto na svjetskom natjecanju orača daleke 84-te i to poluispravan http:// http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1041593&postcount=103
Baš me zanima koji je Rus ili Zetor bil?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Baš me zanima koji je Rus ili Zetor bil?[/QUOTE]

Zetora i Rusa ni je bilo tad su bile blokovske podjele a Juga ni sim ni tam pa su se Englezi izborili sa Prijateljsku zemlju " preko mora " kak su onda znali reči .
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Imam porblem sa imt 533 hidraulika mi dize samo 70% visine dalje nece ulje je promenjeno i ima ga dovoljno ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Probaj na onom šarafiču (ključ10) podiči, ali pazi da ne pretjeraš.
Poluge moraju imati lufta.

Ako nisi taj šarafič diral ona je možda pukla balansna opruga pa te ona zeza, vidi otraga na kopčanju za top link vidjeti kolko ima lufta
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Taj sraf mi je podignut do vrha a ta balansna opruga lufta ima oko 1cm jel to mnogo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Puno je jedan cm, ali to bi moralo proči i tak kak je.

Skini desni poklopac na kučištu mjenjača i dotegni za pola kruga ili krug onaj šarafič (ključ 10) na poluzi koja gura razvodnik.
Prije toga ispusti 15-tak litri ulja da bi videl kaj radiš.

Prije paljenja traktora spusti obje ručice do kraja i budi spreman na kvačilu ako slučajno poluge krenu same prema gore. Nebi smjele ali ako neznaš probati na hladno onda bolje da budeš spreman zlu netrebalo
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
Bok društvo.
Vidim da vlada zatišje na ovoj temi, ali evo nadam se da će netko pročitati i odgovoriti.
Odlučio sam kupiti malčer (za kose terene sa pomakomm) cortese. Ranije sam postavio pitanje (na temi malčeri) o toj marki malčera, nitko nije odgovorio, očito su nepoznanica, ali cijena u odnosu na druge je sasvim solidna pa odlučio sam se na taj malčer.
Za manipuliranje njime potrebna mi je nadogradnja hidraulike, pa ovih snježnih dana ( evo sada pada snijeg) ugradio bih razvodnik sa tri ručice i sve ostalo što je potrebno da stvar funkcionira, prema radu Pijera (oprosti Pjero "ukra san tvoj rad, ali ono šta staviš na internet znaš da će se svi okoristiti time).
Na tržištu se nude elementi za hidrauliku sa različitim karakteristikama, nap 3/8", 1/2", 3/4" ...; protoka ili kapaciteta 20l - 120l ; maximalnog pritiska od 160 bara pa naviše.
Dakle pitanje bi bilo, za IMT 549 kojih karakteristika da kupim razvodnike, a i ostale segmente (cijevi itd.), a da sve funkcionira kako treba?
Hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za pomake i te neke gluposti dovoljno je 3/8 ..180 bara ..za neke stalne pogone hidromotore itd idi na 1/2 cola
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se dešava ak se stavi pumpa većeg protoka od orginalne?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pitam kad bi se moglo,možda istih gabarita,pa da lakše tjera više izvoda balirka ipprednja hidraulika ili još kaj.
Samo da je većeg protoka?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
(oprosti Pjero "ukra san tvoj rad, ali ono šta staviš na internet znaš da će se svi okoristiti time).
Dobro si rekao, ali imam još nekih testiranih uratka koji neće nikad na internet.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj se dešava ak se stavi pumpa većeg protoka od orginalne?

Puno bi trebalo preinaka ako bi pumpu stavil u getribu moral bi sve mijenjati osim polužja jer ventil protoka i cijev nemogu izdržati veči protok MF je to riješil tandem vani i struja i fino odrađuje posel za IMT-jca preskupa investicija .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Pomognem rado onom ko zaslužuje.
Ali vidiš MUHA, ima članova ovdje koji se registriraju, kopiraju slike pa nestanu.
Trebalo bi po mom modelu da novi korisnik sakupi barem 20 zahvala da uđe dublje u forum...preporuka adminu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@Pjero pogresan ti je nacin razmisljanja,,,
forum je tu radi toga da bi se izmjenjivala znanja i iskustva a bez da se mora procitati metar debelo knjiga,,,
dakle forumi su zamisljeni da bi ljudi sa znanjem i iskustvom pomagali onima koji to nemaju ili da bi se nadograđivala znanja,,,
"kazes pomognes onome tko zasluzuje" daj mi objasni kako bi netko tko po tebi ne zasluzuje trebao skupiti zahvale?
iz iskustva znam da se na nekim temama osjetno lakse daju zahvale od drugih tema, znam i da neki ljudi (poput muhe, zj, puknutog, zeljkakz itd) radi lakoce i jednostavnosti kojom pisu ali i zbog ucestalih tekstova osjetno lakse dobiju zahvalu nego neki drugi koji isto tako znaju pametno zborit ali im slova imaju drgaciji raspored pa ih je mozda malo teze pratiti,,,

da me se krivo ne shvati ne umanjujem niciju vrijednost niti kvalitetu nego samo zelim naglasiti da bi forum prije svega trebao biti na korist svima nama pa i gostima koje google ovdje dovede nego da pokusavamo svoja saznanja zadrzati samo za sebe,,,
 
Na vrh