• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
imam problem na hidraulici imt 539, polugica oznacena crvenom strelicom iskoci iz lezista nakon nekog vremena kako da je pricvrstim, sliku sam posudio od kolege sa foruma
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kako sam te razumio tebi poluga ispada na nitni.Odvrnes vijak kljuc 14.Zapmtis ili izmjeris koliko je navrnut na navoju jer se tu stela rad hidraulika.Tacnije izmjeris raspon od vrha vijka do matice tako da bi kad budes navrtao maticu vratio na isto mjesto.Zatim nitnu koja stoji u limenoj poluzi zanitas ili pikujes aparatom.Ako varis var moras lijepo fleksom poravnati.U slucaju da je nitna previse pojedena napravis novu kod tokara.Nitna ima dvije mjere.Deblja mjera je na polugi ,a tanja ulazi u drugu polugu.Prilikom nitanja poluga treba lako da hoda.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Aha, uredu hvala vam na brzom odgovoru, sutra cu da rastavim i uradim kako ste objasnili pa vam javim rezultate. Lijep pozdrav :)
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Problem je uspjesno rijesen bez mjenjanja nitne, argonskim zavarivanjem sam pikovao i kasnije poravnao super je ispalo. Hidraulika radi bez problema.
Jos jednom hvala. Lijep pozdrav. :D
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Moze li mi neko objasniti pravilno kipanje prikolicom...naime do sad sam kipao nesto s kugloma ako ona ne moze onda je "pojacam" s kockicom iskipam i Bog te veselio...medjutim danas gledam ovog tipa


http://www.youtube.com/watch?v=W39my-7-xZU

Konkretno za kipanje gledati od 2:50 pa do 3:40.

I taman dotjerao prikolicu pjeska i odem da kipam...i odradim tako, kuglica ili A-ričica na FAST i nadjem neutralni polozaj s kockicom ili ti B i C rucicom i krenem kipati ...(napominjem da prvi put tako kipam ) i sve bude ok dok mi ispod sica na ona 2 serafa nije pocelo ulje da curi, zamasti taj dio koji je inace uvje suh...

Da li je ovaj čikica to dobro objasnio ili je nesto izostavio i da li je ovakvo kipanje ispravno.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Da znas tko je taj cikica ovo pitanje ne bi ni postavio. Inzenjer u IMT-u i vjeruj mi ako tko zna kako se kipa onda je to on.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Čiko je nahvalil taj IMT-ov hidraulik ko da je svemirski brod! Taj sistem je odavno zastario. Najbolje ti je da ugradiš razvodnik, tu se dosta pisalo o njemu, i preko njega je najsigurnije kipati, sve ostalo je tak.. nekad radi, nekad ne a i uvjek postoji opasnost pucanja poklopca hidraulika! A to taj "Inženjer" nije ni spomenuo..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
To oko pucanja nije istina.
Ima jedan video oko remonta hidraulika u kojem spominje sigurnjak i brigu o njemu.

@ Emy, zamjeni O-ringe i tjeraj dalje kak si i prije radil.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ljudima su ti poklopci pucali nekad i bez veze, čovjek ore, digne plug i pukne poklopac, a on se ni snašel nije.. Da su mu ugradili prelivni ventil ko mali Deutz, sve bi bilo ok..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Taj čiko zna jakooooooooooooo puno o imt -u a njegovu hidrauliku i gospodina čiku je davno prošlo vrijeme a i nas koji smo prisiljeni koristit tu hidrauliku .:(sweat):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Istina da čovjek sve zna, i lijepo je objasnil, ali zašto nije spomenul kvarove, i to ozbiljne koji se događaju na tim IMT-ovim hidraulicima? Bilo je IMT-a koji su orginal imali ugrađeni razvodnik, i preko njega je puno sigurnije kipati, jer prilikom kipanja optrečena je samo pumpa, i ventili.. a ne i cjeli podizni mehanizam.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gospodin Grbić (mislim da se tak zove) ima dosta videa gdje govori o IMT-u ali nisam videl da je negdje na terenu sa seljacima koji mu postavljaju pitanja lako je na presjeku traktora pričati o hidraulici treba biti u polju sa prikljucima i radu pa onda vidjeti sve nedostatke prastare tehnologije .(tako su radili ingići u JD-u nako preuzimanja Lantza)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
U svakom slučaju je bolja od Ruske hidraulike :(giggle):
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Svi pricate o zastarjeloj tehnologiji i spominjete kvarove, a 99 posto ljudi nikad nije nimalo vodilo brigu o hidrauliku ili ulju u njemu. Da zastarili su ali rade po 20-30 godina. A taj gospodin Grbic da bolje gledate rekao je i razloge raznih kvarova ali naravno vi se sada hvatate oko gluposti. Tako da po meni to je jos uvijek najbolji hidraulik.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Djelim mišljenje s tobom Mali od traktora.
Pumpa, s razvodnikom, cilindar i dve polugice, nema se bog zna kaj pokvariti ni poderati pa je popravak jeftin, a ti djelovi svoj posel obavljaju dobro uz minimalno održavanje.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Muha a sta ti je O-ring i gdje se to nalazi, inace juce kad sam iskipao prvu prikolicu sam se namucio da ju vratim dole, na drugom kipanju mi je ostala u zraku i jos stoji moram ju ici sad nekako spustiti, ne znam zasto mi se to desilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Gumica koja se nalazi ispod poklopca kojeg si spomenul da ga drže dva šarafa, usput pogledaj gumice na cjevi. Budeš ju videl kad skineš poklopac.

Ako tu istu prikolicu koju je prije kipal normalno sad neče spustiti onda je nekaj unutra zaštekalo jer je predigel.
Otpustiš pomalo ona dva prije spominjana šarafa i pustiš da ulje pomalo iscuri.
Stavi ispod čistu kantu da uhvatiš ulje jer ga bude dosta.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda ti zaštekala brza spojka meni je znala na beraču pa sam vozil podignuti bunker do kljućeva i karnistera .Muhač ruska hidraulika je puno puno bolja a moj IMT- jac je samo tri dana imal dodar hidraulik po meni obično smeče danas :(emo): Kad je MF napravil ( a čak i ja se tad nisem rodil ) to je bila revolucija i dobili su jako puno nagrada da bi kasnije i MF odustal od njega imam ga i puno puta se sjetim mame onome tko ga uglazbil u IMT-a .Naravno dobra hidraulika za 10 " plugove ali kipanje okretači plugovi balirka i sl je za njega problem viličar prošlo je njegovo vrijeme i hvala bogu .
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Zeljko dobro da ne spominjes i prednji utovarivac i tko sta jos, taj hidraulik na imt za obicnog korisnika je i vise nego dobar. Koliko ih ljudi paze i maze super rade. Tako da nemoj spominjati druge kao i MF koji je odustao od njih a cesce ima pokvarenih hidraulika na njima nego na malom IMT-u.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma ne kažem ja da ne valja i da se kvari pa 40 godina radim sa IMT-ima ali sa 560 radim sa balirkom trebal mi blok ventil ugradil sam ga radim sa omotačem trebal mi kiper ventil ugradil sam ga probal sam radit sa RD ni je išlo pušta hidraulik pa kod stajanja ne može krenut nego isključi kardan pa digni pa brzo uključi kardan ja odustao radim i prednji utovarač (usput se zahvaljujem Muhaču na pomoči) imam drugi traktor ni je IMT i stariji puno od njega ovo sve radi bez ikakvih dodatka pa zato kažem prastara tehnika jer ni je za današnju upotrebu bez dodatne opreme makar ćeš se naljutiti (možda i Muhač) kod 560 jedino vrijedi hidraulični volan i kaj se na klima u zadnjem dijelu kad vozi jednoosovinku prikolicu naravno punu no ne uspoređujem hidrauliku sa MF JD FEND i sl jer je usporedba nemoguča .
 
Na vrh