• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
na crijevo od , ali da sam skužio. krivo sam mislio, ti nemaš cilindar preko vanjskog priključka nego je u pitanju cilindar u hidraulici.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Jes i ja sam sad skapirao da nema creva i priključka, samo ti je rešenje lagano spuštaj ručicu drugačije ne može jer ti tom ručicom dižeš i spuštaš ne možeš je fiksirati na slow
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Danas sam bas isprobao na traktoru, stvar funkcionira dok ja primjerice stojim iza na polugama ali sa prikljuckom vjerojatno nece jer ce se zbog tezine istog zakucati o pod kao sto je Laki napomenuo.
Nije mi se dalo kaciti malcer radi probe,kad budem malcirao isprobat cu.
Ma da ne razumijem zasto je to tako konstruirano kad je u praksi gotovo neupotrebljivo ili to funkcionira kada je sve novo?
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Ima skroz drugu namjenu. Ručica s kuglicom ima dva radna područja u kojima ima različite uloge.Od recimo sredine prema gore služi za dizanje i spuštanje poluga hidraulike.Od sredine prema dolje služi za regulaciju brzine reagiranja kad koristiš ručicu sa kockom.
Prikopčaš plug.Digneš kuglicom i odeš na njivu. Spustiš kuglicom i kreneš.Ak je sve kak treba biti ode on u zemlju pa dubinu narihtaš pomoču kockice.I sad traktor naleti na suhu nabitu ilovaču pa mu postane muka.Plug preko toplink poluge sabije balansnu oprugu i hidraulik počinje izvlačiti plug iz zemlje da smanji opterečenje.
Sad u tom grmu leži zec,ak je kuglica kod spuštanja ostala na brzo,onda se brzo smanji i dubina oranja.Ak kuglicu gurneš niže ,prema slow,onda i hidraulika sporije reagira.Dakle sa brzo-sporo podesiš reakciju taktora na opterečenje kad je priključak več spušten.
To bi trebalo tak nekak delati.
Ak je zemlja u tri sloja i pet boja kak obično je ,to je onda u praksi več nekaj čisto drugo.Englezi imaju nekakve drugačije njive.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Hvala na odgovorima,sad je vec jasnije kako funkcionira hidraulika.
Ja se inace ne bavim poljoprivredom ali imam nekih njiva koje trenutno samo malciram tako da nisam bio u prilici isprobati sve funkcije hidraulika a ovo sporo spustanje bi mi dobro doslo ali nije neophodno.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav. Zanima moguli na imt 533 u isto vrijeme upravljati sa polugama za dizanje i imati na nekom izlazu ulje za vočarsku pipalicu? Znam da kad podignem ručku za finu regulaciju oranja on digne poluge do kraja ali ja bih htio samo pustit ulje na neki izlaz bez dizanja poluga. Ako neku ima hidrauličku shemu volio bih to vidit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Istovremeno ne. Jedino ako ugradiš dodatnu pumpu za izlaze.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Sto nebi mogli ako nabaci onaj preklopni ventil i povrat namesti negde da vraca ulje u menjac
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Zanima moguli na imt 533 u isto vrijeme upravljati sa polugama za dizanje i imati na nekom izlazu ulje za vočarsku pipalicu?

Sto nebi mogli ako nabaci onaj preklopni ventil i povrat namesti negde da vraca ulje u menjac

Ako sam ja dobro shvatil pitanje on bi u isto vrijeme oboje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
S takvim ventilom glavni cilindar nema regulacije putem treče točke.
 

Nino2507

Član
Tu od
11 Lip 2020
Poruka
34
Problem s hidraulikom se desava kad je opterecena ,dize bez problema,al onda pocne lagano poskakivat,bez obzira na kojoj je visini podignuto... dok nije opterecena onda normalno radi! Zna li mozda netko u cemu je problem i kako to rijesit?
Lp svima
 

Najnoviji postovi

Na vrh