• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ne isplati se samo ventile mjenjati jer su i dosjedi ventila loši.
Napravi kak spada ili ne diraj.
 

Nino2507

Član
Tu od
11 Lip 2020
Poruka
34
Vjerojatno bude ovo drugo... Ja hidrauliku trebam samo za kiper! Ako bude to radilo onda mi svejedno ak malo trese poluge,mada bude se to osjetilo i na prikolici vjerojatno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
To danas košta par kuna. Više ruke vrede nego dijelovi
 

Nino2507

Član
Tu od
11 Lip 2020
Poruka
34
Pa dobro ,to sam rjesavam,sta je onda najbolje sve mjenjat? Treba cijelu pumpu il i?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Pumpa je cca 1000 kuna, najbolje zamjeniti cijelu ili za par kuna manje izmjeniti sve u staroj ali ti opet ostaje luft u kučištima ako ga ima....
napamet je teško reči kaj i kak, treba rastaviti i vidjeti stan je a onda napraviti kaj je najbolje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Nova pumpa bu najvjerojatnije bez filtera tak da sa stare skini nosač i prešarafi na novu.
 

Nino2507

Član
Tu od
11 Lip 2020
Poruka
34
Nije mi dalo mira pa iso mjerit pritisak pumpe na izlazu za kiper,prije se toga nisam sjetio... Ugl ima 160 bara ,kad prikolicu digne do kraja gore onda ode na 200 bara ( vjerojatno kolko sigurnosni dopusti) tak da mislim da pumpa ima dobar pritisak,ili?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Možda je samo izbijena koja gumica.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    104.4 KB · Pregleda: 27
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
to su ovi čepovi,na njih sam mislija. uliješ da ima preko njih par cm ulja
možeš paliti bez poklopca
ispod čepova imaju o ringovi,ima od sparexa set gumica dobiju se svi za pumpu, cijev i podizno vratilo itd.
al ako je ima riseva na klipićima najbolje sve drugo šta ti Muha kaže
pumpa-hidraulika-imt-539-orginal-slika-95419887.jpg
 

linhai

Novi član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
19
Poštovani
Imam 539 i na njemu bih želio ugraditi 4 hidraulične utičnice, kako bih mogao upravljati s dva dvoradna cilindra istovremeno s podizanjem poluga.
Imali netko iskustva u ovakvom radu.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Staviš vanjsku pumpu i vanjske komande na pogon preko kardana. Ako ga u ovom slučaju ne trebaš.
 

linhai

Novi član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
19
Imam malčer na hidrauličnoj ruci i želim napraviti razvod za njega, on ima dva dvoradna hidraulična cilindra za pomicanje, a da ujedno mogu imati hidraulične poluge pod kontrolom.
Imate li iskustva s ventilima IMT 625?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ovo si kupi pa kolko izvoda trebaš


 

linhai

Novi član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
19
Da ali korištenjem tih razvodnika mora se raditi prebacivanje za upravljanje hidrauličnim polugama posebno, a posebno na razvodnik.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Normalno. Ti bi da istovremeno imaš normalnu hidrauliku i dodatne izvode? Toga kod IMT-a nema.
Dalo bi se presložiti da imaš vanjska dva izvoda i traktorsku hidrauliku bez regulacije traktorske hidraulike, ali pošto ta hidraulika u pravilu svaka propušta.... zaboravi tu opciju.
Ugradi vanjsku pumpu na motor, to sve skupa spoji na dodatni razvodnik hidraulike i živi sretno.
Dodatni razvodnik 3 ručice znam ko ti ima za prodati pa ako si zaiteresiran javi se na pp.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Kupi se taj najobičniji razvodnik i treba onda još pumpa na motor i neki rezervoar?
 

Najnoviji postovi

Na vrh