• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Zajebava kockica. Kad je podižem skroz gore umjesto da snabdijeva uljem prikolicu i hidrauliku, samo se dižu traktorske poluge 10cm pa stane drukati ulje...mislim da se tako ni ne može dobro orati...Kuglica radi dobro.
Skineš onaj poklopac na kučištu sa desne stane. Provjeriš unutra na polugicama koji je ključ (najvjerojatnije 14), uzmeš takav okasti ključ i prepiliš ga na pol. Na kraju izbušiš malu rupcu i tu zavežeš špagu koju buš kad buš štelal stavil oko ruke da bi (ako ti slučajno ispadne ključ) istoga mogel izvaditi van. Probaš povuči kockicu i videl budeš koja poluga se pomiče (mislim da je vanjska) i tu maticu treba štelati da bi poluga aktivirala razvodnik.

Moraš biti oprezan kad isprobavaš jer ako je sigurnosni ventil neispravan ode poklopac, a to nemožeš znati jedino da ga zamjeniš ili ispitaš prije probe.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
A jel moguće da se što svinulo(polugice) ili ispalo s ležišta obzirom da je radilo prije?
Kako da štelam tu maticu i na što moram još paziti osim da mi ne ode poklopac?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
A jel moguće da se što svinulo(polugice) ili ispalo s ležišta obzirom da je radilo prije?
Kako da štelam tu maticu i na što moram još paziti osim da mi ne ode poklopac?
Moguče je da su se savinule ili izmješale poluge ili da se gore otpustil jedan excentar (ali za to treba skidati poklopac hidraulika)
Najbolje da ispustiš desetak litara ulja i skineš taj mali poklopac i prvo vidiš kaj se događa kad vučeš kockicu ili kuglicu i kaj je sa polugama unutra.
Bum ti potražil sliku kak trebaju biti pa ti ih metnem tu.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
ok, kad budem imao vremena ću to poskidati, ispitati i poslikati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Evo ide i slika
 
Posljednje uređivanje:
R

refo1980

Guest
to tupkanje sto cujes moze biti i do toga da je prestelana hidraulika da puno dize a ako sam ja razumio ona se cuje i u bilo kojem drugom polozaju tj i kad je nisko ili visoko podignutaa. ako se tako cuje onda ti ne gine zamjena kulisa i onih mesinganih cahura u pumpi jer one dobiju lufta i onda tupkaju . u zavisnosti kolko su stradale
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
to tupkanje sto cujes moze biti i do toga da je prestelana hidraulika da puno dize a ako sam ja razumio ona se cuje i u bilo kojem drugom polozaju tj i kad je nisko ili visoko podignutaa. ako se tako cuje onda ti ne gine zamjena kulisa i onih mesinganih cahura u pumpi jer one dobiju lufta i onda tupkaju . u zavisnosti kolko su stradale
Normalno i uz to sve se malo i bregasta podere
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Moguče je da su se savinule ili izmješale poluge ili da se gore otpustil jedan excentar (ali za to treba skidati poklopac hidraulika)
Najbolje da ispustiš desetak litara ulja i skineš taj mali poklopac i prvo vidiš kaj se događa kad vučeš kockicu ili kuglicu i kaj je sa polugama unutra.
Bum ti potražil sliku kak trebaju biti pa ti ih metnem tu.

Evo, danas sam poskidao taj poklopac da vidim što se događa:

Kockica do gore:
kockicadogore.jpg


Kuglica i kockica do gore:


Kuglica gore, kockica dole:
kuglicagorekockicadole.jpg


Primjetio sam da se unutrašnja poluga(od kockice) svinula malo prema onoj od kuglice. Nisam palio traktor mjesec dana, možda i je skočilo na mjestu??
Može li se isprobati s motorom u radu bez tog poklopca??
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
natoči ulja do poklopca , još bolje da si ga nagnuo malo da visi na kontra stranu, i možeš probat.....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Stelanje kockice je na ovoom vijku.Oznacen strelicom.U tvom slucaju bi ga trebalo odvrtati.Mada
za to stelanje bi trebao biti iskusan majstor.Mala greska i ode poklopac hidraulike.
imgp0057.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Primjetio sam da se unutrašnja poluga(od kockice) svinula malo prema onoj od kuglice. Nisam palio traktor mjesec dana, možda i je skočilo na mjestu??
Može li se isprobati s motorom u radu bez tog poklopca??
Zna se ponekad dogoditi da se polugice prekriže.
Natočiš, kak ti je Mrki rekel, do poklopca i probaš, a ovak sa slika mi se vidi da bi to trebalo raditi :scratch, jedino ako u radu polužje stvara neke probleme.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
mogel si ih malo finim šmigrlom prvo preći, da skineš tu hrđu s njih....
i odkuda hrđa na njima? sigurno je ulje jako gusto?:mrgreen::mrgreen:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
mogel si ih malo finim šmigrlom prvo preći,
i odkuda hrđa na njima? sigurno je ulje jako gusto?:mrgreen::mrgreen:

misliš malo šmirglanja prije slikanja??:mrgreen:
Ulje je crno i vjerujem da nije nikad mijenjano, i jako je gusto.
Taj traktor je stajao na kiši neupotrebljen par godina
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Zna se ponekad dogoditi da se polugice prekriže.
Natočiš, kak ti je Mrki rekel, do poklopca i probaš, a ovak sa slika mi se vidi da bi to trebalo raditi :scratch, jedino ako u radu polužje stvara neke probleme.

Mislim da je upravo to i bilo, poluge su bile prekrižene...ali nisam vidio ali se vidi na polugama da nešto se desilo...
natočio sam ulje do pola i sad radi sve....
podigao sam kockicu do kraja i kipa...
Podigao kockicu na 2/3 i to jedva dok se ne poluge podignu: krampom sam zakačio za 3 priključak i zgurao balansnu oprugu i poluge se podigle same od sebe...
Mislim da bi trebalo biti ok
Moguće da je hrđa u mjenjaču blokirala poluge pa su se nekako prekrižile...??
 

Najnoviji postovi

Na vrh