• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: hidraulika imt 533

Ja sam stavljao novo ulje prošle godine bez da sam dirao po pumpi,znači staro van,počistio dno getribe pošto sam skidao poklopac hidraulike novi filter i ulje nutra i razlika nebo i zemlja kaj se tiče brzine dizanja,problema nikakvih. Jesi li več nabavio ulje?koje,i po kojoj cijeni ako jesi?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Hvala na ohrabrenju, Lisnik!

Na što treba paziti? Da znam sve vratiti kak je bilo ili da ne pomaknem nešto od regulacije?

Pretpostavljam da ju slobodno operem u nafti i da gumicama nebude ništa?

@Željkokrižančić... koliko je star tvoj traktor? Moj je 35 godina i nikad nije ulje promijenjeno ni očišćena špena.
Koji uopće traktor imaš? Moj je IMT 533 i nema nikakav filter.

Dogovorio sam ulje po 210 kuna za 10 litara. Ono neko njemačko iz Zaboka... već je bilo riječi o tome.Transhidrol 85 marka OLT ili nekak slično...

Pitanje za sve: Kad se skine poklopac hidraulike, može li se počistiti dno kučišta hidraulike bez vađenja zupčanika i osovina?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: hidraulika imt 533

Dobro moj je IMT 540 i ima filter,godište 82 al ulje nije bilo ulje nego mulj
Dobro vidim da znaš za to ulje,to preko nekog uzimaš il direktno,jer u tom dučano rabati znaju verirat jako ak se znaš sa gazdom il trgovcom?
Dobit češ mijesta za očistit dno getribe kad skineš poklopac hidraulike,još ak češ i pumpu vadit onda sigurno
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Re: hidraulika imt 533

Kod mene je prst mulja barem na dnu, čoškovi su svi zapunjeni sa tvrdom zapečenom smjesom špene i mulja, a ulje je ko emulzija, skoro pa bijelo.

Uzimam na dobar dan dajem keš! Misliš da može još jeftinije?

Sad mi je lakše kad veliš da bude mjesta za čišćenje.

Diferencijal sam očistio tak da sam sa žlicom vadio mulj, šrafcigerom štemao špenu i vadio ju magnetom i na kraju penzlom i naftom oprao koliko sam mogao dohvatiti pa pobrao sve sa spužvom. Prilično je čišće.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: hidraulika imt 533

Sad sam vidio cijenu koju si naveo za ulje,vjerojatno niže od toga neide jer nemaju baš neku maržu na ulju.Al na dijelove filtere i sl ja dobim rabata poprilično više nego netko ko dođe sa dobar dan trebam to i to. Puno sreče sa struganjem i štemanjem masnoče i špene,suosječam s tobom
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: hidraulika imt 533

Kvalitetno mozes ocistiti samo ako izvadis pumpu.Nju kad izvadis dobro je operi naftom. Ako je dobro radila vrati je nazad,jer ako nemas iskustva u remontu pumpe mozes napraviti veci problem.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Re: hidraulika imt 533

Lisnik, izvadio sam pumpu i oprao je, ali klipići izgledaju očajno pojedeni sa uzdužnim risevima i trebalo bi ih zamijeniti.

Što sve treba promijeniti u pumpi kad se reparira, na što paziti i koliko to košta ako sam radim?

Nudi mi tip repariranu za moju i da mu još dam 900 kuna...
Nekak mi se čini skupo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: hidraulika imt 533

Ja ne bi reparirao pumpu ..ako je do sada hidraulika radila bude i dalje .
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: hidraulika imt 533

Uzeo moj susjed tu repariranu po toj cijeni,pumpa radi ok.Predpostavljam da to kod onog lika kod zaprešića,tj pušće. kolko ti je cijena nove,možda nije puno više? a kao što puknuti kaže ak je do sad radila pusti ju pa dokle ide ide
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Re: hidraulika imt 533

Da, kod gaspara. A onda da ne diram ni klip na pokoopcu hidraulike ili da promijenim barem karike?

Puknuti, tebi nije daleko iz samobora pa ak nebu radili, bus dosel da.se druzimo
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: hidraulika imt 533

I ja dođem prek brega da gemište točim. Pa ti je držal hidraulik donekle il,i kak je dizal? Mislim držal dok traktor radi,ugašen znam da nije. Nije ni kod mene klip i cilindar bio baš neke,malo bolji nego kod tebe i nisam ništa dirao i dobro diže,mada sam bio skeptičan kak bu sa novim rijeđim uljem radilo. Mislio stavljat karike nove al odustao jer mi se jednostavno nije htjelo davat 200 kn a znao sam da nebu ništ preveć bolje
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
Re: hidraulika imt 533

Vi pričate da imaju neka sita i neki vragovi po nutra, moj 533 je 77 god, nikad niš na hidrauliku nije dirano, osim možda jednom ulje zamjenito i to je to, isto tak i s mjenjačem.. I dan danas tanjuraču nosi bez greške, osim kad se ugasi, sama padne, al tak je kod svakog..
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Re: hidraulika imt 533

Hidraulika je držala dosta dobro. Ak se stvaaarno jako zagrijala trebao je traktor raditi na 1000 okretaja da bi držal tanjurače.

Kad je bio hladan ili lagano topli, držao je podignuti plug jedno 10-15 minuta.

Bojim se friškog ulja.... možda da tovatnu mast stavim umjesto ulja ;)

Zetorboy, nema taj traktor nikakvo sito... kaj uvuče, to i ispljune na drugoj strani pumpe...

Žalosno ali istinito. Skidam mu kapu kako potrošen i uništen traktor može biti i još uvijek raditi i biti funkcionalan.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
Re: hidraulika imt 533

Nepoderiv je, al moj ima 3 i pol hiljade sati, a na njemu smo jedino promjenili lamelu, razvod kad i kad, i predlani dali poravnati glavu, bila je puna kamenca, stavili nove vodilice i ventile i novu klackalicu, i to je sve u njegovih 30 i kusur godina...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Re: hidraulika imt 533

I mi na 533, nakon 6700 sati, nije nikad dirana hidraulična pumpa, niti trza, radi i sve odlično kontrola vuče. I da napomenem, ono najvažnije, u 38 god nije nikad promijenjeno ulje, već samo kako kad dodano po potrebi.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Re: hidraulika imt 533

Danas sam na pumpi hidraulike promijenio rasteretni ventil, sve gumice na njemu i šajbice, sve gumice na ventilima pumpe i na kučištu pumpe.

Kupio sam i nove karike za klip podizača i promijenio ih. Vjerujem da bude bolje dihtalo nego sa onim poderanim i izgrebanim.
Promijenio sam sve gumice na poklopcu hidraulike i pikse i gumice na rukama za podizanje tereta.
Držite fige da bu to radilo!

Moj traktor je star 35 godina, kupljen je prije 17 godina sa neispravnim časovnikom i motorom potpuno poderanim. Palio je istovremenim korištenjem grijača, anlasera i spuštanja u brzini usred ljeta.

Napravili smo generalku sa trećom specijalom i sad ima oko 900 sati rada na časovniku.Glava je nova, lamele nove... ma dali smo 4500 DEM za njega i još toliko za generalku sa Massey dijelovima.

Vjerujem da getriba i hidarulika imaju preko 7 000 sati.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Re: hidraulika imt 533

Pitanja u vezi hidraulike:

Da li trebam vršiti sva ona podešavanja poluge kontrole vuče i poluge kontrole položaja pošto je hidraulika do sada dobro radila, a ja sam samo promijenio gumice u pumpi?

Kada vraćam poklopac hidraulike, kako trebaju sjesti poluge kontrole vuče i kontrole položaja na hidrauličnu pumpu? Molim sliku ak je moguće.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Re: hidraulika imt 533

Ma pumpa je za manje od sat vani.
1. spustiš ulje2.poklopac hidraulika (Cijev se podrazumijeva) 3.poklopac sa desne strane 4.kardanska osovina 5.spojnička iznad pumpe 6.sa lijeve i desne nosače pumpe i pumpu van :(punch):
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
983
Re: hidraulika imt 533

Metalko, vidim da ne pratiš. Pumpa je već natrag nutra, reparirana sa gumicama. Pitam za vraćanje gornjeg poklopca. Kako trebaju sjesti poluge sa poklopca na pumpu?

Onaj valjčić na pumpi, dvokraku polugu treba pritisnuti u položaj maksimalno otvoren razvodni ventil. U kojem je to smjeru?

S koje strane valjčića sjedaju poluge sa poklopca?
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Re: hidraulika imt 533

Kad spuštaš poklopac polugice sa poklopca napred,a polugu na pumpi povućeš nazad i primiš ju dok ne spustiš poklopac do kraja
 

Najnoviji postovi

Na vrh