• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

Gear

Novi član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
8
Pozdrav, jel netko ugrađivao novi tip razvodnog ventila u pumpu i dali je imao problema s njime? Meni je dva puta zablokirao, i sad nakon drugog rastavljanja i sastavljanja hidraulika svejedno ne dize poluge, a ventil je odblokiran i ima svoju hod kako bi morao biti, ali traktor opet ne diže poluge. Sto bi mogao bit uzrok tome?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Kakav je to n ovi tip razvodnika, imaš kakvu sliku?
 

Gear

Novi član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
8
Evo slike.
 

Prilozi

  • ventil-hidraulike-traktorski-delovi-beograd.jpg
    ventil-hidraulike-traktorski-delovi-beograd.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 25

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Nisam se susretal s takvim razvodnikom tak da nemam pojma.
 

Gear

Novi član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
8
Jel bi mogao biti koji drugi razlog sto nece podizati poluge osim ventila? jer sam njega odblokirao i ima funkciju koju bi morao imat.
 

Gear

Novi član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
8
Jesam, i kad je traktor radio, normalno se dade uključiti i feder ga vrača van.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Onda je najvjerojatnije do razvodnika.
Jedino kaj još možeš probati je ispitati sigurnosni ventil i provjeriti da nije možda kučište pumpe puklo
 

Nurfet

Novi član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
1
Poz novi sam u grupi,IMT 577 sporo dize.nemozes docekat da podigne poluge,i kad uspijes da docekas da se podignu.vrlo lako pritiskom rukama na poluge spustis poluge prema zemlji..Stim da imam i pomocnu pumpu za razvodnik,u istom periodu kad mi se to pocelo desavati tad je prekinula i pomocna pumpa.nekako mi se cini da je upitan filter na pumpi,posto sam skinuo dosta je bilo na njemu trofe.imali netko da je imao isto iskustvo.l.p
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Na takvom razvodniku bi trebala biti neka ručica koja ga ukljucuje i isključuje (eliminira)
 

Kikac

Novi član
Tu od
28 Tra 2021
Poruka
6
Pozdrav, zanima me kaj bi moglo biti u mjenjacu na imt 533 kad se vozi u brzim brzinama cuje se tuckanje
 

Mirko Mune

Novi član
Tu od
13 Ruj 2021
Poruka
1
Trebam malu pomoc.Promijenio sam pumpu hidraulike i osovinu izlaznog vratila i sad nemogu ukopcati kardan ukapcalica tesko klizi i nikako.Radi se o IMT 533
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Turčin, Indijac ili neko treči je možda u šabloni netočno probušil rupe za štiftove pa ti se pravci osovina ne poklapaju.
 

Marko11

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
7
Pozdrav. Ako može pomoć oko hidraulike na imt 565.
Problem je kod dizanja pluga, tanjurača uglavnom tereta. Kad je hladan nece dici nista mora se ugrijati traktor, onds digne ali uz jako velik gas i trese su ruke hidraulika kad radi u leru. U cemu bi mogao biti problem. Neki dan sam isao otkvaciti tanjrace i nisam mogao. Traktor je morao raditi pola sata i onda sam digao uz velim gas
 

Marko11

Novi član
Tu od
2 Stu 2021
Poruka
7
Koje ulje ima u njemu da nije gusto
Ne znam koje ulje. Traktor je kupljen a mi ulje nismo mjenjali. Kad sam ispustio malo ulja onako gusto je i cak i i prljavo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh