• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
zasto sluzi druga rucica na imt 539 koja stoji do rucice za hidrauluku,nikada je ne koristim ali bih volio znati zbog cega je hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: rucica na imt 539

Kuglica tj ručica koju inače koristiš ti služi za reguliranje položaja.
Kockica tj druga ručica služi za reguliranje vučne sile tj njome biraš dubinu oranja kad je plug u zemlji.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: rucica na imt 539

ja vec orem nekoliko god a nikada je nisam koristio mislim nisam znao cemu sluzi
 
B

Bobo

Guest
Re: rucica na imt 539

kockicom se takodjer i tjera ulje na izvod za kipanje prikolice, ili rad s beracem kukuruza ili neki slican posao...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: rucica na imt 539

To mu nisam htel objašnjavati da ga ne zbunim ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: rucica na imt 539

muhanicar kaže:
To mu nisam htel objašnjavati da ga ne zbunim ;)

Glavno da se mi razumijemo ;)
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: rucica na imt 539

sto se tice kipanja ja kipam sa kuglicom pokusao sam i sa tom kockicom ali nema funkcije i sta god da sa njom uradim nema funkcije
 
B

Bobo

Guest
Re: rucica na imt 539

kuglica na polozaj FAST, a kockicu zizi i ako je sve u hidrauliku u redu, mora ulje ici na izvod za kipanje.

A ako mozes kipati s kuglicom, da li i na koji nacin blokiras poluge hidraulika? Ako ih ne moras blokirati, a mozes kipati prikolicu, nije ti dobro podesen gornji granicnik na kuglici, i prilikom dizanja nekog prikljucka skroz do kraja moze doci do kvara hidraulika koji nije jeftin...
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: rucica na imt 539

kada kipam poluge od hidraulike se ne blokiraju nego se one prvo dignu pa tek onda kipa krene
 
B

Bobo

Guest
Re: rucica na imt 539

Znaci, pustis ih da dodju do kraja?

To nije ispravan nacin kipanja prikolice, pogotovo ako u prikolici ima puno tereta. Glavni cilindar je onda pun ulja pod pritiskom, i ako teret na cilindru prikolice bude veci od tereta na cilindru hidraulika, u najboljem slucaju ce ti pokidati gumice, i ulje vise nece biti pod pritiskom, a najgori slucaj je pucanje ili glavnog cilindra na traktoru, ili jednostavno pucanje poklopca hidraulika, koji je dosta slab...


Dakle, kad zakopcas neki prikljucak i dignes "kuglicu" do kraja, kako se hidraulik ponasa? Sve mi se cini da nije dobro podesena hidraulika, jer se ni u teoriji ni u praksi kuglicom na bi moglo kipati, ako podizne poluge nisu zablokirane u nekom donjem polozaju, bilo polugom ili nekim lancem ispod rude prikolice...
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: rucica na imt 539

da potezne poluge dodu do kraja jer nemogu drugacije,a kada je neki prikljucak onda je sve normalno jedino sto ja nikada ne skidam listove koji cuvaju kuku nego i njih zakacim na prikljucak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: rucica na imt 539

Gledaj kad ti povučeš ručicu o kojoj razgovaramo poluge moraju iči u zrak bez obzira u kojem položaju je druga ručica. Ako to tak ne radi hidraulik je neispravan.
Ta ručica ima sa strane jedan kotačić koji možeš otpustiti i diči obje kockice gore. Možda je tu problem.
Ali budi oprezan jer ako zašteka sigurnosni puca poklopac.
PS: Kad povučeš tu ručicu ako krenu poluge gore odma ju spusti jer tu nema regulacije dizanja da ne slomiš poklopac hidraulika :!: :!:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Re: rucica na imt 539

muhanicar kaže:
Gledaj kad ti povučeš ručicu o kojoj razgovaramo poluge moraju iči u zrak bez obzira u kojem položaju je druga ručica. Ako to tak ne radi hidraulik je neispravan.
Ta ručica ima sa strane jedan kotačić koji možeš otpustiti i diči obje kockice gore. Možda je tu problem.
Ali budi oprezan jer ako zašteka sigurnosni puca poklopac.
PS: Kad povučeš tu ručicu ako krenu poluge gore odma ju spusti jer tu nema regulacije dizanja da ne slomiš poklopac hidraulika :!: :!:
Ili bar drži nogu na kuplungu, preman da ga pritisneš do kraja i zaustaviš pumpu...
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: rucica na imt 539

evo ova kuglica mi sve radi a donja kockica nema nikakve funkcije izgleda da je u kvaru
 
B

Bobo

Guest
Re: rucica na imt 539

donja kockica nema nikakvu funkciju... Samo gornja kockica i kuglica imaju funkciju... Ako si mogao orati do sad bez diranja kockice, ori tako i dalje, ne smeta nista. Jedino me brine kipanje prikolice kuglicom, jer to nije najsigurniji nacin da se taj posao odradi...
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Re: rucica na imt 539

mogao sam orati jedino sto sam imao problema sa proklizavanjem ali mislim da je to uredu,a sto se tice kipanja sve normalno odradi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: rucica na imt 539

Bobo kaže:
donja kockica nema nikakvu funkciju... Samo gornja kockica i kuglica imaju funkciju... Ako si mogao orati do sad bez diranja kockice, ori tako i dalje, ne smeta nista. Jedino me brine kipanje prikolice kuglicom, jer to nije najsigurniji nacin da se taj posao odradi...
Nije mi baš jasno ovo donja i gornja kockica?
 
B

Bobo

Guest
Re: rucica na imt 539

Pa imas dvije kockice... jedna je samo granicnik za gornju i nije nigdje spojena... obicno se nalaze jedna ispod druge...

Znas ti na sta ja mislim, samo si nest pobrko ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: rucica na imt 539

Ali i ona se da štelati sa onim nazubljenim kotačićem.
Ako je postavljena prenisko nemože niti raditi.
1020653.jpg
 
Na vrh