• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika na fendtu 104s

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Pogledaj da ti ne curi pretlačni ventil. On zna grijati ulje. Vjerojatno hidraulika nemože podići priključak dovolno visoko da zatvori protok ili je pak krivo naštelana visina dizanja, tak da diže do mehaničkog kraja.
Kad digneš prazne poluge do kraja, možeš li ih još par cm podići rukom. Ako ne, smanjuj visinu dizanja da ti ne slomi poklopac hidraulike (čest slučaj na IMT-u).
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Krajnja visina podizanja je podesena granicnikom rucice i kronerom na polugama, tako da to nije problem, Malo mi vise pojasni ovo sa ventilom, gdje ga podesiti, a razvodnik je Bosch kao na RX jedna kocka. Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
powershift kaže:
Krajnja visina podizanja je podesena granicnikom rucice i kronerom na polugama, tako da to nije problem, Malo mi vise pojasni ovo sa ventilom, gdje ga podesiti, a razvodnik je Bosch kao na RX jedna kocka. Hvala
Neznam, jer ga ne poznam dovoljno. Ovo ti je princip i mogući problemi, jednako na svakom traktoru.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Otprilike ja mislim da to radi na ovaj način:
Kad postavim ruciu u određeni polzaj odnosno zadam dizanje prikljucka poluge se dizu do zadanog polozaja i osjecam lagano opterecenje motora sto bi trerbalo da prestane kad poluge dostignu zadani polozaj, jer bi tad preko ventila da se uspostavi cirkulacija uljua bez tlaka, samo neznam kako se onda zadrzava ulje u cilindru da se poluge ne vrate nezad. U mom slucaju pumpa stalno pumpa ulje, a neki od ventila vhjerovatno salbo propusta taj visak ulja pa se stvar veliki tlka sto optercije pumpu i grije ulje u sustavu.
sda me ispravite ako grijesim ili navedite ne pravi tzrag, kako to rijesiti, i gdje bi mogao biti problem. najlakse bi bilo zamijeniti razvodnik, kocku koja puno kosta, ali se nadam da se ta kocka moze popraviti ili podesiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
To mi izgleda kao da je puknut cilindar na kraju.
Nego, jel isti efekt s opterećenim i praznim polugama?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
cilindar nije puknut sigurno , zato kad ugasim traktor prikljucak od 1t mozes stajati danima u podignutom polozaju, ili kad onja ventil za regulaciju brzine spustanja stavim u polozaj da zatvorim ulje u vilindru, polugi vratim dolje prikljucak stoji satima, ili cijelo vrijeme transporta sto znaci da ne gubi ulje nigdje.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Gdje su sutučnjaci, kad neko postavi pitanje tipa zasto sluzi mala ručica na IMT 539 ili tako nesto svi navale odgovarati, a za moj pitanje ovdje stoji danima.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Većina je vozila IMT ili ga ima pa se razumije ponešto u te traktore. Pola ih Fendt nikad nije ni vidjelo, a kamoli da zna nešto oko mehanike, hidraulike.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
powershift kaže:
Gdje su sutučnjaci, kad neko postavi pitanje tipa zasto sluzi mala ručica na IMT 539 ili tako nesto svi navale odgovarati, a za moj pitanje ovdje stoji danima.
I stajalo bude još danima jer kad smo razgovarali o motoru tebi je sve bilo skupo i sad ti je opet skupo.
Neznam zašto imaš uopče takav traktor kad ga smo več jednom ustanovili da je ta cura za udaju ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ma nije slupo , do sada nisma imao nikakvih troskova na njemu, nego sd ova hidraulika, nijedan majstor nece da se uhvati tog problema, jedino taj tazvosdnik da promijenim, ali mislim zasto ga mijenjati kao bi se isti mogao podesiti ili popraviti. A pored toga gdje naci taj razvodnik po nekoj prihvatljivoj cijeni, isti jer kao na RX-u, torpedo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja da mogu pomoči pomogao bi drage volje ali to stvarno nikad nisam čak ni videl rastepeno tak da.....
Znam samo da su to dobri traktori dok idu a kad stanu boli glava.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pa nebi me trebala boljeti glava zbog te hidraulike, posto je ista na torpedu, pa kako to rjesavaju vlasnici torped rx, nadam se da cu i ja tako rijesiti, ako nije skupo njima nije meni, samo da vidim sat treba raditi, sigurn sam da je razvodnik u pitanju, ali opet kazem ne bih ga mijenjao ako se moze popraviti, pa cu valjda naci nekog ko to umije. Za sad radim sa traktorom, ali nije to to. Hvala "Muhaničar"
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa probaj onda u temi od Torpedaša mislim da ih ima nekoliko koji bi mogli uskočiti.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Mislim da ce problem biti rijesen vec sutra, majstor me uvjerio u to posto je imao isti slucaj. Naime regulirajuci ventil propusta ulje (neradi kuglica, zaptiva) pa propusta ulje tlakovi se sudaraju, te to opterecuje pumpu i grije ulje.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Postavio razvodnik, opet se isto ponasa, majstor svoje naplatio, a nista napravio nije. Nastavak sutra.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Majstor se nije pojavio, i dalje grije ulje (do vrelog za nekih 10 minuta rada) ako koristim hidraulik.Niko nema rjesenja
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Vise nisam siguran, posto sam citao neke druge postove gdje raspravljaju o zagrijavanj ulja u hidraulici , u kojoj mjeri je sve ovo neispravno. pitanje je slijedece kad podizem tezi prikljucni stroj, roto drljacu osjetim se malo na motoru opterecenja, kad prikljucak dostigne zadanu visinu opterecenje i dalje ostaje isto. mislim da bi se tad motor trebao rasteretiti, odnosno pumpa vise nebi trebala pumpati ulje pod tlakom, sto se kod mene desava, i to tagrije ulje u sistemu pri kratkim transportima. Zato ja koristim onaj leptir kojim zatvorim ulje u cilindru a rucicu hidraulika spustim dolje, a prikljucak ostaje u gornjem polozaju, pumpa ne tjera pod tlakom, tako zasad radim ,ali nije rjesenje kad trebam cesto spustati i podizati.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Opet ja sa istim problemeom, donio sam isti razvodnik sa drugog traktora, stavio ga na svoj i radi,onda rasklopim oba razvodnika i prebacim dijeklove iz tog sto sam donio u ovo svoje kuciste i opet ne radi, a svoje dijelove u novo kuciste i radi. Zakljucak je da je problem do kucista i nesto malo mehanizma koje je ostalo unutra i nije mi se dalo zamijeniti (nisam nasao nacn da ga rasklopim). Sad me zanima sta bi moglo biti da bne valja sa kucistem kad je to samo komad metala sa provrtima, da nije sto zacepljeno ili ima neki dio koji nisam zamijenio, a vidio sam da ima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Daj to sve kad več imaš rastepeno poslikaj da vidimo to čudo tehnike.
Možda uspijemo kaj riješiti a možda i steknemo nova saznanja ;)
 
Na vrh