• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika na fendtu 104s

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Dok napunim baterije fotoaparata uslikam razvodnk rasklopljen, reasklopljen je do najsitnijeg dijela. Jos jednom da kazem u cemu je problem:
Prvo podizne poluge nisu stajale mirno nego su cijelo vrijeme isle doje gore nekih 10 cm kad im zadam polozaj, sto znaci netsabilan rad hidraulika, kad opteretim poluge teskim prikljuckom onda isto tako padaju nekih 10cm pa se ponovo dignu na zadanu visinu. sad toga vise nema neznam zasto, poluge stoje na mjestu, ali ostaje problem kad podigne prikljucak trebalop bi da se rastereti hidraulika, ali pumpa i dalje pumpa ulje pod tlakom (osjecam po zvuku motora, posebno kod teskih prikljucaka) te je to i razlog zagrijavanja ulja u sistemu. Onda ja nosim prikljucak tako sto onaj leptir sto regulira brzinu spustanja poluga okrenem da zablokira do karaja poluge, te onda rucicu od regulacije polzaja spustim u donji polozaj i time rasteretim hidrauliku.
to je to slike ce biti, ako me aparat ne bude zezao.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nikako, a za janjce sigurno da mozemo, vec smo probali. To je bila proba za postavljanje slika, a i da se malo bolje upoznamo, ja sam prvi sa lijeve strane, prvi red.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pitanje vezano za posljednju sliku u nizu, koja je uloga rucice oznacena brojem "1", ja nisam mogao odgonetnuti ulogu ili nesto nije uredu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
powershift kaže:

1-ventil za regulaciju brzine spustanja poluf+ga, moguce ih zaustaviti, blokirati spustanje
2-ventil koji se pomjera kad se podize rucica za podizanje oruđa na razvodniku
3- nekakav ventil opet koji se izvadi kad se odvije imbus navrtka sa vana
4-ventil tlaka, imaju tanke podloske između vijka i opruge za regulaciju
5-Kuciste poluzja razvodnika
6- kuciste razvodnika
7-opet nekakav ventil


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
slike su tu, ako su od pomoci, a vidim da su i neki od stručnjaka tu, pa da vidimo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nema dalje to je sve sto ima u razvodniku, ako je do njega u sto sumnjam, posto sam sa njim sve kombinirao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nemam pojma. Nikad vidio ali razmišljam ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Moze li muhanicar da je do neceg drugogo, a ne do razvodnika, ova polugica lijevo na zadnjoj slici neznam cemu sluzi, nema funkciju, nikad nije imala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
A neznam gledam nekaj od rx i pokušavam razmišljati jer stvarno sa takvim hidraulikom se nikad nisam susretal.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dalje u smisli da ja ne znam odgovor :oops:
Moraš nać nekoga tko je kraj toga podimio kutiju drine , inaće ništa od toga .
A jel možeš ili si se već trudio da ti neki rumeni Hans pošalje šemu rada hidraulike ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Tu je shema ali mene ovcja princip rada razvodnika na traktoru buni, jer on nije kako ovaj klasnicni razvodnik sto samo puni cilindar, nego on radi na drugom principu, podigne oruđe na zadanu visinu i tu se zaustavi, te rastreti pumpu. Da je klasicni razvodnik lako bi to bilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Stvarno mi ne pada nikakva ideja na pamet. Sve je krenulo od zamjene gumica, pa si ti izgubio neku oprugu, pa je proradilo ali je pumpa imala opterečenje, pa si promjenio razvodik i radi ali sa tvojim kučištem ne.
Neznam, probaj rastaviti i izvaditi te dijelove koji su ostali unutar razvodnika jer tu očito nešto šteka.
možda mi nešto padne na pamet a za sad
flagoftrucee.gif
predaja.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ona opruga koju sam izgubil je drzala samo gumicu u svom lezistu, pronađena i postavljena (prva slika , dio br.5), i nije imala neku zncajnu ulogu, tako da je to eliminirano. Sve sam rsklopil, ne vidim nista nepravilno osim mogucnosti da se pritisak nekih opruga i poluzja moze podesavati, sad jedino mozda tu nesto nije dobro slozenno poslije zamjene gumica.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Kakva su vasa iskustava u radu sa hidraulikom:
Kad dizete teski prikljucak normalno da se osjeti opterecenje i kad dostigne zadanu visinu rastereti se hidraulik (osjeti se po zvuku motora) a prikljucak stoji na zadanoj visini, potvrdite mi ako to tako treba biti ili ja ovo sve uzalud radim, ali nema logike mora rasteretiti pumpu, jer se grije ulje, istina da sam sve ovo probavao sa teskim prikljuckom koji je otprilike tezak 1200kg. Inace hidraulika radi besprijekorno osim ovog opterecenja, pa se bojim da ne osteti pumpu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jedan od dobrih smjerova riješenju tvog problema je ugradnja manometra .
Manometar treba ugraditi na tlačni vod , tj na vod od pumpe prema sustavu ispod sjedala .
1. gdje se nalazi pumpa ? ..na motru ili u mjenjaču ?
Ako je na motru ima sigurno vidljiv tlačni cjevovod ..prati ga možda ima mjesto gdje je predviđeno priključiti manometar .
Priključno mjesto manometra ima vjerojatno ili sigurno na toj kocki , ja se ne mogu po slikama orjentirati gdje .
Nasigurnije ti je negdje na cjevovodu od pumpe navariti priključak za manometar .
S tim tvojim traktorom bude sranja sve više .. :mrgreen:
Na slici pod brojem 4 je sigurnosni ventil , njega si rastavio i pitanje kako si ga vratio nazad tj koliko si prednapregnuo oprugu .
Hidraulka na traktoru ima kontrolu položaja ..dakle on stalno kontrolira da li su poluge u zadanom položaju a prema položaju ručke za upravljanje . Ako je ručka upravljanja više -poluge su višlje .Paralerno da bi hidraulika to mogla pratiti u sustavu uvjek mora biti tlak dovoljan da on taj položaj korigira ..karikiram ..ako je za taj priključak trebalo 100 bara on stalno mora pumpati 100 bara kako bi mogao održavati položaj .
DAkle na manometru bi očitaj taj pritisak , pa ako za priključak težine 100 kg treba 30 bara manometar bi trebao stati na 30 ...Ako staviš taj priključak od 1200 kg ..manometar treba pokazivati ekvivalentno težini toliko više .
Ako tebi sa teretom od 100 kg i poluge dignute do pola manometar pokazuje 150-170 bara tada je neš sjebano :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh