• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hidraulika- tv

ntopic

Novi član
Tu od
17 Ožu 2011
Poruka
4
na tv-420 88 god. kapi hidraulično ulje ispod razvodnika hidraulike. jel tu postoji kakav dihtung i kako rješiti ovaj problem. ispod su tri vijka i ulje kapi točno na njih



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
na tv-420 88 god. kapi hidraulično ulje ispod razvodnika hidraulike. jel tu postoji kakav dihtung i kako rješiti ovaj problem. ispod su tri vijka i ulje kapi točno na njih

nikakvi dihtunzi, tu ide drvena kaJla iskljucivo od bagrema, u narodu poznatog kao drača....

ili stavi sliku, obiljezi strelicom, zaokruzi ili kako vec oznaci gdje curi, ili barem napisi detaljnije koji vijak

ispod postoje dva vijka M8 koji drze razvodnik.....treci nikad nisam vidio
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako vas pamčenje služi a tebalo bi, puknuti ima razvodnik za prodati .
Razvodnik je glanc novi nije radio pola sata na TV , skinut je jer je na novi TV išla neka spec. skalamerija .
 

ntopic

Novi član
Tu od
17 Ožu 2011
Poruka
4
nikakvi dihtunzi, tu ide drvena kaJla iskljucivo od bagrema, u narodu poznatog kao drača....

ili stavi sliku, obiljezi strelicom, zaokruzi ili kako vec oznaci gdje curi, ili barem napisi detaljnije koji vijak

ispod postoje dva vijka M8 koji drze razvodnik.....treci nikad nisam vidio

točno na ta dva vijka M8 koji drže razvodnik ispod za nosivu ploču
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Prvo dobro odkenzerviraj, pa onda probaj.
Pošto je sve najvjerojatnije masno nemožeš biti siguran.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ako curi na ta dva vijka onda je prošupljeno unutra....mada mislim da je opet nemoguce

litar benzina, cetku u ruke i opleti, isperi sve fino, onda upali traktor nek se malo ugrije, radi malo hidraulikom, nekoliko puta optereti do otvaranja tlacnog ventila

prije nego bilo sta pocnes provjeri zategnutost cijevi....nemoj krvnicki da dotezes da ne slomis suplji vijak

jedini problem koji sam vidio na tom razvodniku su bakarne podloske na cijevima, gumica na klipu kojim upravljas razvodnikom zna lagano popustiti ali nikad da kaplje ili curi
 

ntopic

Novi član
Tu od
17 Ožu 2011
Poruka
4
ako curi na ta dva vijka onda je prošupljeno unutra....mada mislim da je opet nemoguce

litar benzina, cetku u ruke i opleti, isperi sve fino, onda upali traktor nek se malo ugrije, radi malo hidraulikom, nekoliko puta optereti do otvaranja tlacnog ventila

prije nego bilo sta pocnes provjeri zategnutost cijevi....nemoj krvnicki da dotezes da ne slomis suplji vijak

jedini problem koji sam vidio na tom razvodniku su bakarne podloske na cijevima, gumica na klipu kojim upravljas razvodnikom zna lagano popustiti ali nikad da kaplje ili curi

hvala svima na savjetima sutra ću vidit šta se da napravit inače nisam suvoruk ali tomu imama tek mjesec dana pa bolje pitat nekoga tko je imao iskustva nego lutat
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
imam tv730 i pod opterećenjem mi lagano pusta hiraulika. Kod prijasnjeg vlasnika je bio neki problem sa razvodnikom. Htio bi to popraviti, pa me zanima odakle početi. Ja mislim da je problem sa razvodnikom. Ako je to točno sta bi moglo biti problem, dali postoje te neke gumici ili slično?. Ako rastavim razvodnik, dali je potrebno na neki način odzračiti cijeli hidro sustav.
Hvala na odg.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
razvodnik propušta, to je moja pretpostavka,jer sam ima isti slučaj.
Ja sam dao svojega prepakirati, prije 500 rh
hidraulika puno bolje drži, ali sad propušta prema van lagano,
na što sam bilo odmah opomenut i rečeno mi je da je dosta
potrošen iznutra, te da će nakon nekog vremena početi lagano sliniti prema van.
Te ako hoću da bude sve tip tom, trebalo bi novi razvodnik.


ako je cilindar u pitanju propušta bi dosta ulja na odušak i teško bi se poluge vraćale u donji položaj.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
razvodnik propušta, to je moja pretpostavka,jer sam ima isti slučaj.
Ja sam dao svojega prepakirati, prije 500 rh
hidraulika puno bolje drži, ali sad propušta prema van lagano,
na što sam bilo odmah opomenut i rečeno mi je da je dosta
potrošen iznutra, te da će nakon nekog vremena početi lagano sliniti prema van.
Te ako hoću da bude sve tip tom, trebalo bi novi razvodnik.


ako je cilindar u pitanju propušta bi dosta ulja na odušak i teško bi se poluge vraćale u donji položaj.


sta Vam znači da propusta prema van/slini ?? Ako ga idem otvarat dali trebam odzračiti gdje?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ako vas pamčenje služi a tebalo bi, puknuti ima razvodnik za prodati .
Razvodnik je glanc novi nije radio pola sata na TV , skinut je jer je na novi TV išla neka spec. skalamerija .

Pa ti još to nisi prodao?
Bilo nešto u opciji ranije...ja reko otišo je!

pozzz joe!:weedman:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
izgleda da smo si ja i taj razvodnik suđeni ....kad promisliš , ne bi on išao za mnom da je htio biti kod drugoga..
kubota , iseki , yanmar .....xd

Na forumu, mu raste cena...
Tako da netrebaš da brineš...
Bit će kandidata...kad tad

pozzz joe!:weedman:

p.s.- moram ići pit...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
sta Vam znači da propusta prema van/slini ?? Ako ga idem otvarat dali trebam odzračiti gdje?

To znači da je kod radnog klipa počeo lagano
propuštati ulje prema van...
Ne treba ništa označivati, samo treba ostaviti
mar min. da motor odradi u normalnom gasu
da procirkulira ulje kroz sistem
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Tv 730

Prije mjesec dana promijenio sam pumpu hidraulike na TV 730 jer nije dizalo priključke ako mu nisi dao pun gas.Sada diže normalno ali je problem kod spuštanja.Kad traktor radi prazne poluge se nedaju spustit,spuštaju samo kad ugasim traktor.U vožnji s dignutim drljačama hidraulika popušta a na njivi kad ih spustim i dam malo jači gas onda mi ih malo podigne,smanjim gas one se spuste.Jel to do razvodnika hidraulike ili je kriv možda kočioni ventil za prikolicu,kojeg ionak ne koristim
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
ako je kočni ventil povezan sa pedalom kočenja i
imaš pritisnutu kočnicu dok spuštaš hidrauliku, to ti radi probleme 100%
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Hidraulika

Pitanje (kao i obično) :)

Curi mi ulje sa vrha cilindra hidraulike ispod sica i to tamo gdje klip izlazi iz cilindra i slijeva se po njemu na zadnji most. Navodno je majstor zamjenio gumice u njemu. U čemu bi mogao biti problem?
Hvala

Lp

Tv 522, 81g
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pitanje (kao i obično) :)

Curi mi ulje sa vrha cilindra hidraulike ispod sica i to tamo gdje klip izlazi iz cilindra i slijeva se po njemu na zadnji most. Navodno je majstor zamjenio gumice u njemu. U čemu bi mogao biti problem?
Hvala

Lp

Tv 522, 81g

onda je neki loš majstor....
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
To znači da je kod radnog klipa počeo lagano
propuštati ulje prema van...
Ne treba ništa označivati, samo treba ostaviti
mar min. da motor odradi u normalnom gasu
da procirkulira ulje kroz sistem

Imam isti taj problem, baca ulje na sigurnosni ventil iz cilindra, kad se poluge dignu do kraja

kako to popraviti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh