• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidropak

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
ovako danima me već zafrkava hidropak, naime jednostavno neće se upaliti tj sklopka ga ne upali, kad tucnem po sklopki ona se pokrene. ali onda opet neće kasnije sama se upaliti. kako da ju naštelam na ona dva vijka da se normalno pali ( kad se palio onda tek kad voda jako slabo curi a gasio se normalno) ima dva vijka i koji treba kuda zakretati za šta?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ovako danima me već zafrkava hidropak, naime jednostavno neće se upaliti tj sklopka ga ne upali, kad tucnem po sklopki ona se pokrene. ali onda opet neće kasnije sama se upaliti. kako da ju naštelam na ona dva vijka da se normalno pali ( kad se palio onda tek kad voda jako slabo curi a gasio se normalno) ima dva vijka i koji treba kuda zakretati za šta?

da ti nije smrzla voda:weedman:

probaj s WD
a štelanje ,neznam kakva je, slika bi pomogla. ali uglavnom na jednom se štela pritisak max, a na drugom razlika
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Isključi iz struje i malo je iznenadi s WD 40 .pa je rukom 2-3 put uključi i isključi ..da je razradiš ..nema smisla da bezveze pumpaš vodu u kanal.
Nemoj samo špricati po kontaktima ..i budi nježan jer je jako osjetljiva .
Ponavljam isključi iz mreže .
Vjerujem da imaš oakvu sklopu ..na zelenom podešavaš uključivanje ..a na crveno/plavom isključivanje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Isključi iz struje i malo je iznenadi s WD 40 .pa je rukom 2-3 put uključi i isključi ..da je razradiš ..nema smisla da bezveze pumpaš vodu u kanal.
Nemoj samo špricati po kontaktima ..i budi nježan jer je jako osjetljiva .
Ponavljam isključi iz mreže .
Vjerujem da imaš oakvu sklopu ..na zelenom podešavaš uključivanje ..a na crveno/plavom isključivanje

takvu sigurno nema na hidropaku, takva košta više od hidropaka
ima najvjerojatnioje ovaku
images

images


znači veliki feder tlak, mali feder razliku
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako nije neki mehanički kvar njoj je samo malo zima ...pomuči se malo pa kad zatopli ona bude još dugo služila .
Možda i bolje da ne diraš podešavanje ..siguno se nije raštelala sama od sebe .
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
da se pomucim? ja sam vas pitao sta da radim,kako joj je zima ako voda nije smrzla?

samo ti špricaj WDom i čuvaj se struje
dakle na velikom naštimaš kad želiš da ugasi cca 5bar,i onda na malom razlku gdje da upali cca 2-2,5b
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
našpricao sam sa wd-om ali svejedno se ne pali sta s tim?

i kontakte dobro našpricaj i probaj lagano rukom malo razraditi
PAZI NA STRUJU ISKLJUČI

nemora značit da je mmali šaraf u pitanju, ako je veliki na 3 a mali na 2,onda će ti se palit na 1 b, ali onda je mali ok a veliki treba priteći

na koliko se gasi?
 

hidropak

Novi član
Tu od
14 Lis 2019
Poruka
1
Zanima me zašto hidropak krči kad ga isključim iz struje. Molim da mi netko da odgovor.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Place za strujom....haha🤗....salu na stranu kako to mislis krci? Kakav je to zvuk koliko traje iz kojeg dijela dolazi...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
22357 22358
E ovako, ovo je stari motor od hidrofora, I ja bih od njega napravio tocilo ili neku busilicu, medjutim ako bi neko mogao da mi objasni kako da povezem na monofaznu struju?? Takodje, dje ide kondezator..?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ne vidim kamo idu ove dvije lijevo (odnosno, jel crna spojena na lijevi donji vijak)?
Ako je crna žica namota spojena na donji lijevi vijak, onda faza i nula idu na lijevi i desni donji vijak, kondenzator na srednji i desni gornji vijak.

Imaš li instrument da, za svaki slučaj, izmjeriš otpore namota?

Kapacitet kondenzatora trebal bi pisati na natpisnoj pločici.
Mora biti predviđen za trajni rad (znači folijski, a nikako elektrolitski).
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Evo ti i shema: 20191129_100613.jpg

Provjeri otpore između U i Y, te V i Z.
Također između W i Y, da vidiš jer ispravan bimetalni prekidač (termička zaštita).

Za promjenu smjera, ove dvije brike postaviš okomito.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh