• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made traktorčić.

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Krećem u izradu jednog home-traktorčića. Skupito ponešto toga od dijelova, pa ću polako u izradu. Imam motor navodno lda 96 nema oznake i mjenjač od neke freze, diferencijale od samuraja sa nekim prepravkama. Planiram gume 16 na sve četiri pogon. Reduktor lada niva sa konstantnim rasteretnim pogonom. I vidjet ću možda i dodam između jedan mjenjač sa 4 brzine za veće konbinacije. 20230330_162037.jpg
Ako je nekom poznata freza, nek stavi što zna. Uglavnom ima dva izlaza kardana.
20230330_162124.jpg
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Zanimljivo će biti pratiti tvoj projekt. Ja sam isto planirao nešta praviti, ali izgubio sam volju.....
Kupio sam nešta djelova, zadnji most od nive , mjenjač od nive, reduktor(centralni dif.) od nive, točkovi. Onda sam vidio jedan zgodan projekt na youtubu, od djelova golfa i pasata je večinom čovjek napravio traktor.....
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ovo nije meni, moj rođak imao neku frazu te je htjeo da mu pravim zglobno i dodam zadnji diferencijal da može da sedne i da se vozi. Kako ga se nisam mogao riješiti, onda sam mu predložio nešto malo višlje sa 16 gumama. E sad on nema namjenu šta sa njim želi raditi jedino hoće nešto što drugi nemaju. Mislim da mu to nije baš dobar razlog i da je spreman na sva ulaganja koja su potrebna. Zato sam u dilemu oko izvedbe kardanskog vratila i njegovog položaja.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Imao takvu frezu po hoće od nje da se pravi. Može se promijenit ali za sad takva je opcija.
20230415_175103.jpg 20230415_175212.jpg
Danas se malo izdvojilo vremena da se odradi prednji diferencijal za zglobno nošenje. Takođe malo uređen i središnji diferencijal.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Nema neuspeha. Jednostavne su to konbinacije. Biće to podosta vremena, ali ja sam takav, uvjek ponešto u nove čari.
Nije li ovo malo "previše jaka izjava" ?
Neuspjeh (po fazama) ti je jedini put do uspjeha.
Ako ti unaprijed vjeruješ da su to "jednostavne kombinacije" oprosti mi - ali ja se odmah sad, unaprijed, bojim na što bude tako - olako izgledalo i za što bude korisno služilo.
Hajde molim te, očekivao sam "nešto ozbiljno" nemoj me odmah u startu razočarati.
Izraditi kvalitetne, lagane, trajne, dobro balansirane tačke je izazov, a kamoli ne stroj - traktor, s dvije pogonske osovine (4x4), s mjenjačem brzina, a da ne spomenem s upravljačem / volanom, te kvačilom / kuplungom i odgovarajučim motorom. Uozbilji se i s izjavama, molim te, nismo djeca.
I dalje ti želim da uspiješ, iskreno.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Pa ja imam ozbiljno mišljenje. IMG_20180311_081214.jpg
Ovako je bilo u izradi a danas još uvjek nakon 22 god ovako izgleda. ćereslo 003.jpg
6x6, sa dva reduktora, dva vitla I sve uredno radi i kardani se vrte do 4000 obrtaja. Sve to štima i ide pod teretom 50km. Ovo je prašina i blato garež i mast. Mnogo je ovdje dijelova i konbinacija postavito.
Tu smo.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
OK, kakve to veze ima s "najavljenim projektom"?

Drugo pitanje, kakav je to sad stroj što ga pokazuješ? Ne vidimo zapravo ništa. Gdje je tu motor, mjenjač, upravljač?

Što znači da "to" ide 50 km? Da li to sudjeluje u javnom prometu na prometnicama?

Kakvu sigurnost osigurava drugim sudionicima u prometu, a kakvu rukovateljima tim sklopovima na jednom okviru - nemam pojma kako taj sklop opreme nazvati??? Što se s time zapravo radi?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Pogledaj temu radovi u šumi i šumski traktori I vitla, nekoliko zadnjih stranica.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ostvarivo je to sve i ide vjerovatno dosta brzo, jer prednji most je original , a na prednjem mostu i upravljanju se ja mislim izgubi najviše vremena u razmišljanju i kombiniranju.
Pogledao sam jako puno videa na tu temu.
Ovaj mi se projekt od svih najviše svidio.....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Pogledaj temu radovi u šumi i šumski traktori I vitla, nekoliko zadnjih stranica.
Nisi mi odgovorio ništa, na pitanja što si "to" pokazao, ništa.
Imam za sad još jedno i zadnje pitanje, kakvi su uređaji za zaustavljanje, kočnice? Kakvi budu?
PS
Nemam namjeru iči čitati to što si napisao neka si čitam. Mogu pratiti tazvoj / izradu tog najavljenog traktoreka, sve drugo od drugih i od ranije me apsolutno ne zanima.
Očekujem tvoje jasne odgovore na postavljena pitanja jučer, bez mudrovanja i izbjegavanja. Samo tako znam da se razumiješ i da si ozbiljan u "problematici teme".
Lp 🙂
Tek da spomenem da znam kako je motorno vozilo izraditi, atestirati, registrirati i postaviti na cestu, da bude donekle pouzdano i sigurno za sve sudionike u prometu. Traktori i prikolice sudjeluju i u prometu... Ti si najavio mali traktorić za prometnice i dalje, ne helikopter.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Tako je poštovani @brgud , može se svašta, samo je ljudska inovativnost i mašta granica. Ja to ne osporavam nikome, pa ni kolegi @smilan , pokušavam skužiti što točno on planira izraditi. Ako je to nešto što bude imalo motor i pogon preko kotača, ja smatram da mora biti upravljivo i mora imati efikasno koćenje, zaustavljanje. Moj minimum "zahtjeva" kod samogradnje traktorića.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
smilan , gotovo sam ljubomoran

Plus.sve je odgovornosti pojednca tj. šofera..

Primjer je naš tomo vinković.tehnički ima..registriran je a koćnice ima a nema..pun internet je primjera kako su ih ljudi kao smilan poboljšali a da ne spominjem entuzijaste koji su pokušavali trvorničke /orginalne pokušali dovesti u normalno stanje..takvih prjmjera ima na desetke.

Samo sa se zna,ne mislim se mješati u vaše razgovore,amen
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
@vlč.puknuti 🤣 umiješao si se, meni je drago radi toga.
Ovo sve je odgovornost, pojedinca i šofera, mene osobno ne zanima.
Znam da je mnogima teško prenijeti svoje zamisli i ideje. Forumaš @smilan je objavio da ide u samogradnju traktorića. Ja bi nešto takvo rado pratio, ali ne zanimaju me improvizacije i još da moram pogađati tuđe misli. Kaj god... Možda bolje da preskočim i ne pratim temu koju ne razumijem od samog starta.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,882
....
Tek da spomenem da znam kako je motorno vozilo izraditi, atestirati, registrirati i postaviti na cestu, da bude donekle pouzdano i sigurno za sve sudionike u prometu. Traktori i prikolice sudjeluju i u prometu... Ti si najavio mali traktorić za prometnice i dalje, ne helikopter.
Ček malo!
Onaj tvoj prvi, napravljen, registriran, akumulatorski auto, se ne računa! 🤭
Ovo je tek neki traktorčić!:hahah::ppozdrav:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Nisi mi odgovorio ništa, na pitanja što si "to" pokazao, ništa.
Imam za sad još jedno i zadnje pitanje, kakvi su uređaji za zaustavljanje, kočnice? Kakvi budu?
PS
Nemam namjeru iči čitati to što si napisao neka si čitam. Mogu pratiti tazvoj / izradu tog najavljenog traktoreka, sve drugo od drugih i od ranije me apsolutno ne zanima.
Očekujem tvoje jasne odgovore na postavljena pitanja jučer, bez mudrovanja i izbjegavanja. Samo tako znam da se razumiješ i da si ozbiljan u "problematici teme".
Lp 🙂
Tek da spomenem da znam kako je motorno vozilo izraditi, atestirati, registrirati i postaviti na cestu, da bude donekle pouzdano i sigurno za sve sudionike u prometu. Traktori i prikolice sudjeluju i u prometu... Ti si najavio mali traktorić za prometnice i dalje, ne helikopter.
Ti nezeliš da čitaš ono što sam napisao, ne decidno i donosiš zaključke kako tebi pašu ja sa tim nemam ništa. Ja sam najavio temu i idem u izradu. Kao stručnjak možeš da pišeš svašta a možeš i konkretno da kažeš za pojedini ugrađeni dio da ne može biti funkcionalna ili da je loše napravljen. Ni reči nisam napisao o kočnicama niti o volanu niti sam napisao gdje će se koristi dali u javnom saobraćaju ili na nekom raču, ne neznam zašto trčiš. Ako ja nešto nekom napravim ja zaista sa tim nemam ništa gdje će on to i kako koristiti. Fabrika koja izradi automobil, jel ga ona registruje ili korisnik. Briga me dal će ga korisnik registrovati, dali će se sa njim zaputiti na put oko svijeta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh