• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made traktorčić.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Za kraj moje debate, dopusti da ti sugeriram - pod hitno stavi zaštitu iznad kardana, za noge vozača, dok ti nije prekasno.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Ovako stvari stoje. Od konbinacija brzina postoje, na mjenjaču freze 1 i 2, te spora ,rikverc i brza. I dve brzine na reduktoru. Malo me zeza rikverc. Rikverc je prenosnog odnosa između brze i spore i u suštini je dosta brz odnosno za neke ekstremne uslove uz veliku obalu nebi mogao da gura teret.
Ovo je probna varijanta u početnom sam bio napisao da će biti i još jedan mjenjač ali sam ga za sad preskočio. Tražim opciju da sve usporim za 2,5:1, tako da mogu koristiti brzu na frezinom mjenjaču i brzu na reduktoru. Za sad ću da malo stanem sa radom. Ima tu još da se odradi povoljno mjesto za mjenjačku ručicu. Da se učvrsti volan I malo spusti, odraditi masku, signalizaciju. Imam u planu napraviti neki okvir na zadnje blatobrane da može da sedne neko. Možda dodam I poluge zadnje, izvedba kardana .

E sad mogu komentari dali je zadovoljavajuća konbibacija ili neki loš pokušaj.
Svaka čast na projektu, uvijek me oduševe ljudi koji od "ničeg" stvore nešto. (y)
Pridružio bi se @plus koji je sugerirao da zaštitiš kardan.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Dopusti da te dopunim, nije napravio iz ničega, imao je u rukama dobar materijal.
Sve ostalo spada u domenu dogovora što je naručitelj tražio i što je forumaš @smilan mogao realizirati. Bilo bi s moje strane plitko i jako bezobraznom da kažem znao. Definitivno zna, može i hoće, od srca mu želim da uspije.
Iako u ovoj fazi izrade - tome još treba dosta truda, rada i muke posvetiti. Moj skromni i subjektivni stav. Iako, nije bitan moj ili tuđi stav.
Samo naprijed.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
20230501_164148.jpg
U prvoj varijanti sam postavio ovakvu izvedbu te sam sačekao da nađem nešto pogodno za ugraditi. Postavljen još jedan reduktor tako da sam zaokružio svoje zamislii i način prenosa. Zbog tog sam napravio dosta razmaka od reduktora do mjenjača i imao ukoso kardansku osovinu. Sad je to lijepo posloženo. 20230717_183222.jpg
Sad se može odraditi pod I pogona mjesta za držanje nogu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
@smilan na "sivom" kardanu si izradio bolju "simetričnost" ušica križa kardana, nego u konačnoj varijanti. U konačnoj kao da ti je zamaknuto za jednu ripnu. Pravilo struke i mehanike nalaže da nasuprotne ušice budu u simetrali, 100%, tada kardan ne bude proizvodio "ples po sinusoidi" i vibrirao. Ako možeš podesi to. 🥂
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Sivi je varen i konačan. Ovaj je na razvlačenje, to je za jedan zub zakrenuto nije stegnuto za konačno, samo jedan vijak, pa će kad bude podmazan teleskop biti pravilno uštekan kroneri.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
@smilan da li su to nekadašnje maglenke ugrađene za prednja svjetla, ili su to nekadašnja dodatna duga svjetla?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Magline su. Onako nešto da nije istureno naprijed puno. Dobio sam malo više naprijed konstrukcije, nisam bio siguran dal ću naći odgovarajući reduktor, pa sam ostavio više prostora za njegovu ugradnju, a poslije mi se nada vraćat unazad motor. Vidjet ćemo vjerovatno će tu ići neka led svetla, pa ih ugraditi u masku.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Maglenke ti ne daju potrebno osvjetljenje kolnika i/ili puta, one su konstruirane totalno drukčije. Bolje ti tu ugradi bilo kakva, jeftina tzv. radna LED svjetla, nego te stare, a neućinkovite maglenke.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Pa vidjet ću šta će biti , sad baš nemam puno vremena za zajebanciju oko ovog, samo da imam osnovu, da kad uhvatim vreme da razvedem instalaciju, kablove i preteće a onda je lako mijenjati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh