• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja ne znam da li je ko radil s ovakvim vitlom. Ja jesam. U vojsci sam vozil TAM 5000DV i imal sam priliku koristiti to vitlo u nekoliko navrata.
Tome vitlu je namjena izvući kamion gdje on sam ne može, i mogu reći da je za tu namjenu odlično.
Ako vuče kamion s teretom od oko 7t ukupne mase bez brige, mislim da bi se moglo koristit i za druge namjene.
Jasno, ima tu puno stvari koje treba uzeti u obzir, ali tako ja mislim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kao što reče kolega a to zanemarujete. To vitlo je za povremeno samoizvlačenje i jako se brzo haba.
Imao sam puzni reduktor sa gusanim zupčanikom i brzo sam ostao bez njega.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ovaj s kojim sam ja radio prošle godine koristi se za šumu već više od 15 godina, to je navodno od nekog američkog vojnog kamiona. Kućište je od aluminija, a zupčanik je od bronce i to je sve još skoro kao novo, a to znam jer smo ga također lani rastavljali.
Unutra gdje je kanđa za uključivanje puknuo je štift na vilici, pa je vilica izašla malo van sa osovine, pa nekad nije htio dobro uzubit kanđu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nij to vitlo za sumu. Neisplati se ulagat, jer nemoze da otplati ulozeno. Jeste jakoali je presporo 1:50, puznokolo je nekvalitetno, gusano a zavojnica nije cementirana i brzo strada. Postoji jedna sarija tih vitlova kod kojih je bronzani puzni tocak, ali su rijetki. Otvori cep ii vidi dali je zubcanik crni ili bronzane boje. Ako je crni nevrijedi nista i kad je dzaba, treba jos dobro ulozit da se slozi za rad.

Kolega je sve lijepo pojasnil. S gusnatim pužnim kolom ne valja, s brončanim je dobro.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ono vitlo je od TAM 5000. Vucna sila mu nije 13t vec 5t. Prenosni odnos koliko ja znam mu je oko 1:20. Tezine je oko 130kg + sajla. Znam jer ima nekoliko takvih ovde kod mene i uspesno zavrsavaju poso. Tacno je da prilikom jakih opterecenja hoce da strada zupcanik. U normalnom radu tera godinama. U odlicnom stanju sa sve fabrickom sajlom tek skinuto sa kamiona sam ja ovde kod mene naso za 200 evra. Po meni se tako nesto isplati, narocito za svoje potrebe.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
ACA da Tam / dajc prenosni odnos je 1:40 gore sam krivo napisao, dajcov je 1:40 a fapov 1:50 a od tama 110 je 1:30. koliko neko koristi to zavisi od rada. Sutra ću ti staviti kako izgleda i loša bronza na zubčaniku. Nema veze vučna sila već tvrdoča prenosnog odnosa i kvalitet sklopa.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Možda kakvo kamionsko vitlo i to na el.pogon, ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma nema ni od vitla ni od tvoje samogradnje a ni od tebe ništa.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,232
Kolega savoris, pusti kolegu Kupljeneca, svi mi imamo svoje veselje, pa tako i on.
A ti Kupljenec se zainati, i za mjesec dva, mu pošalji slike što si napravio, i uzmi prednost, i naj lošija izvedba iz kućne radinosti se uvjek s vremenom može doraditi i usavršiti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kada bude napravio (ili nabavio) vitlo dobit će moje javno izvinjenje .

Onaj kojem treba nešto kreće u akciju i rješava svoj probmem a ne samo spama po forumu.
Iz do sada viđenog ja kod uvaženog kolege ne vidjeh puno od toga.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Di ja spamam? Netreba meni nikakva isprika, ne živim od toga. Ti isto samo pišeš i drobiš pa te neko ne prca u mozak. Meni treba da al netrba danas, kad ga nabavim nabavim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Sretno sa nabavkom ili izradom.

Pa možda ima veze ono sa čim i o čem pišem pa me zbog toga ne (kako ti ono reče?) , da oprostiš ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh