• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

homemade tractor

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
pozz svima..frend mi radi malog traktorčića po uzora na deutz intrac-a..mislim ono kabina naprijed i samo kaj nema motor ispod kabine nego ima negdje na sredini traktora..traktor je sirok 130 sa normalno okrenutim kotacima ili 160 cm sa obrnuto okrenutim..e sad kak je masina iza kabine ima samo jednu brzinu naprijed i 5 u rikverc pa mu treba neki reduktor omjera 1:5 da smanji brzinu na nekih 25-30 km/h i promjeni smjer vrtnje kardana da ima normalan raspored brzina..zna ko di bi mogel nabaviti reduktor???:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
daj koju sliku toga što tvoj drugar pravi
a za reduktor možeš da iskoristiš cijeli mjenjač od nekog auta ili kamiončiča , ako je od auta onda je bitno da je zadnja vuča , ti reduktori otprilike imaju 1:4 , a prednost toga je da češ dobiti nešto nalik reverzeru

koji motor će da bude na tom čudu? koji mjenjač ? od čega je transmisija ?
ma daj koju sliku
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
daj koju sliku toga što tvoj drugar pravi
a za reduktor možeš da iskoristiš cijeli mjenjač od nekog auta ili kamiončiča , ako je od auta onda je bitno da je zadnja vuča , ti reduktori otprilike imaju 1:4 , a prednost toga je da češ dobiti nešto nalik reverzeru
a on pravi i sa prednjom vucom:confused:
koji motor će da bude na tom čudu? koji mjenjač ? od čega je transmisija ?
ma daj koju sliku

slike budu kad se vrati sa skijanja..barem mislim da je na skijanju:mrgreen:
motor je 1.7 od nive i mjenac je takoder od nive..ma sve to kombinira od stare lade..misli nogostupe s tim cistit po zimi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
onda mu je bolje da je uzeo motor-mjenjač od nekog vozila sa prednjom vučom i postavio ga tako da jedna poluosovina tjera zadnji a druga prednji diferencijal
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
onda mu je bolje da je uzeo motor-mjenjač od nekog vozila sa prednjom vučom i postavio ga tako da jedna poluosovina tjera zadnji a druga prednji diferencijal

al onda nema spore i brze brzine..puhalnik za snijeg sigurno ne moze terat 10 km/h
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
u tom slučaju bi mu svaka brzina bila 4X sporija jer ima još jedan diferencijal posle izlanih osovina iz prvog mjenjača , možda bi i bilo prebrzo za turbinu ali za ralicu bi brzina bila idealna

a ako hoće veliki izbor brzina samo neka stavi dva mjenjača jedan iza drugog i imaće i više nego dovoljno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
baš je sav kockast :rolfer: meni se čini da je ovo spresovani model TAMa 110
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Hmmm...ovaj traktor je nekih 10-ak kilometara od mene...dobra stvar za šumu .....
Onda kaj se čeka sa slikama :scratch
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Evo jednog koji je napravljen za čiščenje snjega

DSC08066.jpg


Link sa ostalim slikama je

http://s372.photobucket.com/albums/...jamin_wayne/?action=view&current=DSC08066.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
i sa V8 da čisti snijeg :madmana: odvratni ameri i njihova proseravanja :madmana:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja da zivim tamo ne bi ga sa v8 cistio nego sa v12,jedino sto kod njih kretena mi se svidja je sto su auta prejaka a ovakav motor v8 platis 200 dolara
 
Na vrh