• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

homemadee plugovi

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,420
Kupiš rabljen takav pa ga obnoviš tj. promijeniš daske, lemeše i sve ostalo. Nakon toga ga počistiš četkom ili brusilicom i obojaš u najmanje 2 sloja. Eto...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
i sve bi to skupa izaslo vise nego da kupis nesto u dobrom stanju ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
dobro,nego ako iko od vas moze da mi poslika takav plug i da mi poslika sistem obrtanja,ako moze da je plug od tv,hvala,ja imam ideju i materijala koliko hocu,samo mi treba neko da okaci tu sliku i da mi objasni kako radi sistem preklapanja,a ostalo cu lako napraviti,nemam kod koga to da vidim jer su u mom kraju plugovi,krivas,znaci imaju dva pluga, koja stoje pod 90 stepeni jedan od drugog,i nakrivis jedan ubodes u zemlju i ores ;) ,a ja hocu ga napravit sa jednim plugom i da njega samog obrcem,ako iko moze predloziti kako napraviti sistem obrtanja dobro bi doslo
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nebude ti to islo tako ko si ti zamislio....


Ali ima kolega s foruma nick mu je ''kontam'' takav plug, premetac a jedno radno tijelo, zanimljivo rijesenje, al on je sad pitaj boga gdje, posalji mu pm, pa kad dodje vidjet ce i mozda stavit slike...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Nemoj to niti pokušaavt radit..
Moraš imati u milimetat dobro složen sistem za okretanje,da možeš i za jednu i drugu stranu složit nagib,što nije nikak jednostavno..
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e neznam,ma odsuto sam od svega jer i da kupim orginal plug ne bih mogao orati sa njim, je gdje ja orem to nemoze svaki traktor nego tv i ti sa konjskim plugom il tv732 sa dvobrazdnim plugom,ja sve svije njive djubrim stajskim djubrivom i ono je prilicno mazavo pa mi snosi traktor i ako malo snese plug ispadne iz pravca, tako da je bolje sa konjskim plugom.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ja znam da za TV postoji jedino plug obrtac taj koji si ti spomenuo - pluzna tijela pod 90 stepeni ......ima takvih plugova za kupiti, ljudi se rjesavaju
a to sto ti zamisljas s jednim lemesom da ores u dva smjera..... :scratch mislim da nije moguce, jer trebaju ti lijevi i desni (imam dva lijeva ako ti trebaju :mrgreen: )
a sto ores konjskim plugom? podesi svoj originalni na usku i plitku brazdu i pici

a jos mi nije jasno zasto trazis obrtac, jer ako je teska zemlja i nepovoljan teren, vuces u onom smjeru kud je lakse (npr. niz brdo) kad zavrsis brazdu i okrenes plug, trebao bi vuci uz brdo..... :roll: nema mi logike

a koji plug inace imas?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ja imam konjsku plug evo kako izgleda

e sad vidis da se on moze obrtati,to nije obicna konjska ralica,mogu ja i kupit nije problem,to je i jeftino nekih 200km.nego vidio sam da je idea izvodljiva,pa reko sto da ne
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
evo jedne ideje za okretač stare bar 50 godina

c92ac3f1.jpg


ef828b40.jpg


73485a89.jpg
 
T

tomek998

Guest
evo samo da vam vam kazem ja izrađujem svoj dvobrazdni okretac za sebe! napravio
sam sve jos mi samo fale daske jer cekam hardox serije 650! a inace pluga nije uopce tesko
napravit samo treba materijal i malo mehanike i fizike i dobra volja!
 
T

tomek998

Guest
za okretanje ti je potrebna osovina i konusni lageri 2 komada i celindar koji ce okrenuti i to je cjela mudrolija
a stelanje se vrsi pomocu sarafa barem m 30 150 mm duzine
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Marko355 kaže:
Ne kužim kako se jedna brazda podigne kad druga ore.

najvjerojatnije, moje mišljenje kad su podignute jedna se blokira da ostane gore i tako naizmence pri svakom kraju
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja kod sebe imam ovaj konjski gore i on se moze prevrtat jer je konjski,a posto u mene traktor nije puno sirok 1m,onda tacno i precizno pokriva tockove,samo da ga ojcam je ova njegova greda nije nesto vrlo je tanka i da to nakacim na vagir i prica je gotova,samo su mi lemesi slabi,pa ih moram mjenjati,ostalo je sve razradjeno.....
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ovaj je konjski neznam kolko je cola uglavnom je dosad oro dobro i zadovoljavajuce,
 

Najnoviji postovi

Na vrh