• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

honda f630

  • Temu pokrenuo lovacraÅ¡
  • Datum prvog posta

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
evo, mislim da sam uspeo da stavim bar link.na pravokutnu sam i mislio.ja imam ovu oblu.još je nisam ni probao jer mi fali pogonska remenica
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A to je diskasta i nisam ju još videl,zanimljivo.:icon_keel:
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
koliko vidim, razlika je i u noževima.kod ove diskaste su dva kratka noža koji mogu da se okrenu.kada se istupi jedna strana,okrene se druga i šibaj.kod pravokutne vidim da je nož dugačak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da al s tim nemrem brda kosit.
PA kod moje okrenem remen kaj je napred na njoj i ide u osmicu i kosim na drugu stranu,jer je nož sa obje strane oštar.

windows screenshot program
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ta diskasta ili obla je original hondina roto kosa ali je jako retka.
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
svasta.ja kad sam trazio natrčao sam na 3 ove oble, a ni jednu pravougaonu.meni bi više malčer odgovarao, al kad nema dobra je i kosa.nadam se da kosi kako treba,da ne glavi i sl.ja je još nisam probao
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Super kosi,a prednost je kaj možeš i visoku i nisku.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sve ce da kosi neboj se .samo nemoj bude trava 1m pa da gusi.to ipak za roto kosu nije .roto kosa je za cesce kosenje i ide prilicno dobro tad
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
imam vucnu frezu za hondu f-600 i kad je upalim da freze nece da okrene nozeve pocne da trese ona rućica za izbaci ili u baci u pogon vucne freze ako je tko skuzijo me dali je otisla viljuska
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
video sam taj frezer i gde je rucica. ako trese ili neuklucuje dobro ili nesto ima prevelikog lufta. u svakom slucaju otvori pa pregledaj redom .ima mi tast taj frezer i daje mi ali nisam pristalica da koljem masinu. napravicu meni malo bolji vucni frezer samo novaca malo dodje
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
kako da napravis bolji?
video sam taj frezer i gde je rucica. ako trese ili neuklucuje dobro ili nesto ima prevelikog lufta. u svakom slucaju otvori pa pregledaj redom .ima mi tast taj frezer i daje mi ali nisam pristalica da koljem masinu. napravicu meni malo bolji vucni frezer samo novaca malo dodje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
malo maste i sve je moguce. vecinu stvari pravim sam ili preradim gde vidim mane. a taj frezer je smrt za hondin motor. pretezak a mnogo prenosa koji vuku dobar deo snage bespotrebno. radicu ga od jos jednog pogonskog sklopa honde.znaci menjac sa poluosovinama i nosac prednji mi samo trebaju. ostalo pravim po mojoj zelji i potrebama usaglasavam. e samo je pitanje novaca i vremena odvojiti u ovo ludo vreme. taj sistem hocu zato sto je mnogo laksi po motor a imam jos jedan menjac za frezer tako da od uslova za frezovanje mogu direktno birati brzinu motika koja mi je potrebna
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
pa da vidimo kako ce da ispadne.ako sve bude kako treba, onda da prodam ovaj moj, pa da pravim.procitao sam na milion mesta da je katastrofa za motor, tako da to o cemu pricas nije lose.
Ja jos ni ovaj nisam probao, bukvalno je kao nov, mislim da nije pofrezao vise od 10 ari,ali kao sto neko rece , skinucu bar po jedan par motika, da ne opterecujem motor dzaba
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jedan par motika slobodno poskidaj. po meni sve sire od 50cm zahvata je previse za tu snagu.pogotovu ovde kod mene su jako teske zemlje za obradu .i ovako sa motikama umesto tockova bolje da negovorim sta trpi .meni licno i netreba samo zbog usluznog frezovanja mi treba .kad se treba plitko isfrezovati a sitno kao sad za sadnju luka e to je mnogo lakse.
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
skraticu kao sto kazes.meni treba samo oko vocki da skinem travu i nista vise.usluzno ne radim nista.cisto da odrzavam red u vocnjaku, mada treba malo i prskati bar onim protiv uskolisnih korova.zemlja i nije nesto teska kod mene, na srecu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neznam koliko je pametno da prsces travu.najbitnije je u prolece dok je malo vlage isfrezovati dok je mala trava. posle kad zasusi napravi pepeo.ali ja bih pre prirodno posejao detelinu i kosacicom pokosio ili trimerom pa imao seno nego prskao u svakom slucaju.
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
jedan par motika slobodno poskidaj. po meni sve sire od 50cm zahvata je previse za tu snagu.pogotovu ovde kod mene su jako teske zemlje za obradu .i ovako sa motikama umesto tockova bolje da negovorim sta trpi .meni licno i netreba samo zbog usluznog frezovanja mi treba .kad se treba plitko isfrezovati a sitno kao sad za sadnju luka e to je mnogo lakse.

ja imam hondu f600 g200 i vucnu frezu i jako dobro freze samo sto moram prebaciti remen na veću remenicu i jako lako freze sama ode.A i kod nas je teska zemlja imam i plug prevrtać ali jos ga nisam stavio u zemlju :icon_wink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad se frezuje sa vucnim frezerom kais se i prebacuje na malu pogonsku i veliku remenicu menjaca tj,u spore brzine. u brzim je nemoguce frezovati. frezuje on dobro samo mnogo opterecuje motor u tezim zemljistima. ja zemlju obicno isfrezujem kad je da kazem idealno da ima vlage jer prilicne povrsine su u pitanju i vise puta se radi u toku godine. ako je zbijeno i suvo natopim vodom pa sutradan frezujem. ali usluzno me ubija jer retko koga mozes naterati na to a narod je jako bezobrazan. skoro sam odbio posao kod jednog jer beton necu da frezujem. nije traktorskom mogao da pipne a nece da natopi .necu ni ja da kidam sebe i masinu. posle ovolikih susa zemlja je ravna betonu. a meni honda treba da sluzi jos i nevolim da radi u takvim uslovima. imam rutine i za takve poslove i polako uradim ali nece to da plate prema tome nek se muce
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
a reci mi ovo.ona , kao ručica na vučnoj frezi, za šta ona služi?njom uključujem i isključujem frezer?i da li ona bude uključena, pa samo kad treba da krenem u frezanje uključim onu glavnu spojku kojom se pokreće kultivator.i da, da li isti kaiš ide i na spore brzine ili moram da nabavim neku drugu dužinu
 

Najnoviji postovi

Na vrh