• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

honda f630

  • Temu pokrenuo lovacraÅ¡
  • Datum prvog posta
L

lovacraš

Guest
dobro jutro svima imam jedno pitanje...
gdje da nabavim pogonsku remenicu koja se montira na na onaj kardan koji se nalazi ispod onog crnog poklopčića ? Treba mi za hondu f450 i za f 630.
zahvaljujem unaprijed na pomoći i nadam se da nisam ništa napravio krivo pošto sam novi:icon_cool:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
Probaj zvati mio standard osijek ili bilo koji malo bolje opremljenij dućan s poljo. dijelovima
 
L

lovacraš

Guest
probao više puta...u stečaju su drugi puta...sve trgovce u zagorju (za koje znam)
pitao i nitko nema zvao sam i mio agrostroj i čovjek mi lijepo objasnio da nema a i da neće imati...još je rekao da probam po oglasima i na netu probao sve nema...
susjed isto probao na više strana(on ima f450) i isto nema nigdje..
Da ima netko nacrtano na papiru dao bi napraviti ali nitko nema....:mad::
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
i ja isto to tražim.moraću da napravim, što po rečima strugara nije teško, uzeo sam sve mere sa vratila,kardana,jedino što me još zanima je koji je promer remenice.plašim se da ću promašiti pa neće biti dobar broj obrtaja na radnoj mašini.inače meni treba za 620, valjda je sve to isto za svaki model koji je na 600.inače sam video da neko prodaje u Bosni na pik.ba,pa ako imaš nekog u Bosni probaj
 
L

lovacraš

Guest
znam da je za f450 promjer 50 mm i remenica 13 problem je u unutarnjem djelu gde su oni utori...
da ima netko nacrt od tog dijela nebi bilo problema to izraditi ovako moram nekome odnjeti cijeli stroj da sam izmjeri i da napravi vanjsku dimenziju približno kako je na slikama koliko vidim cca oko 60 mm...možda netko dobar javi gdje nabaviti..
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Remenica pto za pogon priključaka za f 600,620 ima unutarnju mjeru na vrhu zuba 20 a sad getriba od 630 je identična pa bi moralo pasati nazovi 040/384-660, cijena 255kn
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Njemu treba vanjski promjer remenice a promjer izlaznog vratila ima na frezi.
Imam ja tu remenicu pa ču ti kas
imagenije izmjerit.
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
tačno, to unutra se pravi prema vratilu, jedino je spoljna mera poluprečnika.a kaiš ide 13 koliko sam shvatio[
 
L

lovacraš

Guest
hvala ...sad je malo kasno valjda ne rade više ali ima tu puno servisa pa sutra jedan po jedan ...netko valjda ima..još jednom puno hvala:drink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Promjer cjele remenice je 103 mm.
Promjer unutarnjeg djela di nasjeda klin remenice je 76mm.
A širina je 13mm.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Samo pazi kak bu napravil kut za remen,uzmi jedan novi pa nek prema njemu napravi.
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
jedino onu remenicu sa kose da skinem.napravice to ovaj, nije mu prvi put da mi nesto budži.čim završi fotkam, ako bude valjalo, možda čovek počne serijsku proizvodnju, vidim da je ova roba deficitarna :)
Samo pazi kak bu napravil kut za remen,uzmi jedan novi pa nek prema njemu napravi.
 
L

lovacraš

Guest
Promjer cjele remenice je 103 mm.
Promjer unutarnjeg djela di nasjeda klin remenice je 76mm.
A širina je 13mm.

ma milina..to su mi bitne mjere sad bude to čovjek napravio samo tako....
puno hvala...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
al sam i odoka potrefio meru remenice. meru za ugao kaisa dobar strugar napamet zna. bitni su nutovi unutrasnjeg dela i materijal da nije mek pa brzo se razloka. neko je to serijski proizvodio kod nas vec aliopet treba. skupe i jesu zbog tog razbusivanja nutova.cak sad da trazim da mi se pravi remenica uradio bih spoljni precnik malo veci. uvek brza kosa bolje radi.za 10mm nije mnogo a ako je prebrza lako se smanji. tako sam na kiporu sredio pogonsku remenicu i nasao optimalan prenos za tu snagu i moje potrebe. bila veca pa malo skinem i taman
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to kaj veliš nebi škodilo da je koji cm veča brže bi kosu vrtila a manje gasa,al roto kosa je tak konstruirana da ne melje nego reže i ostavi travu pa joj netrebaju veliki okretaji.

greenshot free download
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
slika-88210-2013-01-1359460809-default.jpg


ja sam kupio ovakvu kosu.koja je razlika izmedju nje i one četvrtaste koju vidjam na fotkama?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na koju četvrtastu misliš?
Moja je pravokutna i mislim da su sve roto iste.
Daj stavi sliku svoje.
Evo moje samo sam ju dal prije 7god plastificirat u bjelo.

how to do a screen shot
 
Na vrh