• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hoteline i ostale bajke

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,851
Vjetar,bumbari,solitarne pcele,kojekaki kukci,samooplodne biljke. Pcela je top1 ali nije jedini oprasivac
To mi djeluje kao sezonski radnici na Jadranu, Ima ih odasvud i svakakvih, neki znaju kako se radi, a neki su samo na broju i uče!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,582

1 solitarna oprasi kao 120 medonosnih pcela
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Međimurje nije za pčele. Jednostavno smo pregusto naseljeni, industrijalizirani, kultivirani , pasnjaci gotovo ne postoje. A uz agaciju koja več godinama pomrzne livadni med je bila jedina ispaša. Repice, suncokreti, vočnjaci to nisu kulture za ispašu. Tak da ja međimurski med ne jedem.
Međimuski pčelari koji drže do sebe voze na ispašu van Međimurja. Nažlost, u ovom slučaju na sreću,
ima kod nas zapuštenih, netaknutih prostora gde se pčelice mogu pasti do mile volje.
Slična je situacija i sa Varaždinskom regijom.
Kod mene u Liku dovoze pčele iz Vrbovca
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,851
1 solitarna oprasi kao 120 medonosnih pcela
Aaaa med? :unsure:
To ti je ono što pčela radi, slatko, zdravo i ne može se pokvariti.
Čuo si da su liksoni u Egiptu lizali tu stvar što su našli u piramidama, a bila je uz faraone!:ppozdrav:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,582
Pa gle,med je nusproizvod oprasivanja, vidis kod nas je zanimljivo imamo kosnice a nitko bas ne konzumira med. Nest malo djeca i matera mi. Vrcamo samo jednom. Ovo ostalo se ostavlja pcelama. Nekak sam steko dojam dq zena i starac to rade vise iz ljubavi prema pcelama. Od proljeca 2021 do sada odrzavanje tih 28 kosnica je kostalo oko 8000 kn a nije bilo grama meda. I jos jedan dogadaj od prije 2 tjedna,mjenjali su sanduke i sa postolja skliznu 2 drustva,naravno rasulo se i eto ih za 2 sata na hitnoj. Imali su preko 100 uboda svatko 😁😁😁.
 

Prilozi

  • IMG_20210611_163702.jpg
    IMG_20210611_163702.jpg
    160.1 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20210611_170834.jpg
    IMG_20210611_170834.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20210611_163513.jpg
    IMG_20210611_163513.jpg
    69 KB · Pregleda: 38

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,582
To sljeduje i europu poslje sezone. Moze nas spasiti samo Putin i totalni rat. I to je vjerojatno bolja opcija nego ove idiotarije..
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
dečki nije mi jasno kaj se toliko brinete. dok to dojde do nas EU bu se raspala.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dragi moji forumasi!
Zlikonatovci imaju danas zadnji dan vojne vjezbe u zlovenistanu.Spremaju veliko nevrijeme na sjeveru i horvatske,ima pomoci iako nam je eu zabranila protugradne rakete a lazu nas da nisu korisne,crkvena zvona isto sute.
Postoji rjesenje i dosta ljudi to zna i primjenjuje na nasem lijepom Bakanu.
Kuhajte sirce,ulje,alkohol to razgradjuje njihove umjetne oblake,naravno uz molitve Stvoritelju.
Ako nemate mogucnost kuhanja,stavite sirce u prozirnu staklenku i sve zajedno na spiglu(ogledalo)a drugo ogledalo kontra dolaska oblaka pod kut od 60 atupnjeva otprilike.
Kasa se jednom uvjerite u ovo djelovanje biti ce nam svima lakse.
Imate SLOBODNU VOLJU i vec je stvarno vrijeme da si pomognete a ne samo kukate. 👨‍🌾
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ebala te sirutka ,ocat,tomica,tomica znam da me podjeebavas.Dragi moji forumasi imate sansu da se uvjerite iz prve ruke.Momentalno pri meni se pojavilo sunce,kemija djeluje a roba je 20%,ispod 9% ne pomaze tako da jabucni otpada. 👨‍🌾 Hrabro ocekujemo napad,nisu oni ono sto misle.:ppozdrav:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,851
Sirče je sirket ili ocat ili kisko, a sirutka je voda od sira i ta stvar je najbolja za spriječiti žeđ. (y)
Hotela, nisi dao upute kako dugo to treba miješati i treba li miješati!:unsure:
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,512
Veli gospođa da imamo samo pol litre octa doma. Jel to dosta? Jednu špiglu imam, drugu idem upravo skinuti s Torpeda.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh