• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hoteline i ostale bajke

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,917
Bio jednom u trgovini vodo materijalom.
Došao tip sa slikom elemenata kako želi nešta spojiti. Trgovkinja ga malo propitkuje i lijepo mu objasni da to može spojiti jednostavnije i jeftinije.
Izašao van i "***** ti majstore"! :unsure:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Neznam,cudno mi je to da se vise manke stalno to dogada u medimurju,varazdinu i tak. Pogledaj samo Osijek i okolicu,oni mahom teraju na suncokret i repicu jer nemaju sta drugog,pa nema problema. Makar se nezna za njih. Meni su kosnice 3 godine bile 100 m od vinograda,nekazem malo koorigirao zastitu u cvatnji,glifosat sam totalno izbacio iz upotrebe. Ako i sta radim kemijski sa korovom onda to radim sa chikarom koja ide u rano proljece. I nikad nikakih problema. Eto jucer trimero malo i naso 2 male zeke,bas sam se obradovo. 15 god zeceva nije bilo,u nazad 3 godine se vracaju. Sve to ima svoje ali i dalje stojim da za ovo u medimurju je podijeljena krivica.
Ne znam šta reći, pčela nemam i ne mogu reći što je krivo i čija je krivica za pomor pčela, no primjetila sam prošle i ove godine nešto u svome dvorištu što me uznemiruje.
Imam vrtno jezerce veličine 50 - 60 m/2, dubine od pola metra do metar i pol. Prošle i ove godine su mi pokrepale sve žabe na proljeće, evo, upravo prije desetak dana su istovremeno krepala dva para koje sam gledala u činu parenja dva dana prije. Istovremeno su tri plivale na vodi već napuhnute, a jednu sam izvadila dva dana prije. A krepale su i tri desetak dana prije toga. Tako je bilo i prošle godine, sve je pokrepalo i nije bilo nijedne dok opet nisu odnekuda došle druge.
Da li je kriva oscilacija temperature vode ovih zadnjih godina zbog velikih amplituda temperature zraka, time i vode ili nešto drugo, ne znam. Ribicama nije ništa, izvadila sam samo jednu odmah krajem zime dok žaba još nije bilo aktivnih, a unutra ih je 285 i "milijun" malih, mriještenih prošle godine. Njima nije ništa.
Inače, u Međimurju su, koliko pratim prognozu vremena, najveće temperaturne amplitude, kod nas su jutra uvijek hladnija od svih drugih krajeva Hrvatske a dani znaju biti veoma topli usprkos veoma hladnih jutara.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
E vidia to isto moze bit. Pcela izlazi van na 11 °C. E sad ako nanaglo zahladi a nevrati se u kosnicu gotova je.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Danas ove mlade generacije misle da su bogomdane i da kupac mora biti zahvalan ako se oni udostoje prići ti kada dođeš na njegov odjel i upitati te što trebaš. Oni imaju percepciju da ti kao kupac jedino što imaš pravo je doći do njega i reći "uzimam ovo, odi mi napiši račun". Pojma nemaju koja je razlika između neke mark proizvoda, što je nekoj prednost, na koji način radi aparat, i normalno, ako nešto pitaš van onoga što i sam možeš pročitati na etiketi proizvoda, ideš im na živce jer ne znaju odgovor.
Živa istina, koliko sam se puta i sam u to uvjerio, na kraju ispada da sam i sebi dosadan jer sam uopće išao pitati za neku stvar, recimo prošli puta bio u BAUHAUS, pitam trgovca na odjelu ako drže ELASTIČNI ZATIK, upita on mene što je to? Pokažem mu sliku na mobitelu, nemam pojma, dobro, upitam drugog u blizini, ista stvar, pogledajte na polici, možda ima, u redu, snaći ću se, hvala ipak. Hoću reći, da slažem sa svime napisanim, nekada si došao u trgovinu i trgovac je znao apsolutno sve o asortimanu, a danas pogledaš si sam, ako imaš znanje i uvid u ono što kupuješ jedino što ti može napisati je račun, a o nezainteresiranosti da i ne govorim, totalno ignoriranje i izbjegavanje bilo kakvih pitanja. Ne kažem da je svugdje tako, no nažalost u velikoj večini slučajeva doživio sam upravo to o čemu sad pričam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Ne znam šta reći, pčela nemam i ne mogu reći što je krivo i čija je krivica za pomor pčela, no primjetila sam prošle i ove godine nešto u svome dvorištu što me uznemiruje.
Imam vrtno jezerce veličine 50 - 60 m/2, dubine od pola metra do metar i pol. Prošle i ove godine su mi pokrepale sve žabe na proljeće, evo, upravo prije desetak dana su istovremeno krepala dva para koje sam gledala u činu parenja dva dana prije. Istovremeno su tri plivale na vodi već napuhnute, a jednu sam izvadila dva dana prije. A krepale su i tri desetak dana prije toga. Tako je bilo i prošle godine, sve je pokrepalo i nije bilo nijedne dok opet nisu odnekuda došle druge.
Da li je kriva oscilacija temperature vode ovih zadnjih godina zbog velikih amplituda temperature zraka, time i vode ili nešto drugo, ne znam. Ribicama nije ništa, izvadila sam samo jednu odmah krajem zime dok žaba još nije bilo aktivnih, a unutra ih je 285 i "milijun" malih, mriještenih prošle godine. Njima nije ništa.
Inače, u Međimurju su, koliko pratim prognozu vremena, najveće temperaturne amplitude, kod nas su jutra uvijek hladnija od svih drugih krajeva Hrvatske a dani znaju biti veoma topli usprkos veoma hladnih jutara.
moguće da se digla razina uree u ribnjaku... :unsure:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Porazno je kod mojeg "ovlaštenog servisera" što mi je njegov kontakt frajer barem tri put naglasio da ne ugrađuju dijelove koje bi donio kupac. OK, a niti je provjerio da on ima običnu manđetu nije kompjutor, nije skužio ni dok je primio moj auto. Trebalo mu je 2 sata da skuži da nema dio u dučanu. I tek onda se uništio u mojim očima, ja sam mislio rekao je skoknuti u grad po zamjensku i ugradili bi ju, ali je nema, ne postoji, postoji samo original. Ja sam za manje od 24 sata dobio SKF manđetu za nepunih 90 kuna, a on je nesposoban očigledno. Jučer sam kontaktirao drugi neovlašteni servis da mi to ugrade, u ponedjeljak.
Em sam kupio set za 90 kuna a ne za 470 kuna i em budem smio kod zamjene razgovarati i s mehaničarom i s gazdom, jer su dokazani ljudi i prava "gospoda" za razliku od onog ovlaštenog kontakt frajera.
Ma odoh ja natrag u svoju garažu, na svoj hobi. Kišica je malo stala kod nas.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
@johabica, @NikolaT55 @plus
Nemojte kriviti niti te trgovce, servisere i "majstore" jer nisu nužno oni sami krivi.
Postoji nekoliko razloga o kojima možda nitko ne razmišlja:
- potrošačko društvo: kupi i baci a ne popravljaj
- obrazovni sustav: zaglupljuje ljude umjesto da ih tjera na kreativno razmišljanje, ali odgovarajući u prostoru i vremenu - kreira poslušnike, odnosno amorfnu masu ljudi. Jer ljudi koji misle svojom glavom (poput našeg @plus-a npr :) ) mogli bi biti opasni za nesposobne a p(r)odane ;)
- sve širi asortiman robe u ponudi, o prodaji koje odlučuju "marketing manageri", a trgovce na pultu nitko ne informira niti obučava
- lakomi kapitalizam: želi informatičkim sustavom pojednostavniti i pojeftiniti radnu snagu. I najvažnije: napraviti radnu snagu lako zamjenjivom. Posljedica toga:
- zapošljena je jeftina i neodgovarajuća radna snaga

Ista stvar je i sa servisima:
- kvalitetnog majstora treba platiti, a rijetko ga trebaju. Većina poslova se svodi na rutinu: zamijeni pakne, ulja i filtere
- Preuzimanje i predaju vozila vode "ljudi u kravatama" jer je važniji image servisa nego znanje dotičnog (većina pada na to).

I čemu se čuditi???
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Ma meni je to sve jasno, tako da ne bi želio ulaziti u daljne debate svega toga, ja sam samo ispričao svoje životno iskustvo koje sam doživio.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Porazno je kod mojeg "ovlaštenog servisera" što mi je njegov kontakt frajer barem tri put naglasio da ne ugrađuju dijelove koje bi donio kupac. OK, a niti je provjerio da on ima običnu manđetu nije kompjutor, nije skužio ni dok je primio moj auto. Trebalo mu je 2 sata da skuži da nema dio u dučanu. I tek onda se uništio u mojim očima, ja sam mislio rekao je skoknuti u grad po zamjensku i ugradili bi ju, ali je nema, ne postoji, postoji samo original. Ja sam za manje od 24 sata dobio SKF manđetu za nepunih 90 kuna, a on je nesposoban očigledno. Jučer sam kontaktirao drugi neovlašteni servis da mi to ugrade, u ponedjeljak.
Em sam kupio set za 90 kuna a ne za 470 kuna i em budem smio kod zamjene razgovarati i s mehaničarom i s gazdom, jer su dokazani ljudi i prava "gospoda" za razliku od onog ovlaštenog kontakt frajera.
Ma odoh ja natrag u svoju garažu, na svoj hobi. Kišica je malo stala kod nas.
doma imam uvijek par wurthovih univerzalnih manđeta, tak da me se bedastoće ne dotiču... 🤭
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zdravo zivo moji forumasi,opet problemi nemogu preko moba objaviti video,pise na eng. da je predugacak video od 2min?Ko tu koga jeebe,no mi Balkanci imamo kvantni mozak pa se snadjemo,zato vak objavljujem.Inace vidim da ZJ kuzi stvari kaj se dogadja i sto nam se sprema.
Sve ide po planu zlotvora,morona,Ukrajina, ekonomska kriza ,u horvatistanu se ljudi dijele na dva tabora,za Milanovica ili Plenkovica,sve je to smisljeno dragi moji ljudi.
Zavadi pa vladaj,isti scenario u Ukrajini a stradavaju nasa braca Slaveni,no zajeebali su se kosceji Slaveni su tvrd orah i imamo kvantni um,oni takodjer shvacaju da gube ali moraju do kraja sa svojuim planovima.
Nebojtese dragi ljudi jer u nasemu strahu pociva njihova moc,ima sve vise ljudi koji to shvaca.
Na temu pomora pcela u sjeverozapadnoj Hrvatskoj,sve je to cudno i nenormalno,kum od zeta prodaje zastitna sredstva jedne strane kompanije i tvrdi da prskanje uljane repice nema sa time veze.
Znaci ostaje opcija kemtrejsli(umjetni kemijski tragovi iza aviona) ili 5G mreza nedavno sprovedena u mome gradu sto mi je potvrdio i sam gradonacelnik,tvrdi da ce biti ukljucena male snage i nebi trebala biti stetna,kulturno sam ga upozorio ako se pokazu posljedice na ljudima da cemo ga ganjati po sudovima i po ulicama.
Evo snimak danasnjeg stanja mojih pcelica i jedan od prije,negdje u februaru,zatim snimak danasnji iz Bille al mi crkla memorija,zlotvori mi upadaju u mob. pa me zezaju al mi ludi Balkanci se ne predajemo samo tako.
Vama svima sve dobro i probudite se konacno ljudi,nevjerujte vise nista medijima,ono lazu toliko da vise sami neznaju sto je istina. 👨‍🌾 🤫

ps.zalijepim dva videa pa prebacim a ono prebaci citavu povijest,jao,jao
 
Posljednje uređivanje:

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Mislim da nema to veze ni sa 5g. Toj pod upitnikom. Kod mene u pz 120 m od odasiljaca covjek ima 10-12 LR ova. Nista im nije nit ima kakvih promjena u pcelama. Nekako za ovaj pomor mi najvise drzi od Johabice ono za oscilacije u temperaturi. Ili mozda i je neko sprico nesta sa necim al ne sigurno sa sredstvima sto se mogu kupiti u EU. Jedino ako nije bio sverc komerc iz srbije ,bosne ili neka prastara zaliha.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
moguće da se digla razina uree u ribnjaku... :unsure:
Ne znam, preko zime ribice ne hranimo, čim na jesen jako zahladi prestanu jesti, a ribnjak smo očistili prošlog ljeta temeljno - svu vodu ispumpali i oribali foliju. A hranimo ih samo plutajućim granulama.
Jedino nema baš još biljaka uz vodu i u vod kao prošle godine i prije, i to sam zamjenila, treba vremena da narastu.
I znaš što je još interesantno i meni nedokučivo? Svake godine ima na tisuće punoglavac u vodi, to sve migolji uz rub jezerca i lijepo rastu, a onda u par dana jednostavno nestanu i nema ama baš niti jednoga, a nikada nisam vidjela da je iz vode izašla ijedna malena žabica. Pojma nemam kamo to sve nestane u samo par dana svake godine - to bi moralo sve plaziti po cijelom dvorištu od malih žaba, a nikada nisam vidjela ijednu a ribnjak imamo petnaestak godina.
Inače, ribice su pojewle sve pijavice koje smo donjeli sa dravskim biljkama pa suse razmnožile, ali žablja jaja nikada ne pojedu niti punoglavce pa oni narastu toliki da ih niti ne bi mogle progutati.

I kada sam već kod riba, zna li tko gdje kupiti koi šarane - male jer su veliki skupi - a da to nije u Kegincu kod cjenovnog i ego napuhanog uzgajivača, nego po normalnoj cijeni?
Ima jedan kod Ivanca, ali ne mogu do broja mu moba, a ne znam mu niti ime niti točnu adresu, pa ako netko ima informaciju, molila bih. :)
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Neznam,cudno mi je to da se vise manke stalno to dogada u medimurju,varazdinu i tak. Pogledaj samo Osijek i okolicu,oni mahom teraju na suncokret i repicu jer nemaju sta drugog,pa nema problema. Makar se nezna za njih. Meni su kosnice 3 godine bile 100 m od vinograda,nekazem malo koorigirao zastitu u cvatnji,glifosat sam totalno izbacio iz upotrebe. Ako i sta radim kemijski sa korovom onda to radim sa chikarom koja ide u rano proljece. I nikad nikakih problema. Eto jucer trimero malo i naso 2 male zeke,bas sam se obradovo. 15 god zeceva nije bilo,u nazad 3 godine se vracaju. Sve to ima svoje ali i dalje stojim da za ovo u medimurju je podijeljena krivica

Međimurje nije za pčele. Jednostavno smo pregusto naseljeni, industrijalizirani, kultivirani , pasnjaci gotovo ne postoje. A uz agaciju koja več godinama pomrzne livadni med je bila jedina ispaša. Repice, suncokreti, vočnjaci to nisu kulture za ispašu. Tak da ja međimurski med ne jedem.
Međimuski pčelari koji drže do sebe voze na ispašu van Međimurja. Nažlost, u ovom slučaju na sreću,
ima kod nas zapuštenih, netaknutih prostora gde se pčelice mogu pasti do mile volje.
Slična je situacija i sa Varaždinskom regijom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh