• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hoteline i ostale bajke

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
Slažem se s tobom da nije u redu omalovažavati nečiju bolest. O uzrocima nismo stručni raspravljati,mada bi se imalo puno toga za reči. A što se bombardiranja tiče,zna se ko nas i na koji način bombardira. Govoriš o lijeku,a ja u toj priči nisam vidio lijek. Neko masno na tome zarađuje. Uostalom,niko nikome ne brani da uzima razno razne pripravke. Naprotiv. Neka bude sloboda izbora,ali zašto mene ograničavati ako si se ti zaštitio. Oćito si pobornik te tzv zaštite pa mi nije jasno kak te zakačilo. Ja sam preživio moždani udar,i gle čuda niko mi nije ponudio preventivu. Sad će biti ,način života. Svatko ima pravo odlučivati o sebi i svom zdravlju. Ili se ajmo svi jednostavno cijepit protiv side,kuge,kolere,raznih tumora. Preventive radi. Ajd se ti ubodi da ja budem siguran. Hvala
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Nije g. K. moje društvo, niti sam ja njegovo.
Dotični gospodin je prije ove službe godinama radil kao sudac, dok bahati autokrat i njegov pandan komedijaš nisu u životu apsolutno niš konkretno radili...pa mi onda reci tko je veća imela?
Mene on s njegovim stavovima ne može uvjetiti u ništa.
Što je dobro učinio za one koji su mu dali svoj glas?
Što za HR?
Da svi znamo i možemo ocijeniti i vrednovati.
Čisti populist kao pok. Bandić, Čehok i nebrojeni u HR.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mene on s njegovim stavovima ne može uvjetiti u ništa.
Što je dobro učinio za one koji su mu dali svoj glas?
Što za HR?

Da svi znamo i možemo ocijeniti i vrednovati.
Čisti populist kao pok. Bandić, Čehok i nebrojeni u HR.

Učinio je dobro za sebe, šta će mu više?
Javi se s vremena na vrijeme preko neta da si osigur vidljivost dovoljnu za skupljanje glasova za još jedan petogodišnji mandat, i to je to.

Europarlamentarni zastupnici dobivaju:

.....Mjesečno im je, dakle, gola plaća veća od 33 tisuće kuna, što je za desetak tisuća kuna više nego što prima predsjednik hrvatske Vlade Andrej Plenković - premijer Hrvatske. Veća je i od plaće predsjednice države koja je koncem prošle godine iznosila oko 24 tisuće kuna.

Uz plaću eurozastupnici imaju pravo na dnevnice koje iznose 320 eura čime pokrivaju trošak smještaja u Bruxellesu ili Strasbourgu ovisno gdje se održavaju plenarne sjednice, a parlament im uz to refundira i sve troškove prijevoza.

Mjesečno za opće troškove i za rad ureda dobivaju još 4778 eura.
Od tog novca kupuju razne uređaje, računala, mobitele, plaćaju asistente, podmiruju režije i troše na reprezentaciju. Prema odluci Europskog suda ti su računi povjerljive naravi i ako zastupnici ne žele nisu ih dužni pravdati pred zainteresiranom javnošću. I kako bi rekli u reklama - to nije sve, zastupnici koji ne dobiju novi mandat imaju pravo na „otpremnine“, odnosno plaću u punom iznosu dok ne pronađu novi posao. A to 'snalaženje' može potrajati do dvije godine..

I iz drugog izvora:

Svaki od zastupnika ima i 24 tisuće eura mjesečno za asistente i 4200 eura za ured u domovini i troškove tog ureda.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/evo-...-imaju-1321966 - www.vecernji.hr

Sjećamo se kada je SDP u njavećoj krizi trebao novog predsjednika stranke, svi smo tipovali na ili Piculu ili Borzanovu, ali oboje su glatko odbili stati na čelo stranke i vratiti se u Hrvatsku. Pa nisu se pljesnljive slame najeli - onih 4416 eura za vođenje ureda imaju pravo zaposliti jednu osobu, evo, Sinčić je zaposlio svoju ženu i plaća ide u kućni buđet.
Nema altruista u SDP - u ko što je bio Plenković koji je svjesno svu ovu silnu lovu ostavio u Briselu i došao na premijersku plaću od dvadesetak tk i svakodnevno pljuvanje po sebi od svake šuše kojoj se sprdne bilo kada popljuvati ga. Drže sdp - ovci ovo što su zgrabili i ne puštaju, dapače, očekuju još jedan petogodišnji mandat idobiti će ga, dobiti će i šuše Sinčić i Kolakušić jer se uvijek nađe naivnih bedaka koji padaju na njihova populistička sranja koja sa realom veze nemaju i pomoći im.

Kada je o Kolakušiću riječ, to je čisti populist i jedini cilj mu je dobivanje još jednog petogodišnjeg euro parlamentarnog mandata.
To je svakoj iole lucidnoj osobi jasno, jer da nije tako, u ove tri godine do sada Kolakušić bi već odavno bio oformio stranku i svoju stranačku infrastrukturu diljem Hrvatske spremnu za sljedeće parlamentarne izbor, i potrudio se ili preuzeti vlast ili ući u koaliciju sa mandatarnom strankom - bilo koja mandatar bude postala.
Kolakušić infrastrukture nema niti će je imati. Jer za to, samo godinu - godinu i pol do izbora - nema interesa. Njega ne interesira pozicija premijera - plaća premijera je 23 000 kuna, plaća eurozastupnika je 35 tisuća kuna plus gore navedeni benefiti plus mogućnost zaposlenja nekoga iz uskog kruga svoje obitelji kao zaposlenika svoga ureda. Lova ne do krova nego preko krova, čovjek je već sada postao višestruki miljunaš u ove tri godine, povećati će višemiljunski saldo u sljedećih dvije, a onda će od naivnih bedaka zaražiti da mu osiguraju i sljedećih pet godina zgrtanja dodatnih milijuna.
Kada je SDP bio u teškom sranju i tražio novog predsjednika stranke, zvali su i Piculu i Borzanovu da dođu i preuzmu stranku, odbili su oboje. Nema ovdje love, ovdje ima samo pljuvanja za male novce - i kao predsjednik stranke i kao premijer financijska si nula u odnosu na poziciju i plaću eurozatupnika.
Zato Kolakušić na parlamentarne izbore samostalno izaći neće, izaći će sa Sinčićem i još jednim imaginarcem, tek toliko da ih se vidi jer su svijesni da je jedan mandat maksimalni vrh koji zajedno eventualno mogu postići i zapravo im je nebitno dobiju ga ili ne. Bitno je da naivci na koje računaju čuju da su oni tu.
Ali će obojica samostalno izaći na europarlamentarne jer je tu u igri drugčija lova - ekstremo veća, i tu je svatko svoj vuk u lovu na lovu - tu je lova prevelika da bi koji od njih bio altruist - obojica ju jednako žele.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Stvarno jadni naš premijer, mora ostati u Hr i sprovoditi želje starčeka koji ga po briselskim hodnicima za rit štipaju a i ministri su mu gladni love pa ih je za sad promjenil skoro 25, do kraja mandata bu ih još. Ma najbolje da ukinemo stranke i ostavimo samo jednu za stoku sitnog zuba.. Ovi drugi su samo trošak a nikakve koristi 🤭.
Meni stvarno nije jasno da još ima ljudi kaj misle da netko ide u politiku da bi narodu bilo bolje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Napadate čovjeka ne slušajući kaj govori.
Meni je dovoljno napravil već samim ukazivanjem na činjenice, koje, očito mnogi ne žele čuti. Da nije on tam, bil bi netko drugi, svejedno. On barem govori stvari koje se drugi ne usude reći. Napadate čovjeka, a nitko od vas nije komentiral činjenice koje je on izrekel. Jesu li možda laž?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Konkretno kaj se tiće Kolakušića on je (kao i nedrk Ilčić, Sinčić…) enciklopedijski primjer populista. Pričam ti priču, pričam ti ono kaj želiš čuti, ne nudim apsolutno nikakva rješenje, banaliziram stvari ili nudim rješenja koja su u praksi neprovediva. Poslušal sam link sa intervjuom koji je savršeni primjer toga. Da ne ulazim sad u detalje. Iako bi se manjim dijelom tvrdnji mogel složiti…
Populizam (iz latinskog: populus = narod) označava način politike koji prikazuje "istaknutu bliskost narodu" i instrumentalizira nezadovoljstvo, strahove i aktualne sukobe za vlastite potrebe. Apelira na instinkte i nudi jednostavna rješenja pri čemu se aspekti praktične izvedivosti uveliko zanemaruju. Blaćenje političkih protivnika, stanja u državi i kritike bez konstruktivnih elemenata su također neki od elemenata klasičnog populizma. - definicija populizma sa Wikipedije koja izvrsno opisuje gore spomenute.
Učinio je dobro za sebe, šta će mu više?
Javi se s vremena na vrijeme preko neta da si osigur vidljivost dovoljnu za skupljanje glasova za još jedan petogodišnji mandat, i to je to.

Europarlamentarni zastupnici dobivaju:

.....Mjesečno im je, dakle, gola plaća veća od 33 tisuće kuna, što je za desetak tisuća kuna više nego što prima predsjednik hrvatske Vlade Andrej Plenković - premijer Hrvatske. Veća je i od plaće predsjednice države koja je koncem prošle godine iznosila oko 24 tisuće kuna.

Uz plaću eurozastupnici imaju pravo na dnevnice koje iznose 320 eura čime pokrivaju trošak smještaja u Bruxellesu ili Strasbourgu ovisno gdje se održavaju plenarne sjednice, a parlament im uz to refundira i sve troškove prijevoza.

Mjesečno za opće troškove i za rad ureda dobivaju još 4778 eura.
Od tog novca kupuju razne uređaje, računala, mobitele, plaćaju asistente, podmiruju režije i troše na reprezentaciju. Prema odluci Europskog suda ti su računi povjerljive naravi i ako zastupnici ne žele nisu ih dužni pravdati pred zainteresiranom javnošću. I kako bi rekli u reklama - to nije sve, zastupnici koji ne dobiju novi mandat imaju pravo na „otpremnine“, odnosno plaću u punom iznosu dok ne pronađu novi posao. A to 'snalaženje' može potrajati do dvije godine..

I iz drugog izvora:

Svaki od zastupnika ima i 24 tisuće eura mjesečno za asistente i 4200 eura za ured u domovini i troškove tog ureda.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/evo-...-imaju-1321966 - www.vecernji.hr

Sjećamo se kada je SDP u njavećoj krizi trebao novog predsjednika stranke, svi smo tipovali na ili Piculu ili Borzanovu, ali oboje su glatko odbili stati na čelo stranke i vratiti se u Hrvatsku. Pa nisu se pljesnljive slame najeli - onih 4416 eura za vođenje ureda imaju pravo zaposliti jednu osobu, evo, Sinčić je zaposlio svoju ženu i plaća ide u kućni buđet.
Nema altruista u SDP - u ko što je bio Plenković koji je svjesno svu ovu silnu lovu ostavio u Briselu i došao na premijersku plaću od dvadesetak tk i svakodnevno pljuvanje po sebi od svake šuše kojoj se sprdne bilo kada popljuvati ga. Drže sdp - ovci ovo što su zgrabili i ne puštaju, dapače, očekuju još jedan petogodišnji mandat idobiti će ga, dobiti će i šuše Sinčić i Kolakušić jer se uvijek nađe naivnih bedaka koji padaju na njihova populistička sranja koja sa realom veze nemaju i pomoći im.

Kada je o Kolakušiću riječ, to je čisti populist i jedini cilj mu je dobivanje još jednog petogodišnjeg euro parlamentarnog mandata.
To je svakoj iole lucidnoj osobi jasno, jer da nije tako, u ove tri godine do sada Kolakušić bi već odavno bio oformio stranku i svoju stranačku infrastrukturu diljem Hrvatske spremnu za sljedeće parlamentarne izbor, i potrudio se ili preuzeti vlast ili ući u koaliciju sa mandatarnom strankom - bilo koja mandatar bude postala.
Kolakušić infrastrukture nema niti će je imati. Jer za to, samo godinu - godinu i pol do izbora - nema interesa. Njega ne interesira pozicija premijera - plaća premijera je 23 000 kuna, plaća eurozastupnika je 35 tisuća kuna plus gore navedeni benefiti plus mogućnost zaposlenja nekoga iz uskog kruga svoje obitelji kao zaposlenika svoga ureda. Lova ne do krova nego preko krova, čovjek je već sada postao višestruki miljunaš u ove tri godine, povećati će višemiljunski saldo u sljedećih dvije, a onda će od naivnih bedaka zaražiti da mu osiguraju i sljedećih pet godina zgrtanja dodatnih milijuna.
Kada je SDP bio u teškom sranju i tražio novog predsjednika stranke, zvali su i Piculu i Borzanovu da dođu i preuzmu stranku, odbili su oboje. Nema ovdje love, ovdje ima samo pljuvanja za male novce - i kao predsjednik stranke i kao premijer financijska si nula u odnosu na poziciju i plaću eurozatupnika.
Zato Kolakušić na parlamentarne izbore samostalno izaći neće, izaći će sa Sinčićem i još jednim imaginarcem, tek toliko da ih se vidi jer su svijesni da je jedan mandat maksimalni vrh koji zajedno eventualno mogu postići i zapravo im je nebitno dobiju ga ili ne. Bitno je da naivci na koje računaju čuju da su oni tu.
Ali će obojica samostalno izaći na europarlamentarne jer je tu u igri drugčija lova - ekstremo veća, i tu je svatko svoj vuk u lovu na lovu - tu je lova prevelika da bi koji od njih bio altruist - obojica ju jednako žele.
Iako imam “samo” 35 godina, nažalost imal sam puno prilika uvjeriti se u “altruizam” HDZ-ovaca i na lokalnoj i nacionalnoj razini. Govoriti da je altruizam motiv Plenkovića da dođe iz Brisela na premjersko mjesto može samo netko ili izuzetno naivan ili netko tko ima neki osobni interes plasirati takve teze. Poštujem vas kao konstruktivnu članicu foruma ali plasiranje teza o altruizmu HDZ-ovaca i da je to ono što ih razlikuje od SDP-a je nešto na što bi se i vrtićka djeca grohotom nasmijala (osim ako im roditelji nisu HDZ-ovci). To spada u gore navedeni populizam.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zdravo zivo zivo moji forumasi,nesto vas nema,nesto mi usutili a teska vremena dolaze,tako barem zlotvori govore i planiraju.Al mi uzimamo konacno sudbinu u svoje ruke,jel tak,kosceji,reptili i pedofili su najeebali,anemicni,serosi,lazinovici ona balenka & com. ma svi zlotvori redom.I bjelosvjetski i domaci,nazalost povuci ce mnoge sasobom :cry:,mnoge su preplasili i programirali,smijali su se nasimteorijama zavjere,molili smo ih da se urazume,djabe.👨‍🌾
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dragi forumasi,jedna bajkica za "laku"noc,znao sam je vec lani no nisam je htio iznijeti,bilo je prerano.Vrhovni americki sud je odlucio da su svi cijepljeni,odnosno genetski manipulirani vlasnistvo proizvodjaca cije su cjepivo primili.
Posto njihovo tijelo proizvodi dozivotno njihov genetski materijal,proucite sve je javno na internetu a nazalost ne vrijedi samo za ameriku.Vi ste nazalost patent,tako tvrde ameri a vi upitajte naseg anemicnog i serosa,imate pravo znati istinu. :cry:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajmo mi na realne teme a ne hoteline bedastoće.
Pomagajte ljudi, naravno ne sada u pola dva ujutro dok spavate a ja se probudila i samo mi se po mislima vrte marelice, di da kupim dobre marelice za pekmez, da budu slatke i meke ali ne gnjile da ih se pola mora baciti, i da ne koštaju 15 kuna, po petnaest kuna mi se ne isplati kuhati ih jer dok izvadim koštice to bude zapravo 20 a ne 15, pa dok se ukuhavanjem količina još smanji.....po placu i sajmu sami šverceri sa uvoznima, moji međimurci , čini se, marelice ne proizvode.
Da li je bajka da bum si ja skuhala pekmnez od marelica koje nisu po 15 kuna ove godine, ili bi to mogla postati reala?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Kod mene, okolica Sk, nema baš domaćih marelica. Prerano cvatu i mraz ih potamani.
Pekmez kuham od šljiva!
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Draga Jo,moja skvo je skuhala prosle subote,mislim da ja prekasno vec za njih,morem ti pitati gospodju na placu v Prelogu u Subotu,ona ima normalne cijene.
Inace imali smo svoje,kak su svaki dan zrelile i nebraju dugo stajat,stavljala ih je v skrinju i odjednom tad sve skuhala.Nazalost jos sam sebi nevjerujem ovim bajkama,no to veli par pouzdanih izvora,jadaju mi se kolege u at. i hr, da imaju probleme,naravno da molimo za one kaj su ih zeznuli i nategli. 👨‍🌾
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sam dala da me nategnu svojevoljno i nikakvih problema sa atakom na sebe nemam, nit me tko šta pita,nit me tko šta traži, i hvala Bogu da sam se svojevoljno dala nategnuti jer me uhvatio zadnji soj na kraju zime, i unatoč dvije doze i trećoj buster dozi otkašljavala sam točno dva i pol mjeseca soj protiv kojega nisam cjepljena iako cjepivo kojim sam cjepljena štiti djelomično i od toga soja.
Logično je pitati se koliko bih otkašljavala da nisam bila cjepljena i u kom pravcu bi se to bilo dalje razvijalo, bi li ostalo samo na kašlju, ili.....
Muž je otkašljao u 10 dana taj soj i prošlo mu ko da ničega nije bilo, ja u 75 - 80 dana iako niti temperature nisam imala, samo dva sata jedan dan 37,2 - sve ostalo oko 36,5 do 36,8. Ali kašalj me klao da sam gaće morala presvačiti.
Mangup jedan, zarazio me pa smo u tri dana oboje bili kašljuce, a lijepo sam mu govorila da je ljubljenje štetno. :).
Tako je i naš prijatelj prošao - oni nisu bili uopće cjepljeni - žena je preboljela bez iole ozbiljnijih simptoma, kći i on su završili na respiratoru, kći je preživjela, on je na groblju - lječnička borba je bila teška za njega, 30 dana respiratora.

Moj hotela, nismo svi isti - mene gripa neće, u životu je imala nisam a da se nisam cjepila nikada, a evo, korona me nakašljala ko da sam imala rak pluća u zadnjem sadiju. I sada se još uvijek ponekada bez razloga moram nakašljavati.

Hvala na ponudi za info o marelicama, ako se ne varam, misliš na gospođu Horvat čiji OPG ima voćnjak u Kraljevcu, budem ja otišla u Prelog u subotu i odmah kupila ako ih ima.
Za dobru volju i iskazanu ponudu za trud i osobni angažman imaš - ako uspijem kupiti marelice - jednu teglicu pekmeza na poklon, ali to ti i nije neka sreća, ja ti pekmeze stavljam u one male flašice jer imamo grdu naviku da kada flašicu otvorimo odmah svu i pojedemo žilcom, bez kruha, uvijek svaki jednu, ja ti u pekmeze uopće ne stavljam šećer pa se to onda jede onak, bez reda. Pa sam nam doskočila neumjerenosti malim pakiranjem. :)
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
Kolegice Jo,meni je interesantno kak vi neki znate koji soj ste imali. Meni su kćer i zet oboljeli,tj bili pozitivni nakon cijepljenja. Istina,cijepili su se pod moraš radi posla. Ali niko im nije rekel koji soj imaju,niti igdje to piše. Previše toga se pripisuje koroni. Od žene bratić umro kakti od korone,a kaj su mu pluća delala 70 posto zadnjih 20 let,nikome nije bitno.
Kolega mi je išel na banalnu operaciju koljena i od sekunde primanja anestezije je u komi i na aparatima sad već mjesec dana. Da nije i to možda korona? I to u bolnici u Čakovcu. I da,3 put cijepljen. Ja sve više imam dojam da je puno toga trulo u našem zdravstvu. Ali to je samo moje mišljenje
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Za soj se moze pitat, takoder je poznato koji su sojevi u opticaju i dominantni. Imao prije sad vec 3 tjedna, vjerujem omikron soj. Nisam pitao, ne zanima me. 3 dana visoka temperatura, 8. dan jos uvijek ogromni umor, a sad posto imam astmu, iako sam se zaljecio stilom zivota, trcanje, plivanje u sezoni i vjezbanje, korona je sad to pogorsala jako. Vi kojima nikada nista nije bilo, nadam se da znate koliko ste sretni. Ogromna sreca. Ogromna. Ja sa 25 bio u bolnici radi astme i pluca jedno 6 puta u pubertetu. Zdravlje je na prvom mjestu jer kao bolestan zelis samo ozdravit.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Eto kad smo mi več tutleki, točnije, neki od VŽ birača / glasača, pa i dalje podržavaju "etičara" Čehoka, došli su u VŽ predstavnici EU i odmah stavili u čorku 3 čehokova lava. Pametnom dosta...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kolega,kako to kod nas funkcionira,za koju godinu budu dobili velike odštete 😉
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh