• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hoteline i ostale bajke

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Draga JO,nije kod gospodje Vere,neznam mortik i ona ima,gospodja Katarina podravska puca,morem ju nazvat ako zelis pa ti pripravi ak ima, a mogli bi se nas dvoje i najti na placu.Kaj se morone tice nazalost puno je ljudi netegnuto i imaju posljedice,poneki polako shvacaju,poneki su tvrdoglavi,al vas hotela se moli za vas,nebumo vas na cedilu ostavili.
Uvijek sam govoril hrabro,glasno i jasno,makar sam bil dvaput blokiran na ovome forumu,makar me jeebu kosceji i upadaju mi u internet,pa mi ga gase i otezavaju,nema veze oni su proslost. 👨‍🌾
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Pošto je tema o bajkama onda valjda onaj besmrtni, poznata Ruska bajka.


A naš Đole je davno ispjeval jednu meni dragu pjesmicu

 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zdravo zivo dragi ljudi,vidi vraga,dobru pricu nam pokloni nas Muha,cak i istu pjesmu volimo,tko to nas povezuje da mi je znati.Saznacete jos je rano,poradite na sebi dragi forumasi,budite svoji i nebojtese ,ne stidite se, svi smo ljudi i svi grijesimo.Dolaze neki novi klinci i nova vremena. 👨‍🌾
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Draga JO,nije kod gospodje Vere,neznam mortik i ona ima,gospodja Katarina podravska puca,morem ju nazvat ako zelis pa ti pripravi ak ima, a mogli bi se nas dvoje i najti na placu.Kaj se morone tice nazalost puno je ljudi netegnuto i imaju posljedice,poneki polako shvacaju,poneki su tvrdoglavi,al vas hotela se moli za vas,nebumo vas na cedilu ostavili.
Uvijek sam govoril hrabro,glasno i jasno,makar sam bil dvaput blokiran na ovome forumu,makar me jeebu kosceji i upadaju mi u internet,pa mi ga gase i otezavaju,nema veze oni su proslost. 👨‍🌾
Budem si ja sama pogledala, tko ima doma, donesel bude na plac. Jurimo odmah u rano jutro prije nego stigunu prvi kupci ako šta zgrabim - znaš da ja znam kak se to radi ako očeš kupiti deficitarnu robu, je da sam penzionerka ali plac još živo živi u meni - pa ih ostavimo doma i produžujemo za Deželu, maca je jutros jela moju riblju konzervu jer su ponestale njene koje joj tamo kupujemo pa bumo uzeli opet šezdeset komada da joj bude za mjesec dana, malo obiđemo usput u Ormožu neke dućane, a onda pravac za Lendavu, to nam je ostalo na čekanju već nekoliko mjeseci. Jedan lijepi izletni obilazak tipa "svuda ideš nigdje nisi bio", volim takve ture sada dok je sve oko nas zeleno, - polja, šume, livade, a nebo plavo a cvijeće šareno, evo u ovakvo doba godine zadnjih godina ja nikada u autu ne stavljam sunačane naočale jer mi kvare boje i dojam, kako god jako sunce bilo, samo gledam oko sebe i divim se.
Kaj se susreta tiče, bude prilike još, život je pred nama. :)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bas mi je drago da si opet vesela,imas prav za naocale,vise stete neg koristi,takodjer sam zutra u dezeli,al u Ptuju kod brata Srecka,ima dobar gemist,kavicu i "svetu vodu"svi smo mi Balkanci braca.Sve bu sjelo na svoje,odlaze kosceji i politicke prostitutke,primam vijest da je i zabar dragec dal ostavku,nase molitve su uslisene. 👨‍🌾 :ppozdrav:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,731
Skrivam se u hladu naše sjenice, poslije flaksanja i košnje okućnice pok. punice. Još malo pa odosmo pogledati naše gorice, je li i njima vručina 🤓.
Čitam da sad i Švedska ima problem sa svojim pilotima. Podsjetilo me to kako su naši piloti iz Krila Oluje otišli u arapski svijet, na velike plaće, kako im je tamo ne znamo.
Čitam i kakav je javašluk oko naših protupožarnih Kanadera. Stvarno imamo nesposobnog ministra obrane, a bome je takav i onaj tko ga održava na toj poziciji. Kanaderi su kod nas dio vojske, čitao sam da jedan bude remontiran tek 1.11.2022, dok više nije sezona požara. I naši se ministri ne libe davati izjave da smo požarnu sezonu dočekali spremni. Čim to govore, a ispravna su tri i pol kanadera od 6 njih treba hitno maknuti i postaviti napokon neke sposobne i pametne osobe. To je moj stav.
Baš me zanima kako se tek ti naši šefovi odnose prema našim pilotima, a i tko bude pilotirao Rafale itd.
Govore da su 2 avio mehaničara, stručnjaka pustili iz Gorice nekamo van na sezonsku zaradu, a naši Kanaderi čekaju neispravni.
Ne znam da li ja sad buncam, ili je to ružan san, ili opaka ružna istina.
Ne pripreme sve Kanadere, puste ljude van raditi a 2 Kanadera u kvaru, htjeli bi helikoptere a nisu u stanju napraviti hangar za njih. Naručili Rafale, pa nisu dosta samo piloti za njih, gdje su avio mehaničari, oružari, elektroničari, hangari radione za održavanje istih.
Jedna ružna bajka...
PS
I tko nam je na kraju poslao dron u studentski dom u ZG?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zdravo zivo moji forumasi,vidim poceli ste propitkivati,polako shvacate da je sve ovo PLANDEMIJA,od morone,pa sada "rat"u Ukrajini,pa bidoncek na celu amerike,cijene i nestanak energenata,hrana i povisenje cijena.
Dragi ljudi jos ne shvacate da smo vec debelo u 3. svjetskom ratu,geoinzenjering preko nata i domacih izdajnika utjecu na klimu.Sprovode plan GLAD,nevremenima(valjda ste primjecivali duge tragove iza aviona)susama,pozarima, nema klimatskih promjena prirodnih,sve je umjetno kao i bolesti,prije mjesec dana u americi bio pomor goveda sada kod nas,jos ce nas svacime muciti ali,mi se polako budimo i kuzimo njihove igre.
Nesto im neidu planovi,ima hrabrih ljudi koji im se suprostavljaju,osobno sam lani skuhal mozda prek 500l sirceta iliti octa,nesto malo ulja i uz pomoc Stvoritelja se priroda oporavlja.
Kaj cekate,nigdar vise nebu doslo na staro,fala bogu na tome,moramo sve korjenito mijenjati a za pocetak
PRESTANIMO MRZITI LJUDE.
Valjda ste primjetili da se vise tolko ne rjeckamo na forumu,da,polako dolazimi k sebi.
Jos jednom vam porucujem NEBOJTESE,kosceji su svakim danom slabiji,pa ajmo svi to skupa ubrzati njihov kraj,ne jeebita anemicnog i njegovu bandu ni pol posto a nasa curica plenkovicka bu dobila jezikovu🤫 juhu od mene dok me pozove ne capucino. :ppozdrav: 👨‍🌾
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega,pojedini nisu lagodno ziveli,razdvojeni od familije,stranac i doma i ovdje,niste probali ovaj kruh inace bi znali. :unsure:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zdravo zivo moji forumasi,kako ste mi danas,jelse spremate za jesenje igre brez granica.Evo i moj kolega u AT trazi pec na drva,digli mu plin 68% a bude sretan ak ga dobi najesen.Tko ima soli u glavi,obezbjedice si hranu,vodu,grijanje pozeljno je i struju pa usput pitam znalce...U vezi panela za struju,zna li neko gdje trgovinu sa kompletnom instalacijom za sam svoj majstor,za osnovne kucne potrebe.Ima li neko i ako je voljan,podijeliti znanje ili iskustvo u vezi toga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Priredi za osnovno 20-tak t. kn.
Paneli, akumulatori, regulator punjenja, pretvarač... Sve za snagu oko 1kW ;)
Dakle, osnovno (škrinje i rasvjeta).
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
Ako se ide na litij ionske baterije, nebo je granica sa cijenom. Kosceji su sve to smislili jer su znali da ce se trazit solarna kucna elektrana. A neprijatelji kad bude oblacno i kisa su se urotili protiv dobrih ljudi. Kuham sa kuhacom, vrtim u smjeru suprotnom kretanja kazaljke sata, nece oni provest svoj plan.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ja - ništa.
Što se plina tiče.
Ak se budem mrzla, se budem mrzla, imam dolje još centralnu peć koja se može ložiti, ali drva sada ne mislim ići kupovati.
Za sa motorkom zaputiti se u šumu smo i muž i ja prejahali i volju i snagu, a na sajmu su drva 420 - 480 kn sada ljeti. Pa dok mi ih netko sponareže.....Radije bum uložila u čokoladni liker i u maraskino, to se sjećam iz mladih dana da sam jednom čokoladni a jednom maraskino - uh, jbga, i jednom šeri - popila tako u društvu i nuspojava mi je bila da se nisam usudila ustati sa stolice - što je zimi dobro, kada sjediš ne trošiš energiju, a kada ne trošiš energiju ne moraš puno jesti, pa ak bude i hrana skupa na zimu i tu bu pozamašna ušteda se ostvarila onda koju bih onda mogla investirati u griotice jer griotice volem jako, a i bilo mi je kolko se sjećam baš ugodno toplo, a i raspoloženje mi je bilo fenomenalno veselo od toga šerija, maraskina i čokoladnog.
(Inače, najte misliti da je taj čokoladni baš tak čokoladni. Vraga on od vas more napraviti.)
Tak da sam si je premislila onda da bi mi to bila pametnija investicija nego drva - i toplo ti je i sjediš i vesel si - tri u jedan, a drva bih morala svaki čas trčati u podrum metati u peć, a do dolje, do podruma je sedam stepenica dolje do staze i sedam dolje do podruma ak idem naokolo kroz izlazna vrata pa se onda usput bih morala mrznuti dok dojdem do podruma, a ak idem direktno u podrum kroz vrata u hodniku, tu je devet stepenica do dolje, ali su drvene i malo klimave pak bih se mogla spičiti ko lastavica bez krila dolje i spotrgati se ko starinski štubljak dok ti z ruke padne na beton, a onda tak strgana ionak teško da bih se mogla do peći dogebati, tak da bi ta investicija u drva ionak ispala promašena jer ne bih mogla strgana svkih par sati vleči se u podrum kuriti.

Eto, to je moje kratko razmišljanje o isplativosti kurenja na drva - ja osobno mislim da je to veoma problematično kaj se skrivenih poteškoća i zamki krije u kurenju na drva zimi, i mislim da postoje bolja rješenja, sad, dal je moje rješenje profitabilnije ili možda netko misli da me bude čokoladni koštal više neg i drva i plin skupa, nemrem znati tuđe misli dok mi ih se ne prikažu jasno.
Ali sada trenutno ne budem o tome razmišljala dalje, pekmez mi se u pečnici peče, pekmez od marelica, 10 kuna kila, friške, lijepe i divne bez greške, kupila danas - danas mi je baš sretan dan! :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
tu je devet stepenica do dolje, ali su drvene i malo klimave pak bih se mogla spičiti ko lastavica bez krila dolje i spotrgati se ko starinski štubljak dok ti z ruke padne na beton, a onda tak strgana ionak teško da bih se mogla do peći dogebati, tak da bi ta investicija u drva ionak ispala promašena jer ne bih mogla strgana svkih par sati vleči se u podrum kuriti.
To je riješenje
Tak lepom spotrgana odeš na državne jasle u bolnicu i tam ti je đabe grijanje i hrana pa se pomalo zima prezimi 🤭
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Uh muhač, slike ne vidim, ali opisni dio ti drži vodu, moram priznati.
Rješenje ti je genijalno!
I paze te i maze, rodbina donosi griotice i sokiče, ak bi bilo sreće pak bih se spotrgala onak, pošteno, tak bi se zbilja moglo cijelu zimu a i rano proljeće možda ušparati na plinu, a onda ak me ritneju na proljeće doma, nema veze, u proljeće više i nije tak zima, jel......
Majstore, tnks, uzimam tvoju ideju u razmatranje - pusić na nosić!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Majstore, tnks, uzimam tvoju ideju u razmatranje - pusić na nosić!!!
Znaš da su moje ideje obično bilo neloše ;)
A grehote ako tam završiš ti bum i ja jedne donesel, zaslužila si i više (y)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh