• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hrvach

H

Hrvach

Guest
Evo nakon nekog vremena na forumu, došo je red da se ja predstavim!
Zovem se Hrvoje, živim u Rakitju mislim da ne treba objašnjavati gdje je to jel svi znaju:D:D. Završio sam I. tehničku školu TESLA, i sad studiram elektrotehniku na Teh. veleučilištu u Zagrebu. Poljoprivredom se ne bavim na veliko, nego više kao hobi. Kad imamo slobodnog vremena brat i ja pomažemo oko raznih poljoprivrednih poslova baki u Sam. Otoku. Prije sam uzgajao kuniće,prekinuo sam s uzgojem i sad ponovo krećem. Prošle godine sam napravio inkubator i postao ponosan "otac" dosta pilića:rolleyess: U slobodno vrijeme sviram harmoniku, lovim ribe (vodene i one na 2 noge:) ).Volim sve što vole mladi od 75 godina:rolfer::rolfer:
Od životinja imamo:
Jato kokoši
Divlje Patke
Konje u kompi s ujakom
Svinje
Par golubova
Oštrodlaku jazavčarku (mlađi brat na forumu poznat ko staffmen je vlasnik)
Još planiram krenuti s uzgojem kunića i nabaviti par vrsta ukrasne peradi.

Od "teške" poljoprivredne mehanizacije imamo:
IMT 506- zmaj od motokultivatora,nema mjesta kud mali neide
Motokultivator Labinprogres 8ks-služi samo za košnju,frezanje i slično
3 kosilice

Od priključaka za motokultivator imamo:
Prikolicu
Strižnu kosu za labinca
Frezu za labinca
i još planiramo napraviti drapač.

Kaj se tiče mehanizacije obratite se mojem bratu (staffmenu) jel je to njegovo područje. Ja sam samo pomoćnik kad treba natovariti,pogurati itd..

Mislim da je to bilo dosta za sada o meni. Živjeli:drinkers::drinkers::drinkers::partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
pozdrav...
i još planiramo napraviti drapač.
a kaj ti to dođe...:scratch
 
H

Hrvach

Guest
pozdrav...

a kaj ti to dođe...:scratch

To ti je ono s čim se skida korov bez špricanja. Ima noževe koji idu po zemlji i režu korov. Prije su to vukli konji i s tim se je čistila kuruza od korova. Budem poslikao kod bake kak to izgleda.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dobro nam došel dragi pajdaš. :gitarist: :partyman: :gitarist:
I mi hobisti si imamo kaj povedati. :mrgreen:
Kad veliš da imaš drapač, onda nadrapaš pa odmah moraš pojašnjavati kaj je to.
Istini za volju ni ja nisam do sad čul taj naziv, ali mi je odmah bilo jasno da draplješ med kuruzom po draču.
 
H

Hrvach

Guest
:rolfer:puknuti svakak je bolje imat u rukama špil karti nego drapač i frezu. Iz kojeg si dijela Smb. ili okolice?
Moram saznat kak se stručno zove drapač, ja sam seljak i znam ga pod tim nazivom.
Hvala svima na dobrodošlici, nadam se da si budemo više pomagali nego se prepirali.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QAUbBRNjnM4[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
To ti je ono s čim se skida korov bez špricanja. Ima noževe koji idu po zemlji i režu korov. Prije su to vukli konji i s tim se je čistila kuruza od korova. Budem poslikao kod bake kak to izgleda.

a znam,pa to je slično ko pačje noge....
 
H

Hrvach

Guest
:rolfer::rolfer::rolfer: Najslikovitija usporedba. Da slično je, izgleda ko pačja noga ali se kontra okrenuta, naprijed usko,iza ide na šire.
 
H

Hrvach

Guest
:lol::lol: Pošto je iz Samobora njemu su Slovenke bliže i bolje.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav imenjak,samo ti šljakaj vredno.Bolje da si pomagač,ak se kaj strga slobodno moreš reči da je to brat napravil!
 
H

Hrvach

Guest
:rolfer::rolfer: Tak i tak je uvek on kriv za sve. Ja sam ko predsjednik,mene drugi voze,a ne da ja vozim. Sreća kaj mi u vozačkoj piše da imam položenu M kategoriju tak da sam bez brige ako me murija zaustavi zbog prebrze vožnje s frezom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh